ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 14 آذر 1402
سه شنبه 14 آذر 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1402     |     کد : 201941

نماینده ولی فقیه در استان:

نفاق مهمترین سلاح دشمنان برای ضربه زدن به جامعه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: منشأ اصلی تفرقه در جامعه اسلامی دشمنان قسم خورده‌ای هستند ...

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: منشأ اصلی تفرقه در جامعه اسلامی دشمنان قسم خورده‌ای هستند که هر جا بتوانند از شمشیر نفاق برای ضربه زدن به انسان‌های آزاده‌ای استفاده می‌کنند که در مقابل ظلم و فساد بپا خاسته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم یکشنبه، ۹ مهر در دیدار با عوامل برگزاری و جمعی از شرکت کنندگان در همایش ادبی «شمیم وحدت» در تبریز اظهار کرد: بزرگترین مفاهیم بشری را می‌توان در شعر مطرح کرد و این هنر قابلیت بیان تمام مشترکات دینی و فرهنگی بین اقوام و ملت‌ها را دارد و می‌تواند دل‌های سلیم را به هم نزدیک کند.

وی با تاکید بر اینکه شعر وحدت می‌آفریند و شعر وحدت، پلی است است که می‌تواند عاشقان نبی مکرم اسلام (ص) و حضرات ائمه معصومین (ع) را از این سو و آن سوی جهان بهم برساند، ادامه داد: بدون شک کسی که قلم، هنر و فکرش در این مسیر متعالی ایفای نقش می‌کند، از عمق دل و ذهن نیز به این مفاهیم اعتقاد عمیق دارد.

 امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: منشأ اصلی تفرقه دشمنان قسم خورده‌ای هستند که هرجا بتوانند از شمشیر نفاق برای ضربه زدن به انسان‌های آزاده‌ای استفاده می‌کنند که در مقابل ظلم و فساد بپا خاسته‌اند و در این بین هنر و ادبیات از عوامل اصلی تغییر دهنده هویت جاهلی به هویت متمدن اسلامی است و شعر در قله این هنرهاست که جوشش و آگاهی را به انسان هدیه می‌کند.

وی تشریح کرد: در این میان شعر وحدت ممتازترین نوع شعر است و حقیقت، خیر و زیبایی سه ویژگی اصلی چنین شعری است؛ به این معنی که شعر وحدت باید برگرفته از معانی حقیقی خیر را در جامعه بگستراند و زیبایی معارف اسلام را به رخ همگان بکشاند و اینها همان مشخصه‌های شعر آئینی است که وحدت را در عرصه ملی و جهان اسلام فارغ از نوع مذهب و قومیت رقم می‌زند.

حجت الاسلام آل هاشم، گفت: پرداختن به موضوع فلسطین و جلوگیری از فراموشی این مهم به عنوان مسأله اول جهان اسلام، روشن‌گری در برابر استکبار و تشکیل نهضت ملی و فراگیر برای ریشه‌کنی تکفیر از پایه‌ها و اساس شعر وحدت هستند که باید شعرای مؤمن و متعهد در خلق آثار هنری خود به آن توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار شاعران برگزیده و پیشکسوت شرکت‌کننده در همایش ادبی «شمیم وحدت» که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شد، علاوه بر شعرخوانی با مضمون و محتوای وحدت بر لزوم تقویت این مولفه مهم در بین اهل تشیع و تسنن و مقابله با توطئه های دشمنان برای ایجاد نفاق و انشقاق در جامعه اسلامی تاکید کردند.


برچسب ها
نوشته شده در   دوشنبه 10 مهر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode