ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 4 مرداد 1403
پنجشنبه 4 مرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 20 ارديبهشت 1403     |     کد : 203631

کامستک؛ میزبان نشست استپ با موضوع «مواجهه با سالمندی در جهان اسلام»

دهمین نشست تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی (استپ)، خرداد ماه امسال به میزبانی کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی...

دهمین نشست تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی (استپ)، خرداد ماه امسال به میزبانی کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در محل دفتر مرکزی آن کمیته در اسلام‌آباد پاکستان و با محوریت «سیاست‌های نوآورانه مامویت محور در مواجهه با سالمندی در جهان اسلام» برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، کامستک و بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) به طور مشترک، دهمین نشست استپ را از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ در اسلام‌آباد برگزار خواهند کرد. در دهمین دوره استپ که بر «سیاست‌های نوآورانه ماموریت‌محور در مواجهه با سالمندی در جهان اسلام» متمرکز است، ذینفعان این حوزه از سرتاسر جهان گرد هم می‌آیند تا ابعاد گوناگون زندگی سالمندی را در جهان اسلام بررسی کنند.

در طول سه روز برگزاری دهمین دوره استپ، پنل‌هایی در حوزه‌های علم، فناوری و سیاست‌گذاری، سخنرانی‌های کلیدی و میزگردهایی با موضوعات «مسائل سالمندی در جهان اسلام»، «پیاده‌سازی سیاست‌های نوآورانه ماموریت‌محور در مواجهه با سالمندی در جهان اسلام»، «روایت‌های موفقیت‌های به دست آمده در مواجهه با سالمندی در سراسر جهان»، «روندهای علم و فناوری در مواجهه با سالمندی» و «دستاوردهای علمی و فناورانه در مواجهه با سالمندی» برگزار خواهد شد.

در استپ دهم، چهره‌های علمی برجسته‌ای از کشورهای ایران، پاکستان، ترکیه، مالزی، ژاپن، انگلیس، فرانسه، هلند، نپال و تونس به بحث و تبادل نظر درباره موضوع نشست خواهند پرداخت.

به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، تاکنون ۹ دوره نشست استپ برگزار شده است که اولین دوره این نشست‌ها در سال ۱۳۹۴ همزمان با نخستین دوره جایزه مصطفی(ص) در تهران و آخرین دوره آن در سال ۱۴۰۲ همزمان با پنجمین دوره جایزه مصطفی(ص) در اصفهان، تبریز، لرستان و تهران برگزار شد. در ۹ دوره گذشته علاوه بر دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران، مرکز بین‌المللی تحقیقات علوم زیستی و شیمی در دانشگاه کراچی پاکستان، دانشگاه سلطان قابوس عمان و دانشگاه یو پی ام مالزی میزبان این نشست‌ها بوده‌اند. 


نوشته شده در   پنجشنبه 20 ارديبهشت 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode