ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 8 اسفند 1398
پنجشنبه 8 اسفند 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1398     |     کد : 188876

بدشانس ترین سرباز جنگ جهانی دوم / مرگ 2 دقیقه قبل از آتش بس!

جنگ های جهانی تلفات پرشمار و تبعات دردناکی داشتند. در طول جنگ جهانی دوم شمار زیادی از نظامیان طرفین درگیر جان باختند. اما هیچکس به اندازه یک سرباز کانادایی بدشانس نبود.

جنگ های جهانی تلفات پرشمار و تبعات دردناکی داشتند. در طول جنگ جهانی دوم شمار زیادی از نظامیان طرفین درگیر جان باختند. اما هیچکس به اندازه یک سرباز کانادایی بدشانس نبود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب  :جنگ های جهانی تلفات پرشمار و تبعات دردناکی داشتند. در طول جنگ جهانی دوم شمار زیادی از نظامیان طرفین درگیر جان باختند. اما هیچکس به اندازه یک سرباز کانادایی بدشانس نبود.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، در طول جنگ جهانی دوم ، جورج لارنس پرایز كانادایی توسط یك تیرانداز آلمانی با شلیك یک گلوله کشته شد و تنها 2 دقیقه قبل از آتش بس بزرگ جنگ جهانی از دنیا رفت.

در تاریخ  11 نوامبر 1918 ، گردان 28 کانادایی ها تمام پل های کانال دو مرکز بین فارمریز و روستای هاور در بلژیک را از ساعت 4:00 صبح محاصره کردند. هدف آنان ایمن سازی شرایط روی پل بود.اما راس ساعت 9 صبح، این گردان پیامی را دریافت کرد که در آن اعلامم شده بود تمام خصومت ها تا ساعت 11 صبح متوقف می شوند و به عبارتی دقیق تر جنگ به پایان می رسد.

با بدشانس ترین سرباز جنگ جهانی دوم آشنا شوید / مرگ 2 دقیقه قبل از آتش بس!

 با این حال ، پرایز و یک سرباز دیگر فکر می کردند که موقعیت آنها در کانال بسیار حساس است و ممکن است با ترک این مکان هدف حمله های شدید دشمنان قرار گیرند در نتیجه مرتب به گشت زنی خود ادامه دادند تا از حریم پل دفاع کنند. طی یکی از همین گشت زنی ها بود که آنان دریافتند که سربازان آلمانی پشت صخره ای مشرف به آنان پنهان شده اند. بنابراین کانادایی ها آلمانی ها را دنبال کردند و کار به تیرانداز کشیده شد.

حین تیراندازی پرایز تیر خورد و مجروح شد. جالب است بدانید او دقیقا ساعت 10.58 صبح یعنی دو دقیقه قبل از اعلان رسمی آتش بس درگذشت.


نوشته شده در   پنجشنبه 17 مرداد 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode