ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 26 مرداد 1401
چهارشنبه 26 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 تازه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

"شیائومی" از یک ربات انسان‌نما رونمایی کرد

"شیائومی" از یک ربات انسان‌نما رونمایی کرد شرکت چینی شیائومی روز گذشته در طی یک رویداد از ربات انسان‌نمای خود رونمایی کرد.
شنبه 22 مرداد 1401

نقش نمک در حیات فرازمینی

نقش نمک در حیات فرازمینی پژوهشگران دانشگاه پردو آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند، وجود نمک در اقیانوس‌ها ممکن است به طور قابل توجهی بر قابلیت سکونت زمین و فراتر از آن (زیست فرازمینی) تأثیر بگذارد.
دوشنبه 17 مرداد 1401

فضانورد اروپایی:

ایستگاه فضایی بین‌المللی بوی عجیبی دارد

ایستگاه فضایی بین‌المللی بوی عجیبی دارد فضانورد اروپایی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌گوید که این ایستگاه فضایی بوی عجیبی داشته که به طور دائمی در این ایستگاه وجود دارد و عادت کردن به آن چند روز طول می‌کشد.
يکشنبه 9 مرداد 1401

رکورد کوتاه‌ترین شبانه‌روز زمین شکسته شد

رکورد کوتاه‌ترین شبانه‌روز زمین شکسته شد دانشمندان می‌گویند اخیرا سرعت چرخش زمین افزایش یافته و این سیاره در تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ رکورد سریع‌ترین چرخش به دور خود را شکسته است.
جمعه 7 مرداد 1401

قطاری که می‌تواند هوا را پاکسازی کند!

قطاری که می‌تواند هوا را پاکسازی کند! یک استارتاپ آمریکایی، طرحی را برای ساخت نوعی قطار ارائه داده است که می‌تواند با جذب دی‌اکسید کربن، به پاکسازی هوا کمک کند.
پنجشنبه 30 تير 1401

طراحی هواپیمایی با بال‌های سه طبقه؛

هواپیمایی برای ارزان‌تر شدن سفر هوایی در مقابل سفر ریلی

 هواپیمایی برای ارزان‌تر شدن سفر هوایی در مقابل سفر ریلی طراحی یک هواپیمای هیبریدی با شمایلی جالب توجه و بال سه طبقه مجهز به صفحات خورشیدی می‌تواند هزینه‌های سفر هوایی را ارزان‌تر از سفر ریلی کند.
چهارشنبه 29 تير 1401

مقاله دو استاد نجوم دانشگاه "آریزونا":

"جیمز وب" ثابت کرد حیات بیگانه را می‌توان در جو سیارات فراخورشیدی جست‌وجو کرد

 "جیمز وب" ثابت کرد حیات بیگانه را می‌توان در جو سیارات فراخورشیدی جست‌وجو کرد اطلاعاتی که اخیرا توسط تلسکوپ فضایی "جیمز وب" به دست آمده‌اند، نشان می‌دهند که این تلسکوپ، توانایی جستجوی سرنخ‌هایی را در مورد حیات بیگانه دارد.
دوشنبه 27 تير 1401

انتظارها به پایان رسید؛

اولین تصویر رنگی تلسکوپ «جیمز وب» منتشر شد

اولین تصویر رنگی تلسکوپ «جیمز وب» منتشر شد پس از مدت‌ها انتظار، از اولین تصویر اصلی تلسکوپ فضایی "جیمزوب" رونمایی شد و تصاویر دیگری نیز امروز (سه‌شنبه) منتشر خواهند شد.
سه شنبه 21 تير 1401

سیارک "بنو" دانشمندان را شگفت‌زده کرد سیارک "بنو" دانشمندان را شگفت‌زده کرد

 سیارک "بنو" دانشمندان را شگفت‌زده کرد سیارک "بنو" دانشمندان را شگفت‌زده کرد تصاویر نمونه‌برداری منحصر به فرد از "بنو" نشان می‌دهد که این سیارک، چیزی شبیه به آنچه دانشمندان انتظار داشتند، نیست و در واقع دارای سطحی نرم و شبیه به یک سیال است.
يکشنبه 19 تير 1401

چه حیواناتی از بزرگترین انقراض جمعی جان سالم به در بردند؟

چه حیواناتی از بزرگترین انقراض جمعی جان سالم به در بردند؟ گروهی از محققان در یک مطالعه اظهار کرده‌اند، میگوها و کرم‌ها از جمله اولین حیواناتی بودند که پس از بزرگترین انقراض جمعی، مجدد به چرخه حیات بازگشتند.
دوشنبه 13 تير 1401