ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 24 تير 1403
يکشنبه 24 تير 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 20 ارديبهشت 1403     |     کد : 203628

رئیس جامعة المصطفی آذربایجان شرقی خبر داد

برگزاری اجلاسیه کنگره‌ بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبریز

رئیس جامعة المصطفی آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین اجلاسیه کنگره‌ بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبریز خبر داد.

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس جامعة المصطفی آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین اجلاسیه کنگره‌ بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبریز خبر داد.

حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین رسول خضرلوچهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت در نشست خبری «کنگره‌ی بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی)» در جامعة المصطفی آذربایجان شرقی ضمن ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌ها و رویکردهای جامعه المصطفی اظهار کرد: جامعه المصطفی میزبان دانش‌پژوهانی از ۱۳۰ ملیت جهان بوده و با تدوین نظام‌نامه رشته‌ها، بیش از ۴۰۰ رشته و گرایش علمی در حوزه‌های مختلف علوم اسلامی و انسانی را هدف‌گذاری نموده است.

وی  بیان اینکه کنگره‌ی بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) در هشت استان و هشت کشور جهان برگزار خواهد شد، افزودت: روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ششمین اجلاسیه‌ی این کنگره بین‌المللی به میزبانی دانشگاه تبریز و با حضور دانش پژوهانی از ۶۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

رئیس جامعة المصطفی آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه‌ریزی برگزاری ششمین اجلاسیه‌ ککنگره‌ی بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) در تبریز از هشت ماه گذشته، یادآور شد: نشست‌های متعددی با حوزه‌های علمیه استان، دانشگاه‌های تبریز، آزاد اسلامی، فرهنگیان، هنر اسلامی و… برگزار و تبیین روش شناسی تفسیر، سبک‌های تفسیری و رویکردهای حکمرانی در اندیشه‌ی قرآنی آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس ششمین اجلاسیه‌ی کنگره‌ بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) در تبریز، مؤلفه‌های جهاد تبیین و سبک زندگی قرآنی را از دیدگاه رهبر معظم انقلاب از جمله مهم‌ترین اهداف این کنگره توصیف و خروج از مهجوریت قرآن و ورود قرآن به بدنه‌ی جامعه را از اهداف بزرگ این کنگره برشمرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین خضرلو در خاتمه از رونمایی پنج جلد کتاب از آثار این کنگره ارائه نمود و اظهار کرد: یک کتاب سه جلدی در حوزه تبلیغ و ارتباطات، کتاب یک جلدی مقالات بین المللی و یک جلد کتاب چکیده مقالات در این مراسم رونمایی خواهد شد.

معاون علمی کنگره‌ بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز گفت: این کنگره از چهار سال پیش و به همت جامعه المصطفی و با همکاری مراکز متعدد حوزوی و دانشگاهی  آغاز شد.

حجت الاسلام سید عیسی مسترحمی با ارائه‌ی گزارشی از تشکیل شورای علمی و اجرایی این کنگره بین المللی، به همکاری بیش از ۱۸۰ مرکز در برگزاری آن اشاره نمود و خاطرنشان کرد: برگزاری کنگره‌ی بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) در دانشگاه آزاد تهران، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، نمایندگی جامعةالمصطفی در اصفهان، جامعةالمصطفی مشهد با همکاری آستان قدس و دانشگاه رضوی و اجلاس اساتید معارف کشور در دانشگاه معارف اسلامی قم، پنج اجلاسیه این کنگره هستند.

معاون علمی کنگره بین المللی اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب، خدمت به ساحت قرآن کریم و تبیین و اشاعه اندیشه‌های قرآنی از دریچه افکار بزرگ علما را از مهم‌ترین رسالت‌ها و هدفگذاری مهم این کنگره دانست و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در همان دوران جوانی پای به سکوی تفسیر مبانی قرانی گذاشته؛ بعد علمی، فقاهتی و تفسیری ایشان در بعد سیاسی پنهان شده است؛ لذا این کنگره به دنبال آشکار سازی جلوه‌هایی از شخصیت علمی، فقاهتی و تفسیری امام خامنه ای است.

حجت الاسلام والمسلمین مسترحمی در ادامه ضمن تقدیر از شکوه همکاری مراکز حوزوی و دانشگاهی استان اذربایجان شرقی در برگزاری ششمین اجلاسیه این کنگره، کنگره اندیشه‌های قرآنی امام خامنه‌ای را بزرگ‌ترین کنگره علمی بعد از انقلاب دانست و ابراز داشت: دبیرخانه کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرانی امام خامنه‌ای تاکنون بیش از ۲۶۰۰ چکیده مقاله و هزار و  ۸۹۳ مقاله علمی را در سطوح عالی حوزوی و دانشگاهی دریافت کرده است.

وی با بیان این که با توجه به سخت‌گیری‌های صورت گرفته و دقت نظر داوران، مقالات برتر این همایش در مجلات متعدد علمی - پژوهشی چاپ و منتشر می‌شوند، اظهار داشت: تاکنون ۱۴ کرسی نظریه پردازی، ۲۶۵ نشست علمی و ۷۲ کارگاه تخصصی با همکاری مراکز و مجموعه‌های علمی، ملی و بین المللی برگزار و ۲۵ جلد از آثار برتر کنگره به زیور طبع آراسته شده است.

مدیر گروه قران و علوم طبیعی جامعةالمصطفی ضمن اشاره به برگزاری پیش نشست‌های متعدد در عرصه بین الملل و کشورهای آسیاسی، آفریقایی و اروپایی و آمریکایی، با بیان این که تمام مقالات این کنگره مبتنی با سامانه سمیم تحلیل و در فرایند ارزیابی‌های متعدد قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این همایش را می‌توان کارگاه علمی عظیم در رابطه با تبیین دیدگاه‌های قرانی صاحب نظران معارف الهی دانست.

بر اساس این گزارش، ششمین اجلاسیه کنگره‌ بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.


نوشته شده در   پنجشنبه 20 ارديبهشت 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode