ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 9 مهر 1402
يکشنبه 9 مهر 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 25 آبان 1400     |     کد : 197279

امام جمعه تبریز:

گسترش کتابخوانی ضرورت اجتماعی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش مهم کتابخوانی در سعادت جوامع بشری، گفت: گسترش و تعمیم فرهنگ کتابخوانی ضرورت اجتماعی است.

     نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش مهم کتابخوانی در سعادت جوامع بشری، گفت: گسترش و تعمیم فرهنگ کتابخوانی ضرورت اجتماعی است.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم  روز دوشنبه در دیدار کارکنان و کتابداران استان با وی  به مناسبت گرامیداشت  هفته کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه انس با کتاب شادی و طراوتی ذاتی را در خود دارد که روح انسان را جلا و روان را پرورش می دهد، افزود: اسلام، دین اندیشه و معرفت و پرچمدار کتاب و کتابخوانی در تمدن بشری است.
وی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند که در این زمینه تشکیل گروه های مطالعاتی برای نقد و بررسی سیرهای مطالعاتی دوره های تاریخی و سیاسی ایران و جهان ضروری است.
آل هاشم با اشاره به اینکه کتاب به فرد یا گروه خاصی تعلق ندارد و عموم مردم باید کتابخوانی و حضور در کتابخانه را نیاز پایان ناپذیر خود بدانند، ادامه داد: در این میان همه سازمان ها و برنامه ریزان فرهنگی وظیفه دارند برای ایجاد میل و انگیزه به کتاب خوانی و تسهیل شرایط دسترسی به کتاب به ویژه کتاب خوب در جامعه گام بردارند.
وی با تاکید بر نقش افزایش سرانه مطالعه در توسعه و رشد همه جانبه کشور، گفت: ایجاد و تحکیم بنیان های تمدن نوین اسلامی و پیشرفت و تحولی که مورد نظر مقام رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است در سایه صعود همه افراد جامعه به قله کمال و ارزش های والای انسانی و اسلامی صورت خواهد گرفت و این امر زمانی محقق می شود که علم و دانش و به تبع آن کتاب به عنوان ابزار بیان و انتقال آن، جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.
آل‌هاشم  توجه ویژه رهبر انقلاب به موضوع کتاب و کتابخوانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: با وجود پیشرفت های دیجیتالی و گسترش روزافزون شبکه ها و فضاهای مجازی هیچ چیز جای کتاب و انس با کتاب را نمی گیرد.
وی از فعالیت کتابداران کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در تولید محتوا برای فضای مجازی و به ویژه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی قدردانی کرد و اظهار داشت: آنچه در مدیریت فضای مجازی به آن نیاز داریم تولید محتوای خوب برای اقشار مختلف جامعه جهت تبیین الگوی زندگی ایرانی اسلامی است تا از این طریق بتوان در مقابل تهدیدات و نفوذ غربی ایستاد.
شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی در دوران  کرونا، فرایند واکسیناسیون کتابداران و بازگشایی کامل کتابخانه ها و برنامه های کتابخانه های عمومی استان برای هفته کتاب ارائه کرد.
خبرگزاری ایرنا


برچسب ها
نوشته شده در   سه شنبه 25 آبان 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode