ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 30 دي 1400
پنجشنبه 30 دي 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دين و انديشه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

پژوهشگر تاریخ اسلام در گفتگو با مهر:

عوامل زمینه ساز جنگ جمل

عوامل زمینه ساز جنگ جمل نظری منفرد گفت: حدود ۴ ماه بیشتر از بیعت با امام علی (ع) نگذشته بود که تحمّل عدالت آن حضرت بر گروهی از مستکبران، سخت و آمد و مخالفت‌ها از سوی آنان شروع شد.
پنجشنبه 30 دي 1400

در یادداشتی پرداخته شد؛

شیخ مرتضی انصاری الگویی نمونه برای دانشمندان و سیاستمداران

شیخ مرتضی انصاری الگویی نمونه برای دانشمندان و سیاستمداران علامه کاشف‌الغطاء به شیخ شوشتری می‌گوید:به خدا سوگند! او مجتهد علی‌الاطلاق است،هر چیزی در هنگام شنیدن، بیش از دیدن جلوه می‌کند،به جز شیخ مرتضی که دیدنش از شنیدن وصف او عظیم‌تر است.
چهارشنبه 29 دي 1400

عبدالله‌زاده در گفت‌وگو با ایکنا مطرح کرد:

مُثله‌شدن «توسعه» در جوامع گرفتار در برزخ سنت و تجدد

 مُثله‌شدن «توسعه» در جوامع گرفتار در برزخ سنت و تجدد محمود عبدالله‌زاده معتقد است، توسعه به معنای ایجاد تساوی فرصت برای حق انتخاب و آزادی عمل انسان‌ها است....
چهارشنبه 29 دي 1400

اسماعیل منصوری لاریجانی در گفت‌وگو با مهر:

در همه آثار علامه حسن زاده آملی بواطن معارف قرآنی مشاهده می‌شود

در همه آثار علامه حسن زاده آملی بواطن معارف قرآنی مشاهده می‌شود اسماعیل منصوری‌لاریجانی گفت: انسان باید تهذیب نفس داشته باشد که آثار مرحوم علامه‌حسن‌زاده آملی را بفهمد بزرگترین مانع بین ما و فهم آثار این علمای بزرگ گناه است.
سه شنبه 28 دي 1400

احمد سعیدی تشریح کرد:

تفاوت دیدگاه ملاصدرا و آیت‌الله مصباح یزدی درباره تشکیکی بودن اراده

 تفاوت دیدگاه ملاصدرا و آیت‌الله مصباح یزدی درباره تشکیکی بودن اراده عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) اظهار کرد: ملاصدرا دو دلیل را برای تشکیکی بودن اراده در نظر می‌گیرد.
يکشنبه 26 دي 1400

به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س)؛

ام‌البنین در آینه کتاب‌ها/هرآنچه زیر آسمان است فدای اباعبدالله

ام‌البنین در آینه کتاب‌ها/هرآنچه زیر آسمان است فدای اباعبدالله سیزدهم جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین است. او که چهار پسرش در کربلا به شهادت رسیدند، فرموده بود: ای کاش فرزندانم و تمامی آنچه در زمین است فدای حسین می‌شد تا او زنده می‌ماند.
شنبه 25 دي 1400

در یادداشتی تبیین شد؛

مشخصه‌های جاهلیت عصر غیبت

مشخصه‌های جاهلیت عصر غیبت جاهلیت در جوامع مختلف دارای ویژگی‌ها و مؤلفه‌های مشترک می‌باشد که البته در نسبت و اثرپذیری متفاوت هستند. این موارد در جاهلیت دوران غیبت نیز وجود دارند.
جمعه 24 دي 1400

سالروز رحلت علامه شرف الدین است؛

علامه سید عبدالحسین شرف الدین و مسئله وحدت اسلامی

علامه سید عبدالحسین شرف الدین و مسئله وحدت اسلامی علامه سید شرف الدین عاملی مجتهدی مسلم، مدافعی خستگی ناپذیر و از جمله بزرگانی بود که با بصیرت تمام توانست از بسیاری از اختلافات بین شیعه و سنی بکاهد، و سرآغازی برای وحدت بین شیعه و سنی باشد.
چهارشنبه 22 دي 1400

یادداشت

جامعه اسلامی پس از پیامبر(ص)

جامعه اسلامی پس از پیامبر(ص) سیر بررسی‌ها هدف جانشینی پیامبر را به مناقشه‌های نامربوطی کشانده تا آنجا که موقعیت رفیع امامت که به تصریح منابع شیعی امری الهی‌ست به یک گفتمان رقابتی دنیایی بدل گردید.
سه شنبه 21 دي 1400

حجت‌الاسلام خزائلی بیان کرد:

دو فایده مادی و معنوی زکات در کلام حضرت فاطمه(س)

دو فایده مادی و معنوی زکات در کلام حضرت فاطمه(س) خزائلی ضمن شرح خطبه فدکیه بیان کرد: هر جا در قرآن توصیه به عبادت و نماز می‌شود، به زکات هم توصیه می‌شود چراکه هم نفس را از آلودگی به مال دنیا پاک می‌کند و هم از بخل نجات می‌دهد و هم سبب افزایش و برکت و وسعت روزی است.
يکشنبه 19 دي 1400