ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 18 خرداد 1399
يکشنبه 18 خرداد 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 2 خرداد 1399     |     کد : 192460

با تلاش پژوهشگران روسی صورت می‌گیرد

افزایش ذخیره انرژی با کمک یک الکترولیت جامد

پژوهشگران روسی در بررسی‌های خود دریافتند که شاید بتوان میزان ذخیره انرژی را با کمک نوعی الکترولیت جامد افزایش داد.

پژوهشگران روسی در بررسی‌های خود دریافتند که شاید بتوان میزان ذخیره انرژی را با کمک نوعی الکترولیت جامد افزایش داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مجله وب سایت رسمی موسسه اسکولتک، پژوهشگران "موسسه اسکولتک"(Skoltech) در بررسی جدیدی نشان داده‌اند که یک الکترولیت جامد می‌تواند میزان ذخیره انرژی را افزایش دهد. این الکترولیت موسوم به "LATP" که حساسیت بالایی به آب دارد، می‌تواند عملکرد شبکه‌های ذخیره انرژی و طول عمر آنها را افزایش دهد.

اگرچه منابع انرژی تجدیدپذیر به خاطر کارآیی بالا و گسترش فناوری‌های سازگار با محیط زیست، بسیار مورد توجه قرار دارند اما استفاده از آنها با چالش‌هایی همراه است زیرا این منابع ذاتا چرخه‌ای هستند و با آمد و شد شب و روز، تغییر می‌کنند.

یقینا ذخیره انرژی با وجود چنین محدودیت‌هایی، به سختی می‌تواند انتظارات مشتریان را فراهم کند اما راه حلی برای غلبه بر این مانع وجود دارد و آن، شبکه‌های ذخیره انرژی است. این سیستم‌ها می‌توانند انرژی تولید شده را به صورت همزمان جمع‌آوری و براساس میزان تقاضا توزیع کنند تا انرژی به صورت پایدار برای مصرف کنندگان فراهم شود.

پژوهشگران برای افزایش کیفیت عملکرد و طول عمر شبکه‌های ذخیره انرژی، مواد گوناگونی را به کار گرفتند تا ماده مناسب برای کار خود را پیدا کنند. یکی از این مواد، الکترولیت LATP است که قابلیت رسانایی بالایی دارد.

 "مریام پوگوسوا"(Mariam Pogosova)، سرپرست این پروژه گفت: LATP قابلیت‌ رسانایی بالایی دارد و می‌تواند به بهبود فنی و شیمیایی کمک کند. ما از محدودیت‌های این ماده نیز باخبریم و می‌دانیم که ویژگی مکانیکی و ثبات کمتری در مقایسه با لیتیوم دارد اما این محدودیت‌ها تقریبا قابل قبول هستند و ما برای جبران آنها، راه‌هایی را در نظر داریم.

این پژوهش، در مجله "Chemistry of Materials" به چاپ رسید.


نوشته شده در   جمعه 2 خرداد 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode