ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 4 اسفند 1398
يکشنبه 4 اسفند 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398     |     کد : 189003

ظریف:

فرهنگ ایثار و شهادت کشور ما را در برابر زورگویی‌ها حفظ کرده است

وزیر امور خارجه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت و سرخم نکردن در برابر زورگوها آن چیزی است که کشور ما را حفظ کرد و باعث شد در برابر همه سختی‌ها پیش برویم.

وزیر امور خارجه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت و سرخم نکردن در برابر زورگوها آن چیزی است که کشور ما را حفظ کرد و باعث شد در برابر همه سختی‌ها پیش برویم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز(شنبه) در کنگره و همایش ملی الماس های درخشان، اظهار داشت: امسال روز ۲۶ مرداد در زمان نمادینی میان دو عید واقع شده است، سرافرازان آزاده ما نماد این دو عید ولایت و سرسپردگی هستند.
وی گفت: شما برای اطاعت از ولایت امر فقیه، همه چیز خود را دادید و گوارایاتان باد آنچه را به دست آوردید.
ظریف افزود: همه ما وام دار شهیدان، ایثارگران و آزادگان هستیم. فرهنگ ایثار و شهادت و سرخم نکردن در برابر زورگوها آن چیزی است که کشور ما را حفظ کرد و در برابر همه سختی ها باعث شد پیش برویم و شما بهترین نمونه آن هستید.
وزیر امور خارجه تصریح کرد: همه مردم ما از این چشمه جوشانی که از امام حسین(ع) به ارث برده اند بهره مند هستند و کشور را در برابر همه فشارها و تجاوزات بیمه کردند.
وی بیان کرد: مثال بارز آن شما ازادگان عزیز هستید و بالاتر از همه، شهدا هستند. ما این موضوع را به عنوان یک اصل در قدرت جمهوری اسلامی ایران می دانیم. 
وزیر امور خارجه گفت: در دنیای کنونی، فقط قدرت نظامی، اطلاعاتی و سیاسی نیست. فرهنگ، باور، ایثار، از خود گذشتگی و توانمندی ایستادگی عامل و شاخصه بزرگ قدرت است.
ظریف افزود: ما به لطف خدا و به برکت مقاومت مردم در حوزه های مختلف پیشرفت کردیم و مدیون مقاومت مردم هستیم، چرا که این پیشرفت ها از بیرون به ما وارد نشده است.
وی گفت: پیشرفت های کشور ما به رغم مانع تراشی های خارجی بود، توفیقات ما نه به خاطر وابستگی به بیگانگان بلکه به رغم تحریم های ظالمانه و فشارهای بیگانگان بوده است.
وزیر امور خارجه در ادامه تصریح کرد: مردم ما مبنای قدرت ما هستند و هر چه داریم از مردم داریم. اینکه امام راحل گفتند مردم ولی نعمت ما هستند به واقع این طور است و خانواده شهیدان و ایثارگران نمونه این مردم هستند.
ظریف بیان کرد: مردم به خاطر تحمل سختی ها و ایستادگی است که ولی نعمت ما هستند و هر چه داریم از آنها است. این یک عامل بزرگ قدرت است.
وی ادامه داد: اگر امروز آمریکا با همه ادعای ابر قدرتی خود، نمی تواند در برابر این مردم کاری کند به خاطر فرهنگی است که شماها نماد آن فرهنگ هستید.
ظریف افزود: اگر بخواهیم سربلندی، عزت و شرف امروز را داشته باشیم باید همیشه به خاطر داشته باشیم که ما مدیون چه کسانی هستیم.
وزیر امور خارجه بیان کرد: حتما توسعه علمی، توانمندی نظامی، اقتصادی و سیاسی ما مهم است اما وابستگی ما به مردم نیز مهم است و همه چیز ما از مردم است. ما به‌ عنوان خدمتگزاران این مردم موظف هستیم که در پس مقاومت شما مردم پنهان نشویم و هزینه ای به شما تحمیل نکنیم.
وی گفت: وظیفه ما این است که قدردان مقاومت شما باشیم و باری و فشاری از روی زندگی مردم بزرگ ایران برداریم. اگر باور داریم که به خاطر همین مردم است که ما سربلندیم باید هزینه های معیشت مردم را کاهش دهیم.
ظریف در پایان با بیان اینکه مردم صاحب اختیار ما هستند و ما صاحب اختیار مردم نیستیم، خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند رای مردم حق‌الناس است یعنی مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف میکنند. باید این واقعیت را پذیرفت و تجلی این واقعیت جانبازان، شهدا و ایثارگران هستند.
گفتنی است، صبح امروز(شنبه) در سالگرد ورود آزادگان به کشور و در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به نمایندگی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و آزادگان تقدیر کرد.


نوشته شده در   شنبه 26 مرداد 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode