ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 6 مهر 1400
سه شنبه 6 مهر 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 تازه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

ادعای یک شرکت انگلیسی؛

ساکت‌ترین تاکسی پرنده برقی جهان ساخته شد

ساکت‌ترین تاکسی پرنده برقی جهان ساخته شد یک شرکت انگلیسی ادعا می‌کند که با همکاری شرکت "رولزرویس" موفق به ساخت ساکت‌ترین تاکسی هوایی برقی جهان شده که صد برابر صدای کمتری از یک بالگرد دارد.
سه شنبه 6 مهر 1400

نوع جدیدی از باتری که سازندگان خود را شگفت‌زده کرد!

نوع جدیدی از باتری که سازندگان خود را شگفت‌زده کرد! مهندسان با ترکیب دو نوع باتری موفق به ساخت نوع جدیدی از باتری‌ها شده‌اند که می‌تواند انقلابی در عرصه ماشین‌های برقی و سایر فناوری‌های مبتنی بر باتری‌های لیتیوم یون ایجاد کند.
شنبه 3 مهر 1400

هولوگرام‌هایی که می‌توانند لمس شوند!

هولوگرام‌هایی که می‌توانند لمس شوند! محققان هولوگرام‌هایی ابداع کرده‌اند که می‌توان آنها را احساس کرد، به عنوان مثال یک توپ بسکتبال هولوگرامی ایجاد کردند که قابلیت چرخش و جهش دارد.
سه شنبه 30 شهريور 1400

باکتری‌ای که گیاهان را تبدیل به "زامبی" می‌کند!

باکتری‌ای که گیاهان را تبدیل به "زامبی" می‌کند! مکانسیم انگل‌ها در جلوگیری از پیری گیاهان که به تازگی کشف شده است می‌تواند به یافتن راهی برای محافظت از محصولات زراعی در برابر بیماری کمک کند.
دوشنبه 29 شهريور 1400

نخستین قطار باری برقی جهان

نخستین قطار باری برقی جهان اولین قطار باری باتری-الکتریکی دنیا دارای ۱۸ هزار سلول باتری لیتیوم-یونی است.
يکشنبه 28 شهريور 1400

دوربردترین خودروی برقی جهان معرفی شد

دوربردترین خودروی برقی جهان معرفی شد خودروی برقی "لوسید ایر"(Lucid Air) که رقیب اصلی خودروی "تسلا مدل S" است با توانایی پیمایش 837 کیلومتر با یک بار شارژ کامل به طور رسمی به عنوان دوربردترین خودروی برقی دنیا معرفی شد.
شنبه 27 شهريور 1400

سلول‌های خورشیدی شفاف با طول عمر ۳۰ ساله!

سلول‌های خورشیدی شفاف با طول عمر ۳۰ ساله! یک گروه پژوهشی به سرپرستی "دانشگاه میشیگان" سعی دارند نوعی از سلول‌های خورشیدی را ارائه دهند که شفاف هستند و طول عمر آنها به ۳۰ سال می‌رسد.
پنجشنبه 25 شهريور 1400

چین در آستانه آزمایش نخستین راکتور هسته‌ای سبز جهان

چین در آستانه آزمایش نخستین راکتور هسته‌ای سبز جهان چین در آستانه آزمایش نخستین راکتور هسته‌ای بدون آب جهان با سوخت توریم و نمک مذاب است که می‌تواند این کشور را به اهداف انرژی سبز خود نزدیک کند.
چهارشنبه 24 شهريور 1400

بزرگ‌ترین و دقیق‌ترین شبیه‌ساز جهان ساخته شد!

بزرگ‌ترین و دقیق‌ترین شبیه‌ساز جهان ساخته شد! محققان بزرگ‌ترین و واقعی‌ترین شبیه‌ساز جهان را ساخته‌اند که می‌توان آن را دانلود کرد.
سه شنبه 23 شهريور 1400

شناسایی ۴۶۱ جسم فرا نپتونی در منظومه شمسی

 شناسایی ۴۶۱ جسم فرا نپتونی در منظومه شمسی اخترشناسان با استفاده از داده‌های حاصل از "بررسی انرژی تاریک" یا "رصدگر انرژی تاریک" که در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۹ برای مطالعه نحوه گسترش جهان انجام شده بود، ۴۶۱ جسم فرا نپتونی را در منطقه‌ای که پیشتر در منظومه شمسی کشف نشده بود، مشاهده کردند.
دوشنبه 22 شهريور 1400