ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 9 اسفند 1399
شنبه 9 اسفند 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 تازه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

ناسا می‌خواهد سهم بزرگی در توسعه هواپیماهای برقی داشته باشد

ناسا می‌خواهد سهم بزرگی در توسعه هواپیماهای برقی داشته باشد آژانس فضایی آمریکا(ناسا-NASA) در حال همکاری با صنعت هواپیمایی است تا سیستم‌های الکتریکی را تا سال ۲۰۳۵ به پروازها بیاورد.
شنبه 9 اسفند 1399

خبر‌های ناامید کننده از «تلفن‌های رولی» ال جی حقیقت دارد؟

 خبر‌های ناامید کننده از «تلفن‌های رولی» ال جی حقیقت دارد؟ رخی گزارش‌های تایید نشده از شرکت ال جی حکایت از آن دارند که شرکت ال جی، پروژه تلفن رولی (رول شونده) خود را متوقف کرده است.
چهارشنبه 6 اسفند 1399

اولین گزارش از وضعیت بالگرد "نبوغ" در مریخ

اولین گزارش از وضعیت بالگرد "نبوغ" در مریخ کنترل کننده‌های ماموریت ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا اولین گزارش از وضعیت بالگرد "نبوغ" که در تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ به همراه مریخ‌نورد استقامت وارد مریخ شد را دریافت کردند.
سه شنبه 5 اسفند 1399

معجزه متخصصان و مهندسان ناسا در ساخت مریخ‌نورد "استقامت"

نگاهی به یکی از پیشرفته‌ترین سازه‌های دست بشر

نگاهی به یکی از پیشرفته‌ترین سازه‌های دست بشر جدیدترین ساخته دانشمندان و مهندسان ناسا با نام "استقامت"(Perseverance) بامداد روز جمعه گذشته (به وقت ایران) با موفقیت روی سطح مریخ فرود آمد ...
دوشنبه 4 اسفند 1399

ساعت هوشمند جدید سامسونگ به «اندروید ویر» مجهز می‌شود

 ساعت هوشمند جدید سامسونگ به «اندروید ویر» مجهز می‌شود سیستم عامل «اندروید ویر» در ساعت بعدی سامسونگ جایگزین Tizen می‌شود.
شنبه 2 اسفند 1399

دقیق‌ترین نقشه‌ی زمین تهیه شد

دقیق‌ترین نقشه‌ی زمین تهیه شد متخصصان فیزیک نجوم از دانشگاه "پرینستون" می‌گویند، نقشه‌ی جدیدی از جهان ارائه کرده‌اند که به دلیل گرد و دو طرفه بودن خطای بسیار کمی دارد و شبیه به یک صفحه‌ی گرامافون است.
پنجشنبه 30 بهمن 1399

کشف موجوداتی عجیب در قطب جنوب!

کشف موجوداتی عجیب در قطب جنوب! بر طبق مطالعاتی که به تازگی در مجله‌ی "Frontiers in Marine Science" منتشر شده است به نظر می‌رسد در زیر یخ‌های قطب جنوب بیش از آنچه فکر می‌کردیم حیات وجود داشته باشد.
سه شنبه 28 بهمن 1399

کشف یک سنگ عجیب در نیمه پنهان ماه

کشف یک سنگ عجیب در نیمه پنهان ماه ماه‌نورد چین موسوم به "یوتو ۲" یک تکه سنگ دراز و کشیده یافته که ممکن است حاصل برخورد شهاب سنگ به ماه باشد.
دوشنبه 27 بهمن 1399

تولید باتری‌های بهتر با فناوری کوانتومی

تولید باتری‌های بهتر با فناوری کوانتومی شرکت سامسونگ با همکاری محققان امپریال کالج لندن و با استفاده از فناوری کوانتومی در تلاش است تا باتری‌های بهتر و قدرتمندتری بسازد.
يکشنبه 26 بهمن 1399

وقتی ربات‌ها ساختمان می‌سازند!

وقتی ربات‌ها ساختمان می‌سازند! پژوهشگران "دانشگاه پردو"، یک سیستم رباتیک ابداع کرده‌اند که می‌تواند به کاهش زمان و هزینه ساخت و ساز کمک کند.
شنبه 25 بهمن 1399