ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 11 مهر 1402
سه شنبه 11 مهر 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 11 خرداد 1402     |     کد : 201134

هشدار سردمداران صنعت هوش مصنوعی:

این فناوری باعث انقراض انسان ها می شود

امروز تعدادی از توسعه دهندگان صنعت هوش مصنوعی اعلام کردند این فناوری می‌تواند به اندازه ویروس‌های همه گیر یا بمب‌های هسته‌ای خطرناک باشد.


امروز تعدادی از توسعه دهندگان صنعت هوش مصنوعی اعلام کردند این فناوری می‌تواند به اندازه ویروس‌های همه گیر یا بمب‌های هسته‌ای خطرناک باشد. سازمان خصوصی Center for AI Safety با انتشار یک اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کاهش خطر انقراض به واسطه هوش مصنوعی باید در کنار سایر تهدیدات بزرگ از جمله ویروس‌ها و نبرد‌های هسته‌ای درنظر گرفته شود. بیانیه این سازمان توسط بیش از ۳۵۰ عضو ارشد فعال در زمینه هوش مصنوعی امضا شده است. در میان افرادی که این بیانیه را امضا کرده اند نام سم آلتمن مدیر عامل شرکت اپن‌ای آی و سازنده هوش مصنوعی چت چی پی تی، دمیس هاسابیس مدیر عامل بخش دیپ مایند گوگل جفری هینتون و یوشوئا بنجیو، دو تن از سه محققی که جایزه تورینگ در زمینه شبکه‌های عصبی را دریافت کردند به عنوان بنیانگذاران صنعت هوش مصنوعی شناخته می‌شوند به چشم می‌خورد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب  :مدیران شرکت های پیشرو هوش مصنوعی خطر انقراض برای انسان ها به واسطه این فناوری را هشدار دادند.

به گزارش نیویورک تایمز، امروز تعدادی از توسعه دهندگان صنعت هوش مصنوعی اعلام کردند این فناوری می تواند به اندازه ویروس های همه گیر یا بمب های هسته ای خطرناک باشد. سازمان خصوصی Center for AI Safety با انتشار یک اطلاعیه ای اعلام کرد که کاهش خطر انقراض به واسطه هوش مصنوعی باید در کنار سایر تهدیدات بزرگ از جمله ویروس ها و نبردهای هسته ای درنظر گرفته شود. بیانیه این سازمان توسط بیش از ۳۵۰ عضو ارشد فعال در زمینه هوش مصنوعی امضا شده است.

در میان افرادی که این بیانیه را امضا کرده اند نام سم آلتمن مدیر عامل شرکت اپن ای آی و سازنده هوش مصنوعی چت چی پی تی، دمیس هاسابیس مدیر عامل بخش دیپ مایند گوگل جفری هینتون و یوشوئا بنجیو، دو تن از سه محققی که جایزه تورینگ در زمینه شبکه های عصبی را دریافت کردند به عنوان بنیانگذاران صنعت هوش مصنوعی شناخته می شوند به چشم می خورد.

این بیانیه درست در زمانی منتشر شد که نگرانی فزاینده در مورد آینده و خطرات هوش مصنوعی در جهان وجود دارد و پیشرفت های اخیر چت بات ها این نگرانی که هوش مصنوعی می تواند مشاغل میلیون ها نفر را از بین ببرد را به وجود آورده است. در ماه های اخیر نیز سم آلمتن که این بیانیه را نیز امضا کرده است درباره نگرانی خود از آینده هوش مصنوعی در مجلس سنا آمریکا حرف زده بود.

دن هندریکس مدیر اجرایی مرکز ایمنی هوش مصنوعی نیز در مصاحبه ای اعلام کرد حتی در میان توسعه دهندگان هوش مصنوعی نیز نگرانی وجود دارد و این اشتباه است که بگوییم صرفا افراد کمی به این فناوری بدبین هستند.

هفته گذشته نیز سم آلتمن در وبلاگ خود خواستار همکاری بین هوش های مصنوعی سطح بالا شد و درخواست تشکیل یک نهاد بین المللی برای کنترل این فناوری را داشت.

منبع: فارس


برچسب ها
نوشته شده در   پنجشنبه 11 خرداد 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode