ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396     |     کد : 182944

آیت‌الله جنتی در افتتاحیه اجلاس خبرگان:

آقای روحانی نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد

رئیس‌مجلس خبرگان گفت که باید مرهمی بر درد مردم باشیم و در ادامه افزود: استخدام افراد نادرست در پست‌های مختلف خوب نیست؛ آقای رئیس‌جمهور نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

رئیس‌مجلس خبرگان گفت که باید مرهمی بر درد مردم باشیم و در ادامه افزود: استخدام افراد نادرست در پست‌های مختلف خوب نیست؛ آقای رئیس‌جمهور نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.
چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان پنجم، صبح دیروز به‌ریاست آیت‌الله جنتی برگزار شد. بعد از شروع مراسم افتتاحیه انتخابات هیئت‌رئیسه دوم مجلس خبرگان پنجم برگزار شد که آیت‌الله جنتی با 66 رأی مجدداً ریاست مجلس خبرگان پنجم را عهده‌دار شد. همچنین آیت‌الله هاشمی شاهرودی با 72 رای و آیت‌الله موحدی کرمانی با 70 رای به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم انتخاب شدند. در ادامه نمایندگان مجلس خبرگان، سید احمد خاتمی را با 50 رای و آیت‌الله کعبی را با 42 رای به عنوان منشی‌های هیئت‌رئیسه برگزیدند.
در رای‌گیری برای انتخاب منشی‌ها، آیت‌الله کعبی جایگزین آیت‌الله دری نجف‌آبادی شد.
دستاوردهای انقلاب بازگو شود
آیت‌الله احمد جنتی رئیس‌مجلس خبرگان صبح دیروز در اجلاسیه چهارم دور پنجم مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از درگذشت آیت‌الله شاه آبادی گفت: برادر بزرگوار آقای شاه‌آبادی همسنگر امام بودند و در دوران عمر خود بسیار خوب عمل کردند و مورد احترام بودند و در حوزه‌های علمی و صحنه سیاسی الحمدلله با عزت زندگی کرد و امیدواریم مشمول عنایات خداوند باشد.
به گفته رئیس ‌مجلس خبرگان رهبری، مسائل امروز کشور  مسائل بسیار مهمی است و در درجه اول باید ببینیم در 40سال گذشته چه گذشته و در چه حالی هستیم و در چه آینده‌ای می‌خواهیم باشیم. وی افزود: دستاورد بسیار زیاد غیر قابل شمارشی که در این چهل سال داشتیم را باید دقت و توجه کرد و به دیگران هم اعلام کنیم. تمامی رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید در این قضیه فعال باشند.
آیت‌الله جنتی همچنین با‌ اشاره به مسئله حجاب گفت: حجاب، عفت و شرافت زن است و باید این‌ها را حفظ کرد. عده‌ای به هر دلیلی می‌خواهند این مایه عفت و شرافت را خدشه‌دار  کنند و این امر دارد بیشتر می‌شود، حرکت‌های زشتی که زن‌ها حجاب خود را برمی‌دارند غافل از اینکه این شرافت، عفت و کرامت است که به باد می‌دهند. جلوی این‌ها باید محکم گرفته و با این‌ها برخورد شود.
رئیس ‌مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می‌کنند و این ترویج به فسق و فجور است، قانون اساسی برپایه دین اسلام است و اینکه موضوعاتی این‌گونه‌ای را مطرح کنیم، خلاف اسلام است.
آیت‌الله جنتی افزود: اولین دستاورد انقلاب، دستاورد فرهنگی است و نباید بگذاریم سایر دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد، موضوع ایثار و جهاد فی سبیل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبیک گفتن  به امام راحل به میدان جنگ رفتند و برای شهادت ورود کردند و حتی بسیاری از شهید نشدن غصه می‌خوردند.
 وی افزود: در همین انقلاب دختران با حجاب نامناسب داشتیم و جوانان معلوم نبود به کجا می‌روند و شاهد رسانه‌های فاسد بودیم اما امروز دستاورد ما چگونه بوده است و ما چه می‌بینیم؟ امروز وظیفه مسئولان و ما این است که از این دستاوردها حفاظت کنند. نباید وحدت خود را از دست بدهیم، امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیندازد و با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف
دارد.
رئیس ‌مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امام راحل همیشه تاکید داشتند بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و هرکسی این موضوع را مطرح می‌کرد امام با آن برخورد می‌کرد، بنابراین ما در درجه اول باید اخلاق و معنویات مردم را حفظ کنیم سپس به سوی ارائه خدمات مختلف در سطح مختلف برویم، ما باید دستاوردهای گذشته و امروز را نشان بدهیم.
مرهمی بر درد مردم باشیم
آیت‌الله جنتی ادامه داد: در گذشته خیلی از روستاهای ما برق نداشتند و مسیرهای بین شهری ما جاده نبود، امروز وضع ما در بخش‌های مختلف خیلی با پیشرفت روبه‌رو بوده است و نباید از اینکه وضعیت معیشت مردم عوض شده است، راحت بگذریم.
آیت‌الله جنتی با گلایه از عملکرد دولت در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز در خیلی از مدارس ما دانش‌آموزان نماز نمی‌خوانند و وقتی هم که نماز محترم شمرده نشود سایر امور انجام نمی‌شود. ما وظیفه داریم از مسئولان بخواهیم این موضوعات را حل کنند. وظیفه خبرگان همین است که به این اتفاقات ایراد کرده و جواب بخواهند، وقتی در مدرسه دانش‌آموز تربیت نشود در دانشگاه نباید از آن توقع داشت.
وی با‌ اشاره به موضوع معیشت مردم افزود: دشمن تا به امروز خیلی تلاش کرد با تحریم ما را به زانو در بیاورد اما خدا ما را حفظ کرد، بنابراین همه باید بسیج شویم تا مرهمی بر درد مردم باشیم. نباید موضوعاتی همچون فیش‌های نجومی رخ دهد، امروز خیلی جشن‌ها برگزار می‌شود که دائما با هزینه‌های سنگین روبه‌رو است که نباید انجام شود.
بودجه اضافه را هزینه می‌دانند
رئیس‌ مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در بودجه باید به مبالغ اضافی دقت کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد بودجه اضافی را هزینه می‌دانند که این خلاف شرع است. من بارها تاکید کردم این نظام امانت در دست ما است که تا ظهور باید به آن خدمت کنیم، بودجه اضافی را می‌توان در راه درست خرج کرد.
وی خطاب به رئیس‌جمهور که در جلسه حضور داشت، گفت: استخدام افراد نادرست در پست‌های مختلف خوب نیست. در دستگاه‌های شما  افرادی هستند که حداکثر  انقلابی نیستند و حداقل مقداری با انقلاب فاصله دارند. در انتخاب آنها باید دقت شود، برخی از این افراد به دنبال ثروت‌اندوزی هستند. آقای رئیس جمهور نگذارید انقلاب به دست نا اهلان بیفتد.
رئیس ‌مجلس خبرگان رهبری در مورد اتفاقات خیابان پاسداران گفت: نباید بگذاریم عده‌ای امنیت مردم را زیر سؤال ببرند. از نیروی انتظامی و عزیزان خود در قوه قضائیه تشکر می‌کنیم که اگر این افراد نبودند ممکن نبود چه اتفاقی در کشور بیفتد.  اینکه عده‌ای با چاقو و قمه بیایند امنیت را خدشه‌دار کنند و آدم بکشند درست نیست.
آیت‌الله جنتی در پایان با ‌اشاره به موضوع کاروان‌های راهیان نور افزود: سال پیش در کاروان راهیان نور شش میلیون نفر حضور پیدا کردند. این سفر روحیه انقلابی را مجدد در جوانان ما احیاء می‌کند، روحیه بسیار از جوانان ما بعد از این سفر بانشاط می‌شود و از این بی‌انگیزگی‌های موجود خارج می‌شوند.


نوشته شده در   چهارشنبه 23 اسفند 1396  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode