ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 آشنایی و نقد مسیحیت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

خصایل حضرت عیسی(ع) در قرآن/ اشتراکات اسلام و مسحیت در خصوص آخرالزمان

خصایل حضرت عیسی(ع) در قرآن/ اشتراکات اسلام و مسحیت در خصوص آخرالزمان در قرآن کریم برای حضرت عیسی(ع) امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به نحوه خاص تولد و مسیحا بودن این پیام‌آور اشاره کرد.
شنبه 5 دي 1394

پارقلیطا در انجیل یوحنا همان احمد(ص) است

پارقلیطا در انجیل یوحنا همان احمد(ص) است در بین اناجیل اربعه، انجیل یوحنا، ویژگی های «شخصی» را بیان می کند که نشانه هایی از ابدیت و جهان شمولی آیین و تعالیم او در آینده، به روشنی به چشم می خورد شخصی که با لفظ «پارقلیطا» در آنجا از آن یاد می شود، شواهد متعددی وجود دارد که ویژگی های آن با ویژگی های همان «احمد» موجود در آیات 6 سوره صف مطابقت دارد.
شنبه 16 خرداد 1394

الهیات مسیحی ثمره توسعه فرهنگ غرب است

الهیات مسیحی ثمره توسعه فرهنگ غرب است عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان گفت: اولین ریشه‌های شکل گیری دانش الهیات در غرب حاصل تعامل فرهنگی میان مسیحیت و اسلام می‌باشد. الهیات مسیحی را می‌توان ثمره توسعه فرهنگی در غرب دانست.
چهارشنبه 27 اسفند 1393

جستجوی پاسخ به پرسش قرآن در متون مسیحی؛ موضوع محوری «تثلیث در قرآن و عهدین»

جستجوی پاسخ به پرسش قرآن در متون مسیحی؛ موضوع محوری «تثلیث در قرآن و عهدین» مولف کتاب «تثلیث در قرآن و عهدین» معتقد است که برای اولین بار به زبان فارسی باور مرکزی مسیحیت را به نقد گذاشته و بیان کرده است که آموزه تثلیث چنانچه مسیحیان باور دارند، در نصوص مقدس این آیین وجود ندارد.
يکشنبه 26 بهمن 1393

نفی تثلیث در متون مسیحیت؛ دغدغه مولف «تثلیث در قرآن و عهدین»

نفی تثلیث در متون مسیحیت؛ دغدغه مولف «تثلیث در قرآن و عهدین» محمد کاشانی در کتاب «تثلیث در قرآن و عهدین» تلاش کرده نشان دهد باور مرکزی مسیحیت موجود یعنی اعتقاد به خدای واحد در سه شخصیت متفاوت (پدر، پسر و روح‌القدس) بر خلاف متون مقدس مسیحی است.
يکشنبه 19 بهمن 1393

سالروز ولادت حضرت مسیح(ع)

 سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) «ای مریم! خدا تو را به کلمه‏ای از جانب خودش بشارت می‏دهد که نامش مسیح، عیسی بن مریم است؛ در حالی که در دنیا و آخرت آبرومند و از مقرّبان الهی است.» (سوره آل عمران، آیه ی ۴۵)
جمعه 5 دي 1393

فرستاده خدا

فرستاده خدا مادر نذر می‌کند فرزندش را پس از تولد خادم مسجد کند، این نذر را در زمانی مادر می‏کند که می‏پندارد فرزندش پسر خواهد بود. فرزند پا به عرصه وجود می‌گذارد اما دختر است، مادر اندوهناک می‌شود و حسرت داشتن پسر را می‌خورد. نام فرزند را مریم که به معنای خادمه است، می‌گذارد.
پنجشنبه 4 دي 1393

آیاتی در عهد جدید وجود دارد که بیان می کند حضرت مسیح(ع) خدا نیست

آیاتی در عهد جدید وجود دارد که بیان می کند حضرت مسیح(ع) خدا نیست یک کارشناس و پژوهشگر مطالعات مسیحی با بیان اینکه آیاتی در عهد جدید وجود دارد که متناظر با آیات قرآن است و بیان می دارد که حضرت مسیح(ع) خدا نیست...
يکشنبه 25 اسفند 1392

قرآن حضرت مسیح(ع) را مصلوب شده نمی داند

قرآن حضرت مسیح(ع) را مصلوب شده نمی داند یک کارشناس دینی گفت: مسیحیان معتقدند که حضرت به صلیب کشیده شده ،بر روی صلیب کشته شده به قبر گذاشته شده است و پس از سه روز نیز از قبر بیرون آمده است ...
يکشنبه 18 اسفند 1392

اگر امروز مسیح(ع) بود...

اگر امروز مسیح(ع) بود... این روزها زادروز یکی از پیامبران بزرگ الهی است که در قرآن از وی به « روح‌الله» تعبیر شده است.
سه شنبه 12 دي 1391