ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 10 آذر 1401
پنجشنبه 10 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 تازه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

چین ساخت بزرگترین مجموعه تلسکوپ‌های جهان را به پایان رساند

چین ساخت بزرگترین مجموعه تلسکوپ‌های جهان را به پایان رساند چین ساخت بزرگترین مجموعه تلسکوپ‌های جهان را به پایان رسانده است که به مطالعه خورشید و چگونگی تأثیر رفتار آن بر زمین اختصاص دارد.
پنجشنبه 10 آذر 1401

پرواز هواپیماهای هیدروژنی ایرباس با قلب یخی

پرواز هواپیماهای هیدروژنی ایرباس با قلب یخی هواپیماهای جدید شرکت ایرباس در آینده با سوخت هیدروژن که در دمای منفی ۲۵۳ درجه سانتیگراد نگه داشته می‌شود، به پرواز درمی‌آیند و این شرکت هم اکنون در حال توسعه مخازن ذخیره هیدروژن برودتی است.
دوشنبه 7 آذر 1401

ساخت سریع‌ترین ربات نرم با الهام از سفره‌ماهی

 ساخت سریع‌ترین ربات نرم با الهام از سفره‌ماهی پژوهشگران "دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی" با الهام از سفره‌ماهی، نخستین نمونه از سریع‌ترین ربات نرم را ابداع کرده‌اند.
يکشنبه 6 آذر 1401

شیشه خودرو جدیدی در راه است

شیشه خودرو جدیدی در راه است شرکت تولید شیشه اتومبیل چینی "فویاو" به تازگی از توسعه شیشه‌ای (شیشه جلو) برای خودروها خبر داده که بسیار هوشمند و پیشرفته بوده و مجهز به عایق حرارتی نیز هست.
شنبه 5 آذر 1401

چینی‌ها در یک قدمی ساخت پایگاه در ماه

چینی‌ها در یک قدمی ساخت پایگاه در ماه محققان چینی به تازگی اظهار کرده‌اند که این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ پایگاه خود در ماه را تکمیل کند.
پنجشنبه 3 آذر 1401

اداره کل ملی هوانوردی و فضایی آمریکا:

تا یک دهه دیگر رویای زندگی و کار روی ماه محقق خواهد شد

 تا یک دهه دیگر رویای زندگی و کار روی ماه محقق خواهد شد ناسا اخیرا اظهار کرده که فضانوردان تا یک دهه آینده روی ماه زندگی و کار خواهند کرد.
دوشنبه 30 آبان 1401

راز مثلث برمودا

راز مثلث برمودا مثلث برمودا ناحیه‌ای از اقیانوس است که ظاهراً کشتی‌ها را به طور کامل در خود فرو برده است و انسان‌ها را دهه‌ها مجذوب افسانه‌های خود کرده است.
يکشنبه 29 آبان 1401

احتمال حل معمای ۱۵۰ ساله دنیای ریاضی توسط دانشمند چینی

احتمال حل معمای ۱۵۰ ساله دنیای ریاضی توسط دانشمند چینی کار یک استاد ریاضی چینی بر روی اعداد اول می‌تواند یک معمای ۱۵۰ ساله در دنیای ریاضی را حل کند.
چهارشنبه 25 آبان 1401

یک سیاه‌چاله متوسط ​​هنگام بلعیدن یک ستاره کشف شد

یک سیاه‌چاله متوسط ​​هنگام بلعیدن یک ستاره کشف شد ستاره شناسان با کشف یک سیاه‌چاله متوسط که ​​هنگام بلعیدن یک ستاره در یک کهکشان کوتوله است، اکنون یک گام به حل یکی از بزرگترین رازهای نجوم نزدیک‌تر شده‌اند.
يکشنبه 22 آبان 1401

بروز یک مشکل نادر در ماموریت فضاپیمای "سیگنوس"

 بروز یک مشکل نادر در ماموریت فضاپیمای "سیگنوس" فضاپیمای "سیگنوس" ناسا طی ماموریت خود به مقصد "ایستگاه فضایی بین‌المللی" دچار مشکل شده است.
چهارشنبه 18 آبان 1401