ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 3 شهريور 1398
يکشنبه 3 شهريور 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 20 ارديبهشت 1398     |     کد : 187802

مرکل: از ایران می‌خواهیم که به تعهداتش در برجام پایبند بماند

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز پنج‌شنبه در نشست خبری پس از پایان اجلاس غیررسمی رهبران اروپایی در رومانی از ایران خواست همچنان به تعهدات خود در برجام پایبند بماند.


آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز پنج‌شنبه در نشست خبری پس از پایان اجلاس غیررسمی رهبران اروپایی در رومانی از ایران خواست همچنان به تعهدات خود در برجام پایبند بماند. صدراعظم آلمان با تأکید بر اینکه برجام هنوز هم بهترین راهکار برای حل و فصل اختلافات هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، به خبرنگاران حاضر در این نشست خبری گفت: «ایران با پایبندی به این راهکار دیپلماتیک این فرصت را خواهد داشت که [به دنیا] نشان دهد که به راهکارهای صلح‌آمیز علاقه‌مند است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب :مرکل: از ایران می‌خواهیم که به تعهداتش در برجام پایبند بماندآنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز پنج‌شنبه در نشست خبری پس از پایان اجلاس غیررسمی رهبران اروپایی در رومانی از ایران خواست همچنان به تعهدات خود در برجام پایبند بماند.

صدراعظم آلمان با تأکید بر اینکه برجام هنوز هم بهترین راهکار برای حل و فصل اختلافات هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، به خبرنگاران حاضر در این نشست خبری گفت: «ایران با پایبندی به این راهکار دیپلماتیک این فرصت را خواهد داشت که [به دنیا] نشان دهد که به راهکارهای صلح‌آمیز علاقه‌مند است. تداوم اجرای تعهدات برجامی از سوی ایران به نفع این کشور خواهد بود. ما فکر می‌کنیم راهکاری که از طریق مذاکره حاصل شده، بهترین گزینه است. این توافق [برجام] برای هر دو طرف خوب است.»

وی افزود: «ما به عنوان اتحادیه اروپا خواستار تشدید تنش با ایران نیستیم و برای استفاده از ابزارهای دیپلماتیک تلاش می‌کنیم. ما همچنین از محدودیت‌های خود آگاهیم و امیدواریم بتوانیم راه‌حلی برای مشکلات کنونی پیدا کنیم.»

آنگلا مرکل در حالی از ایران خواسته است که به تعهداتش در برجام پایبند بماند که ناتوانی یا شاید عدم تمایل اروپایی‌ها برای حمایت از برجام در برابر زیاده‌خواهی‌ها آمریکا، دولت ایران را مجبور به واکنش ساخته است.

به‌دنبال خروج دولت آمریکا از برجام و کارشکنی‌های واشنگتن در اجرای آن و همچنین بدعهدی طرف‌های باقی‌مانده در برجام نسبت به اجرای تعهدشان، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه طی بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام اعلام کرد ایران تعهدات خود ذیل برجام را کاهش خواهد داد.

در پی اتخاذ این تصمیم از سوی شورای عالی امنیت ملی ایران، اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه طی بیانیه‌ای قویاً از ایران خواست به اجرای تعهداتش در برجام همان‌گونه که تاکنون پایبند بوده، ادامه داده و از برداشتن هرگونه گام‌های تنش‌زا بپرهیزد.


نوشته شده در   جمعه 20 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode