ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 30 دي 1400
پنجشنبه 30 دي 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دانش و فناوري
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

حل چند معما به کمک تلسکوپ بازنشسته ناسا

حل چند معما به کمک تلسکوپ بازنشسته ناسا تلسکوپ فضایی "اسپیتزر" ناسا ممکن است به دانشمندان در یافتن پاسخ سوالاتی از جمله نحوه شکل‌گیری و جو سیارات خارج از منظومه شمسی یا سیارات فراخورشیدی کمک کند.
چهارشنبه 29 دي 1400

تکامل هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲ چگونه است؟

تکامل هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲ چگونه است؟ اگرچه هنوز هوش مصنوعی برای تبدیل شدن به چیزی شبیه به هوش انسان راه زیادی دارد، اما این فناوری روند قابل توجهی را تاکنون طی کرده است.
سه شنبه 28 دي 1400

دانشمندان در پی کشف اسرار لایه داخلی زمین

دانشمندان در پی کشف اسرار لایه داخلی زمین محققان "موسسه فناوری فدرال زوریخ" در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند بخش داخلی زمین(Earth’s interior) سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد، در حال سرد شدن است.
دوشنبه 27 دي 1400

ایجاد نقشه‌ای از مواد موجود در فضا

ایجاد نقشه‌ای از مواد موجود در فضا دانشمندان کشور جمهوری چک در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک نقشه‌ از مواد خامی(raw materials) که می‌توان در فضا یافت، هستند.
يکشنبه 26 دي 1400

کشفی که می‌تواند نظریه تشکیل ستارگان را متحول کند

کشفی که می‌تواند نظریه تشکیل ستارگان را متحول کند به گفته‌ی محققان، این احتمال وجود دارد که ستارگان سریع‌تر از آن چه که تصور می‌کردیم، تشکیل شوند. این کشف می‌تواند نظریه تشکیل ستارگان را متحول کند.
شنبه 25 دي 1400

"ماه مصنوعی" چین، اکتشافات فضایی را متحول می‌کند

"ماه مصنوعی" چین، اکتشافات فضایی را متحول می‌کند یک مجموعه از تجهیزات سازنده "ماه مصنوعی" که توسط دانشمندان چینی ابداع شده است، می‌تواند فضانوردان برای ماموریت‌های اکتشافی آینده آماده کند.
جمعه 24 دي 1400

ابداع کوچک‌ترین آنتن جهان با استفاده از DNA!

ابداع کوچک‌ترین آنتن جهان با استفاده از DNA! پژوهشگران کانادایی با استفاده از DNA، یک نانوآنتن را ابداع کرده‌اند که می‌تواند حرکات پروتئین‌ها را به دقت مورد بررسی قرار دهد.
پنجشنبه 23 دي 1400

گام بعدی در مسیر پُر فراز و نشیب تلسکوپ "جیمز وب" چه خواهد بود؟

گام بعدی در مسیر پُر فراز و نشیب تلسکوپ "جیمز وب" چه خواهد بود؟ اکنون که تلسکوپ فضایی "جیمز وب" به طور کامل مستقر شده و به سمت مقصد نهایی خود در حرکت است، گام بعدی آن چه خواهد بود؟
سه شنبه 21 دي 1400

آیا سفر به مریخ روند پیری را تسریع می‌کند؟

 آیا سفر به مریخ روند پیری را تسریع می‌کند؟ دانشمندان تصور می‌کنند که سفر به مریخ روند پیری را تسریع کند و به همین دلیل می‌خواهند این موضوع را طی اولین پرواز شهروندان عادی به ایستگاه فضایی بین‌المللی آزمایش کنند.
جمعه 17 دي 1400

خورشید در آزمایشگاه!

خورشید در آزمایشگاه! پژوهشگران آلمانی طی یک پروژه جدید، یکی از اسرار مربوط به تاج خورشیدی را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادند.
پنجشنبه 16 دي 1400