ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 26 تير 1403
سه شنبه 26 تير 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 28 ارديبهشت 1403     |     کد : 203695

امام جمعه تبریز:

افزایش جمعیت، استقلال و امنیت ملی را تضمین می‌کند

امام جمعه تبریز با بیان اینکه با پیری جمعیت، آینده هولناکی در انتظار کشورمان است، گفت: افزایش جمعیت و تقویت بنیان خانواده به تنهایی به پویایی و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه کمک می‌کند و استقلال و امنیت ملی را نیز تضمین می‌کند.

ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز با بیان اینکه با پیری جمعیت، آینده هولناکی در انتظار کشورمان است، گفت: افزایش جمعیت و تقویت بنیان خانواده به تنهایی به پویایی و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه کمک می‌کند و استقلال و امنیت ملی را نیز تضمین می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تبریز، با بیان اینکه جمعیت، موهبتی عظیم اما مغفول است و سرمایه‌ی هر کشوری به شمار می‌رود، اظهار کرد: ما و نهادهای مختلف باید با ارائه خدمات و حمایت‌های مناسب زمینه را برای افزایش نرخ باروری و تقویت بنیان خانواده فراهم کنیم. امروز فرصتی است تا بر اهمیت موضوع جمعیت، خانواده و فرزندآوری تاکید کنیم‌ و امیدوارم با همت همگانی برای تحقق سیاست‌های کلی جمعیت گام‌های موثری برداریم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: لازم می‌دانم گلایه خود را از بانک‌ها اعلام کنم، دولت محترم در رابطه با افزایش جمعیت به بانک‌ها و بانک مرکزی دستورات لازم را جهت واگذاری وام به کسانی که قصد ازدواج دارند صادر کردند اما بانک‌ها کم کاری می‌کنند و آنگونه که باید به میدان بیایند نمی‌آیند و حل مشکل مردم را به امروز و فردا می‌سپارند.

وی ادامه داد: مطالبه‌ی جدی از متولیان این امر این است که از برنامه‌های تشریفاتی پرهیز کنند چراکه حل مسئله باید در دستور کار قرار گیرد. مسئله فرزندآوری یک مسئله تک بعدی نیست و ابعاد مختلفی دارد از جمله توجه به مشوق‌ها، مسائل تبلیغی، فرهنگی، مسائل بهداشتی و پزشکی، که باید عالمانه برخورد کرد و برای حل این مسئله شعار کافی نیست چراکه جامعه باید نسبت به فرزندآوری اقناع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه برای گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی در زمینه‌ی افزایش جمعیت باید تلاش کنیم، گفت: ترویج تحکیم خانواده، ازدواج‌های آسان، اصلاح بینش ‌و نگرش‌ها، رفتار خانواده‌ها و ترویج فرهنگ اعتماد از جمله راهکارهای افزایش جمعیت است.

وی با بیان اینکه در این ماه تشرف به مرقد مطهر سلطان خراسان بسیار سفارش شده است، خاطر نشان کرد: امام رضا(ع) فرمودند در این ماه هرکس به دیدن من بیاید سه جا برای یاری او می‌آیم تا از ترس و بیم رهایش کنم اول اینکه زمانی که نامه‌های اعمال به دست راست و چپ می‌دهند، دوم کنار پل صراط و سوم کنار میزان است.

خطیب نماز جمعه تبریز بیان کرد: یکی از برهه‌ی پیچیده‌ی طاغوت ستیزی در عصر مبارزه امام رضا(ع) با مأمون رقم خورد، این مبارزه ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد یکی از مهمترین این ابعاد مبارزه برای تصاحب قدرت مردم بود در عالم سیاست یکی از عظیم ترین منابع قدرت، قدرت مردم است.

وی با بیان اینکه حرم مطهر امام رضا(ع) مرکز نور، علم و نزول ملائکه خداوند است، گفت: ظرفیت بی نظیری برای بهره‌مندی از برکات این امام در تربیت جامعه به ویژه نسل‌های نوجوان و جوان است.

وی به پیامی که رهبر معظم انقلاب به کنگره‌ی جهانی حضرت رضا(ع) طی هفته‌ی گذشته صادر کردند اشاره کرد و افزود: این پیام سه محور کلان داشت اول وجود نواقص زیاد نسبت به شناخت ائمه در جامعه، دوم رسالت معرفی ائمه به دنیا در بعدهای معنوی و سیاسی و سوم لزوم استفاده از شیوه‌های درست و اثرگذار در انعکاس جهانی معارف اسلامی بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: از نمایندگان سابق که برای پیشرفت استان تلاش کردند کمال تشکر را دارم و از بقیه کسانی که انتخاب شدند می‌خواهم آشنایی با گفتمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب را به معنای واقعی در مسیر خود قرار دهند و برای جهش تولید با مشارکت مردم، مردمی سازی اقتصاد، مبارزه با تبعیض و فساد گام‌های اساسی بردارند.

وی به روز روابط عمومی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی‌ها رابط بین دستگاه و مردم هستند، امروز روزی است که به اهمیت ارتباطات در جوامع مدرن می‌پردازیم ارتباطات نقش کلیدی در پیشرفت جوامع بشری ایفا می‌کند.

امام جمعه تبریز افزود: روابط عمومی باید در مدیریت بحران و مسائل پیچیده نقش حیاتی ایفا کند تا با برقراری ارتباط موثر و به موقع از تشدید بحران‌ها جلوگیری کرده و اعتماد عمومی را حفظ کند.

وی به سوم خرداد آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و خاطر نشان کرد: سوم خرداد مظهر بزرگی از نصرت آشکار خداوند نسبت به مومنان و مجاهدان فی سبیل الله است، باید عملیات غرور آفرین بیت المقدس برای همیشه زده نگه داشته شود.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر فقط آزادسازی یک جغرافیا نبود بلکه یک عملیات الهام بخش و تقویت کننده اعتماد به نفس ملی بود، گفت: این عملیات به عنوان یک الگو زنجیره‌ی پیروزی‌های کشورمان را در دفاع مقدس شکل داد و امروز در قامت جبهه‌ی مقاومت تکثیر یافته است.


نوشته شده در   جمعه 28 ارديبهشت 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode