ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 16 خرداد 1399
جمعه 16 خرداد 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 11 بهمن 1398     |     کد : 190982

معامله قرن حاصل مغزهای الکلی غربی‌هاست/ از تذکر به وزارت ورزش و صدا و سیما تا جشنواره برای چینی‌ها

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) به رونمایی دوباره از معامله قرن توسط آمریکا و صهیونیست‌ها اشاره و اظهار کرد: این تلاش دوباره مصنوعی آنها بود زیرا طرح معامله قرن بازسازی استعاری از یک فیلم ضعیف است که چند سال گذشته توسط مشاور صهیونیست ترامپ مطرح شده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) به رونمایی دوباره از معامله قرن توسط آمریکا و صهیونیست‌ها اشاره و اظهار کرد: این تلاش دوباره مصنوعی آنها بود زیرا طرح معامله قرن بازسازی استعاری از یک فیلم ضعیف است که چند سال گذشته توسط مشاور صهیونیست ترامپ مطرح شده بود.

وی افزود: اگرچه هدف ظاهری این طرح گسترش صلح خاورمیانه قلمداد شده ولی اهداف راهبردی و میان‌مدت و کوتاه‌مدت ملزوم شده است و در یک جمله هدف اصلی از طرح بی‌سرانجام معامله قرن بیش از آنکه هدف اجرای آن باشد به عادی‌سازی فرهنگ سازش و صلح با اسرائیل غاصب توسط کشورهای منطقه و رونمایی از آخرین پرده‌های سازش توسط حکام مفلوک غرب و عرب است.

معامله قرن، نوزاد منحوس مرده متولد شده‌ای است که روی دست صاحبش می‌ماند

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه بیشترین اهتمام ترامپ از این طرح برای کمک به اسرائیل غاصب و داشتن برگ برنده برای خود و تشدید افتراق در کشورهای اسلامی است، گفت:  به دلایل زیادی می‌توان این طرح شیطانی را نوزاد منحوس مرده متولد شده‌ای دانست که روی دست صاحبان آن خواهد ماند و خواب‌های آشفته صهیونیست تعبیرات آشفته و معکوس را به دنبال خواهد داشت.

معامله قرن حاصل مغزهای الکلی غربی‌هاست

وی گفت: معامله قرن محصول مغزهای الکلی غربی‌ها و برآیند حماقت ذاتی صهیونیست‌هاست که به اقتدار و رشد مقاومت اسلامی در غرب آسیا منجر خواهد شد.

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه  سقوط دو هواپیمای اشغالگران در افغانستان و در نزدیکی پایگاه عینالاسد در عراق را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: سقوط دو هواپیما مقدمه خروج کامل آمریکا از افغانستان است زیرا طبق اطلاعات کسب شده، تعداد زیادی از افسران جاسوسی آمریکا و حتی برخی از افرادی که نقش مستقیم در ترور سردار سلیمانی داشتند در این سقوط کشته شدند.

وی گفت: یکی از برکات بعد از شهادت سردار سلیمانی، خروج نیروهای آمریکایی از عراق است شرایطی فعلی و ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، قطعا اثرات کوتاه و طولانی مدت در غرب آسیا به  همراه خواهد داشت، چراکه خطوط محاسباتی جدیدی ترسیم شده و شرایط متفاوتی برای آمریکایی‌ها رقم خواهد خورد.

کرونا آمده ولی وزارت امور خارجه جشنواره برای چینی‌ها برگزار می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان در بخش دیگر به گسترش ویروس کرونا در دنیا و اعلام  وضعیت اضطراری جهانی اشاره کرد و یادآور شد: ظاهرا در تبریز هم دو تبعه چینی بستری هستند که البته علایم آنفلوآنزا است ولی از همه می‌خواهم تا بهداشت را رعایت کنند و هر لحظه دست‌های خود را شسته و از دست دادن و روبوسی پرهیز کنند تا این مسئله برطرف شود.

وی با درخواست از وزارت امور خارجه، میراث و گردشگری و وزارت کشور، گفت: با توجه بر اینکه کل دنیا به خاطر مقابله با ویروس کرونا از سفر به چین یا جذب گردشگر از آنجا محدودیت ایجاد کردند، چرا باید برگزاری جشنواره بزرگ در چند استان برای چینی‌ها برگزار شود؟ در این شرایط چنین کاری اشتباه و غلط است.  

آل‌هاشم ادامه داد: از وزارت ورزش و جوانان هم درخواست داریم تا ترتیبی اتخاذ کنند تا به هیچ‌وجه در میادین ورزشی شاهد توهین به اقوام ایرانی نباشیم زیرا هیچ‌کسی حق ندارد به قومیت‌ها توهین کند.

تذکر امام جمعه به وزارت ورزش و جوانان نسبت به توهین به قومیت‌‌ها

وی ادامه داد: از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهیم تا به صورت جدی جلوی این کارها را بگیرند زیرا تمام قومیت‌‌ها در ایران با ارزش هستند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر رعایت حق‌الناس در انتخابات، اذعان داشت: هرگونه دروغ و تبلیغات انتخابی ناصحیح، پراکندن شایعات، سخنان نادرست، اتهامات اثبات نشده و ناصحیح نباید انجام گیرد، چنین مسائلی باید رعایت شود.

وی خاطرنشان ساخت: ایجاد  هرگونه آلودگی صوت و تصویر، استفاده از اموال عمومی و سوءاستفاده از جمله عدم رعایت حق‌الناس در انتخابات است.

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌های عبادی نماز جمعه به یکی از مصداق تقوای الهی یعنی حفظ زبان اشاره کرد و ابراز کرد: بیشترین علت گناهان کبیره از طریق زبان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره بر حقایق و واقعیت انقلاب اسلامی و تبریک دهه فجر، افزود: انقلاب اسلامی برای جهان اسلام یک ضرورت و نیاز حقیقی بود و در حقیقت احیای اسلام بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی یک حادثه منطقه‌ای نبود بلکه جهانی بود و پایبند به اصول خود بوده و یک انقلاب موفق برآورد شده است و عناصر عمده تداوم انقلاب نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 آل‌هاشم با تاکید بر اینکه قرن نوزدهم، قرن مقابله با دین و تهدید دین بود که آثار تخریبی آن در تمام جوامع بشری دیده شد، بیان کرد: استعمار چهره خشن خود را در آن دوران نشان داد و سراسر دنیا تا مدت‌ها زیر چکمه خشن این مقابله بود.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی یک واقعه تاریخی بود و فقط در زمان خود تاثیر نگذاشت بلکه ادامه دارد در حالیکه هیچ‌کدام از انقلاب‌های دیگر این‌گونه نیست.

امام جمعه تبریز با اشاره بر اینکه انقلاب اسلامی متصل به جهان‌بینی است و حوزه تاثیرگذار آن وسیع و نامحدود است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی پایبند به اصول خود بوده است که البته ارزش و اهمیت آن صرفا به قدر پایبندی به اصول خود نیست بلکه انقلاب اسلامی دارای اصولی است که تمام قدرتمندان عالم، مخالف آن اصول بودند.

وی توضیح داد: انقلاب اسلامی یک انقلاب موفقی است ولی به این معنا نیست که ما به همه اهداف خود رسیده‌ایم و ادعا نمی‌توان کرد که تمام شئون انقلاب در آن رعایت شده است ولی ما به این سمت حرکت کرده و با قدرت ادامه خواهیم داد.

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: ریشه‌کنی‌ فقر و کاهش فاصله طبقاتی در جامعه، زدودن اختلاف و اخلاقیات فاسد، ایجاد وحدت و برادری نسبت به هم از جمله اهداف اصلی انقلاب است که هنوز فاصله زیادی باقی می‌باشد.

وی، به عنصر عقیده اسلامی، حضور مردم و قدرت رهبری اشاره کرد و اضافه کرد: هر سه این عنصرها لازم و ملزوم یکدیگر می‌باشند و اگر یکی نباشد، ترتیب بر هم زده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه وقتی به تاریخ انقلاب‌های دیگر نگاه می‌کنیم، می‌توان به خلاء نبود ولایت در آن پی برد، افزود: انقلاب فرانسه، روسیه و غیره از مصادیق آن است که دچار انحراف و یا اضمحلال شده است.

وی همچنین ادامه داد: آرمان‌های امام رحمت‌الله و رهبر معظم انقلاب تضمین شده، قطعی و زوال‌ناپذیر است.

 آل‌هاشم بیان کرد: دشمن انقلاب ما را به خوبی نشناخته است ولی قطعاً آینده خوبی خواهیم داشت و عناصر انقلابی در انقلاب فراوان و عناصر بقا و حیات زیاد است.

وی متذکر شد: قبول داریم دشمن زیاد است ولی عنصر انقلاب بسیار فراوان‌تر بوده و ادامه راه انقلاب نیز بستگی به مقاومت و ایستادگی دارد نه به سازش و مذاکره.

انتقاد از عملکرد صدا و سیما در توقف پخش زنده برنامه جهان‌آرا، ثریا و عصرانه

امام جمعه تبریز یادآور شد: از رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری می‌خواهیم تا عظمت انقلاب را خوب منعکس کنند و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به مردم به خوبی بیان کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما نمی‌گوییم اشکالاتی در انقلاب نداریم ولی خدمات زیادی داشته که باید تبیین شود، افزود: باید صدا و سیما در برنامه‌های متفاوت از جمله جهان‌آرا، ثریا و عصرانه این موضوعات را مطرح کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: نمی‌‌دانم چرا پخش زنده سه برنامه صریح  انقلابی توسط صدا و سیما متوقف شده است؟

وی تاکید داشت: خانواده شهیدان و مردم زیادی طی بیانیه‌ای خواسته‌اند تا این برنامه‌های انقلابی از سرگرفته شود و امیدواریم این برنامه‌های روشنگرانه به صورت زنده و در آستانه دهه فجر و انتخابات از سر گرفته شود.

امام جمعه تبریز همچنین اضافه کرد: میدان دادن و اعتماد کردن به نیروهای انقلابی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منجر می‌شود تا رونق ماهواره و سایر شبکه‌های غیراخلاقی کمرنگ‌تر شود.


نوشته شده در   جمعه 11 بهمن 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode