ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 18 بهمن 1401
سه شنبه 18 بهمن 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دانش و فناوري
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

مشاهده یک «تاوه» عجیب در قطب شمال خورشید

مشاهده یک «تاوه» عجیب در قطب شمال خورشید دانشمندان به تازگی رشته‌های دایره‌ای عجیبی را در حال چرخش در اطراف قطب شمال خورشید مشاهده کرده‌اند که واقعاً آنها را هیجان‌زده کرده است.
سه شنبه 18 بهمن 1401

کشف رموز منشا بادهای خورشیدی توسط پارکر

کشف رموز منشا بادهای خورشیدی توسط پارکر کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا به تازگی سرنخ‌هایی در مورد منشأ بادهای خورشیدی کشف کرد. این یافته‌ها به دانشمندان کمک می‌کند تا این معمای ۶۰ ساله را بهتر درک کنند.
جمعه 14 بهمن 1401

چین به دنبال استعدادهای برتر جهانی است

چین به دنبال استعدادهای برتر جهانی است آزمایشگاه اکتشاف فضای عمیق چین(DSEL) روز گذشته اعلام کرد که از استعدادهای برتر جهانی دعوت می‌کند...
چهارشنبه 12 بهمن 1401

دانشمندان:

چرخش هسته‌ مرکزی کره زمین در حال معکوس شدن است

 چرخش هسته‌ مرکزی کره زمین در حال معکوس شدن است محققان دانشگاه پکن با اندازه‌گیری امواج لرزه‌ای و مغناطیسی کره زمین دریافته‌اند که هسته داخلی زمین بعد از یک دوره توقف، در حال چرخش در روند معکوس خود است، رویدادی که هر ۷۰ سال یک بار رخ می‌دهد.
شنبه 8 بهمن 1401

جیمز وب مواد اولیه تشکیل حیات را در یک ابر فضایی منجمد یافت

جیمز وب مواد اولیه تشکیل حیات را در یک ابر فضایی منجمد یافت تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا عناصری از جهان‌های قابل سکونت در تاریک‌ترین و سردترین ابر مولکولی را که تاکنون در فضا دیده شده است، یافته است.
چهارشنبه 5 بهمن 1401

فیزیکدانان رکورد شلیک لیزر را در راهرو دانشگاه شکستند!

فیزیکدانان رکورد شلیک لیزر را در راهرو دانشگاه شکستند! فیزیکدانان در نیمه‌های شب یک پرتو لیزر خطرناک را در راهروی دانشگاه شلیک کرده و رکورد هدایت پرتوهای نور در کانال هوا موسوم به موج‌بر هوا را شکستند.
سه شنبه 4 بهمن 1401

«دارپا» هواپیمایی بدون قطعات متحرک می‌سازد

«دارپا» هواپیمایی بدون قطعات متحرک می‌سازد سازمان پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا(DARPA) در حال ساخت یک هواپیمای بدون قطعات متحرک موسوم به X-plane است.
يکشنبه 2 بهمن 1401

۱۰ حقیقت جالب درباره مثلث برمودا

 ۱۰ حقیقت جالب درباره مثلث برمودا مثلث برمودا از دیرباز تا به همین امروز یکی از عجیب و غریب‌ترین معما‌هایی بوده است که انسان‌ها با آن مواجه شده‌اند.
جمعه 30 دي 1401

دورترین سیگنال هیدروژن اتمی کشف شد

دورترین سیگنال هیدروژن اتمی کشف شد ستاره‌شناسان به تازگی دورترین سیگنال هیدروژن اتمی را کشف کرده‌اند که می‌تواند چیزهای زیادی در مورد تشکیل ستارگان به ما بیاموزد.
چهارشنبه 28 دي 1401

چرا بیگانگان با زمین تماس نگرفته‌اند؟

شاید موجودات فضایی منتظر لحظه مناسب هستند

 شاید موجودات فضایی منتظر لحظه مناسب هستند دانشمندان در مورد اینکه چرا بیگانگان هنوز با ما تماسی برقرار نکرده‌اند، این فرضیه را مطرح می‌کنند که شاید آنها منتظر یک زمان مناسب برای این کار هستند.
سه شنبه 27 دي 1401