ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 6 مهر 1400
سه شنبه 6 مهر 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دانش و فناوري
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

ناسا، دارپا و ام‌آی‌تی به دنبال فناوری ضد جاذبه

ناسا، دارپا و ام‌آی‌تی به دنبال فناوری ضد جاذبه به منحصر به فردترین باشگاه ضد جاذبه جهان خوش آمدید، چرا که ناسا، دارپا و ام‌آی‌تی در پی دستیابی به فناوری ضد جاذبه هستند تا آینده پیشرانه‌ها را متحول کنند.
سه شنبه 6 مهر 1400

کشف حفره‌ای عظیم در کهکشان راه شیری!

کشف حفره‌ای عظیم در کهکشان راه شیری! ستاره‌شناسان حفره‌ای بزرگ در کهکشان راه‌شیری یافته‌اند و باور دارند این حفره در نتیجه‌ی یک انفجار ابرنواختری میلیون‌ها سال قبل به وجود آمده است.
شنبه 3 مهر 1400

مریخ برای سکونت زیادی کوچک است

مریخ برای سکونت زیادی کوچک است محققان دانشگاه "واشنگتن" در سنت لوئیس آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند مریخ امروزه بر روی سطح خود هیچ آب مایعی ندارد که دلیل این امر ممکن است کوچک بودن آن باشد.
پنجشنبه 1 مهر 1400

حل معمای انبساط جهان با کمک نوع جدیدی از انرژی تاریک

حل معمای انبساط جهان با کمک نوع جدیدی از انرژی تاریک کیهان شناسان نشانه‌هایی از وجود نوع دیگری از انرژی تاریک ۳۰۰ هزار سال پس از وقوع "‌مه‌بانگ" یافته‌اند که می‌تواند علتی بر افزایش سرعت انبساط جهان باشد.
سه شنبه 30 شهريور 1400

ساعت فوق دقیقی که می‌تواند به شناسایی "ماده تاریک" کمک کند

ساعت فوق دقیقی که می‌تواند به شناسایی "ماده تاریک" کمک کند یک ساعت فوق دقیق جدید که طی ۱۵ میلیارد سال حتی یک ثانیه هم عقب نمی‌ماند، می‌تواند به دانشمندان در شکار "ماده تاریک" کمک کند.
دوشنبه 29 شهريور 1400

حل معمای ۸۴۰ ساله یک ابرنواختر باستانی

حل معمای ۸۴۰ ساله یک ابرنواختر باستانی در قرن دوازدهم ستاره شناسان چینی و ژاپنی نور جدیدی به روشنی زحل در آسمان یافتند و آن را ابرنواختر تشخیص دادند و محل قرارگیری آن را به صورت تقریبی مشخص کردند اما منشا آن یک راز باقی ماند.
يکشنبه 28 شهريور 1400

برخورد یک شی‌ء عجیب به سیاره مشتری

برخورد یک شی‌ء عجیب به سیاره مشتری اخیرا دو ستاره‌شناس آماتور موفق به ثبت تصویری از لحظه برخورد یک شی‌ء مرموز به سیاره مشتری شده‌اند.
شنبه 27 شهريور 1400

پنهان شدن یک "سیاه‌چاله کلان‌جرم" در قلب کهکشان راه شیری

پنهان شدن یک "سیاه‌چاله کلان‌جرم" در قلب کهکشان راه شیری سیاهچاله‎ای کلان‌جرم در قلب کهکشان راه شیری و جایی در میان گرداب عظیم و در حال چرخش گاز داغ، پنهان شده است.
چهارشنبه 24 شهريور 1400

نگاهی به روزنامه های امروز

جهان بحث وجود بشقاب پرنده ها و بیگانگان فضایی بالا گرفت

 جهان بحث وجود بشقاب پرنده ها و بیگانگان فضایی بالا گرفت تحقیق درباره بشقاب پرنده ها، بار دیگر پس از سال ۲۰۰۷ آغاز شده است. پرونده ای محرمانه، که تا آن هنگام بسته شده بود
چهارشنبه 24 شهريور 1400

کشف نکته ای مهم درباره سیاه چاله ها

کشف نکته ای مهم درباره سیاه چاله ها فیزیکدانان دانشگاه ساسکس انگلستان برای نخستین بار دریافته‌اند سیاهچاله‌ها به محیط اطراف خود فشار وارد می‌کنند.
سه شنبه 23 شهريور 1400