ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 30 دي 1400
پنجشنبه 30 دي 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 سلامت و تغذيه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

راه توقف و کنترل فرآیند مرگ سلولی کشف شد

راه توقف و کنترل فرآیند مرگ سلولی کشف شد محققان دانشگاه "ایلینوی" در شیکاگو در مطالعه اخیرشان راز چگونگی توقف و کنترل فرآیند مرگ سلولی را کشف کردند.
پنجشنبه 30 دي 1400

ایران دومین تولیدکننده داروی ضدسرطان؛

ساخت دارویی که به‌عنوان پادزهر در برابر سرطان عمل می‌کند

ساخت دارویی که به‌عنوان پادزهر در برابر سرطان عمل می‌کند گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نانو دارویی را برای درمان سرطان متاستاتیک پستان عرضه کردند...
چهارشنبه 29 دي 1400

نقش قابل‌ توجه یک مولکول در پیشگیری از سکته قلبی

نقش قابل‌ توجه یک مولکول در پیشگیری از سکته قلبی به گفته‌ی دانشمندان، یک مولکول آران‌ای(RNA) به نام CARMN که به وفور در سلول‌های ماهیچه صاف سالم یافت شده است...
سه شنبه 28 دي 1400

تاثیر شگفت‌انگیز سلول‌های بنیادی بر درمان کووید-۱۹

 تاثیر شگفت‌انگیز سلول‌های بنیادی بر درمان کووید-۱۹ سلول‌های بنیادی، قابلیت‌های بسیاری دارند که آنها را به عوامل مهمی در مقابله با کووید-۱۹ تبدیل می‌کند.
دوشنبه 27 دي 1400

کشف جدیدی در مورد ارتباط میان رشد سلول‌های مغز و ابتلا به اسکیزوفرنی

کشف جدیدی در مورد ارتباط میان رشد سلول‌های مغز و ابتلا به اسکیزوفرنی دانشمندان "دانشگاه کاردیف" در بررسی جدید خود، از ارتباط میان نحوه رشد سلول‌های مغز و ابتلا به اسکیزوفرنی پرده برداشته‌اند.
يکشنبه 26 دي 1400

مهم‌ترین علایم کمبود ویتامین B۱۲ در بدن

مهم‌ترین علایم کمبود ویتامین B۱۲ در بدن ویتامین B۱۲ یک ماده مغذی ضروری است که بدن همگی ما برای انجام صحیح فرآیندهایی مانند سنتز DNA، تولید انرژی و عملکرد سالم سیستم عصبی مرکزی به آن نیاز دارد.
شنبه 25 دي 1400

نقش ۳ ویتامین در پیشگیری از کرونا

نقش ۳ ویتامین در پیشگیری از کرونا مصرف موادغذایی حاوی ویتامین B شامل انواع میوه‌جات، سبزیجات، لبنیات، انواع گوشت‌ها، غلات سبوس‌دار، حبوبات و مغزی‌جات مانند پسته و گردو نقش مهمی در پیشگیری از کرونا دارند.
جمعه 24 دي 1400

ساخت یک اسپری بینی برای ۸ ساعت مقاومت در برابر کووید-۱۹

ساخت یک اسپری بینی برای ۸ ساعت مقاومت در برابر کووید-۱۹ پژوهشگران فنلاندی، نوعی اسپری بینی ابداع کرده‌اند که می‌تواند امکان ابتلا به کووید-۱۹ را تا هشت ساعت متوقف کند.
پنجشنبه 23 دي 1400

محققان آمریکایی:

تغییرات جوی احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می‌دهد!

 تغییرات جوی احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می‌دهد! براساس مطالعات جدید، تغییرات جوی باعث افزایش سنگ کلیه در اثر عرق کردن بیشتر و از دست دادن آب بدن می‌شود.
چهارشنبه 22 دي 1400

چند ماه پس از ابتلا به کرونا دوباره به اُمیکرون مبتلا می‌شوید؟

 چند ماه پس از ابتلا به کرونا دوباره به اُمیکرون مبتلا می‌شوید؟ سویه بسیار مسری اُمیکرون منجر به افزایش تعداد بیمارانی شده که بیش از یک بار به ویروس مبتلا می‌شوند و نگرانی‌هایی را در مورد کاهش ایمنی ایجاد کرده است.
سه شنبه 21 دي 1400