ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 19 اسفند 1399
سه شنبه 19 اسفند 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 سلامت و تغذيه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

کالبد شکافی یک خبر حاشیه ساز؛

آیا ویروس کرونا از سطوح منتقل می‌شود

آیا ویروس کرونا از سطوح منتقل می‌شود اخیرا مطالبی با تکیه بر داده های یک پژوهش نه چندان به روز، دست به دست می شود که تمام تلاش ها و زحمات ما برای ضدعفونی کردن سطوح به منظور جلوگیری از ابتلا به کرونا را زیر سئوال می برد.
دوشنبه 18 اسفند 1399

آیا رژیم وگان تاثیر منفی بر سلامت استخوان می‌گذارد؟

 آیا رژیم وگان تاثیر منفی بر سلامت استخوان می‌گذارد؟ رژیم وگان (vegan diet) اخیرا بسیار رواج پیدا کرده است. اینکه این نوع رژیم چگونه بر سلامت بدن انسان تأثیر می‌گذارد موضوعی است که محققان در مطالعات علمی به بررسی آن هستند.
يکشنبه 17 اسفند 1399

دانشمندان ساعتی ساختند که "سن زیستی" انسان را تشخیص می‌دهد

دانشمندان ساعتی ساختند که "سن زیستی" انسان را تشخیص می‌دهد محققان دانشگاه کلن(Cologne) یک ساعت مخصوص ساخته‌اند که می‌تواند سن زیستی یک ارگانیسم را از روی نحوه‌ی بیان ژن‌هایش یا ترانسکریپتوم تعیین کند.
شنبه 16 اسفند 1399

درمان غیرتهاجمی مشکلات قلبی با تزریق نوعی هیدروژل

 درمان غیرتهاجمی مشکلات قلبی با تزریق نوعی هیدروژل پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود تلاش کردند تا با تزریق هیدروژل‌های حاوی دارو، مشکلات قلبی موش‌ها را برطرف کنند.
جمعه 15 اسفند 1399

کروناویروس می‌تواند سلول‌های عضله قلب را از بین ببرد

کروناویروس می‌تواند سلول‌های عضله قلب را از بین ببرد پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که کروناویروس می‌تواند سلول‌های عضله قلب را آلوده کند و آنها را از بین ببرد.
پنجشنبه 14 اسفند 1399

نقش زینک در درمان بیماری دیابت

 نقش زینک در درمان بیماری دیابت محققان "دانشگاه سنت اندروز" در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند "روی"(زینک) می‌تواند نقش مهمی در درمان بیماری دیابت داشته باشد.
چهارشنبه 13 اسفند 1399

آیا امگا-۳ به رشد مو کمک می‌کند؟

آیا امگا-۳ به رشد مو کمک می‌کند؟ شواهد در مورد تاثیر اسیدهای چرب امگا-۳ بر سلامت مو محدود هستند. اما چند مطالعه نشان داده اند که اسیدهای چرب امگا-۳ به رشد مو کمک می کنند.
سه شنبه 12 اسفند 1399

سردی دست و پا نشانه چیست؟

سردی دست و پا نشانه چیست؟ اینها جملات پرتکراری است که بیشتر افراد دچار سردی اندام‌ها به‌طور مکرر از پزشکان و متخصصان می‌پرسند.
دوشنبه 11 اسفند 1399

کدام شهرهای آذربایجان شرقی آلوده به ویروس انگلیسی هستند؟

کدام شهرهای آذربایجان شرقی آلوده به ویروس انگلیسی هستند؟ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آخرین وضعیت شیوع کرونای جهش یافته در شهرهای آذربایجان شرقی را تشریح کرد.
يکشنبه 10 اسفند 1399

آیا جهش‌های ویروسی، جهان را در مقابله با کرونا به عقب می‌راند؟

آیا جهش‌های ویروسی، جهان را در مقابله با کرونا به عقب می‌راند؟ افزایش خطرات و نگرانی های ناشی از نوع جهش یافته ویروس کرونا در آفریقای جنوبی عجیب نیست و دانشمندان همواره به این نکته آگاه بودند که ویروس‌ها برای خنثی کردن تلاش‌هایی که در جهت محدود کردن شیوع آنها و ایجاد عفونت صورت می‌گیرد، جهش می‌کنند.
شنبه 9 اسفند 1399