ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 9 اسفند 1399
شنبه 9 اسفند 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دين و انديشه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

زینب به چه معناست و چرا حضرت زینب(س) به این اسم نامیده شد؟/حیات طیبه حضرت(س) پیش از واقعه عاشورا چگونه بود؟

زینب به چه معناست و چرا حضرت زینب(س) به این اسم نامیده شد؟/حیات طیبه حضرت(س) پیش از واقعه عاشورا چگونه بود؟ حضرت زینب(س) پنج ساله بودند که خطبه فدکیه را حفظ کردند و بعدها بعضی در این امر که چگونه می شود یک کودک پنج ساله این خطبه را حفظ کرده باشد، شک کردند.
شنبه 9 اسفند 1399

کارشناس مسائل مذهبی:

ولادت حضرت علی(ع) در خانه کعبه فضیلتی شبیه یک معجزه بود

ولادت حضرت علی(ع) در خانه کعبه فضیلتی شبیه یک معجزه بود کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از بزرگترین فضیلت های علی(ع) ولادت ایشان در خانه کعبه بود که شبیه یک معجزه بود و نصیب هیچ کس نشد.
جمعه 8 اسفند 1399

یگانگی ولادت امیرمؤمنان(ع) در کعبه در روایات شیعه و اهل سنت

یگانگی ولادت امیرمؤمنان(ع) در کعبه در روایات شیعه و اهل سنت آیت‌الله محمدجعفر طبسی در یادداشتی به ایکنا تأکید کرد: سیزدهم ماه رجب سالروز ولادت با سعادت مولای متقیان علی(ع) است.
پنجشنبه 7 اسفند 1399

۱۳ رجب آغاز ایام البیض ماه رجب است؛

دعوت مراجع تقلید از مردم برای انجام اعمال ایام البیض به صورت فردی

دعوت مراجع تقلید از مردم برای انجام اعمال ایام البیض به صورت فردی حضرات آیات نوری همدانی، علوی گرگانی و مکارم شیرازی بر انجام اعمال ویژه ماه رجب به‌صورت فردی و برگزاری مراسم دعا، توبه و استغاثه در زمان مشخص تأکید کردند.
چهارشنبه 6 اسفند 1399

نشست رؤسای ادارات امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی؛

رئیس سازمان تبلیغات از یک عمر فعالیت حجت الاسلام قرائتی تقدیر کرد

رئیس سازمان تبلیغات از یک عمر فعالیت حجت الاسلام قرائتی تقدیر کرد در این نشست، از سامانه مدیریت آموزش قرآن، کتاب‌ «قرآن زنده است»؛ ویژه سه ماه مبارک رجب، شعبان، رمضان، کتاب طرح نورالثقلین، کتاب قرآن کتاب مقاومت، کتاب نسخه شفا بخش رونمایی شد.
چهارشنبه 6 اسفند 1399

تقریری بر وجه ایجابی الهیات کانت

تقریری بر وجه ایجابی الهیات کانت حسین هوشنگی بیان کرد: براساس الهیات اخلاقی، حرف کانت این است که انسان برای اینکه به خیر اعلی برسد، باید به میزان فضیلتش به خوشبختی نیز برسد...
سه شنبه 5 اسفند 1399

عباس جعفری فراهانی در گفتگو با مهر عنوان کرد:

علم لدنی امام جواد (ع) میراثی در ترویج مباحث مستدل در جامعه است

 علم لدنی امام جواد (ع) میراثی در ترویج مباحث مستدل در جامعه است دبیر گروه مطالعات بنیادی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به فعالیت‌های متعدد امام جواد(ع) در عرصه علم و دانش گفت: علم لدنی آن حضرت میراثی ماندگار در ترویج مباحث مستدل در جامعه محسوب می‌شود.
دوشنبه 4 اسفند 1399

قمی خبر داد:

مراسم معنوی اعتکاف امسال در سراسر کشور برگزار نمی‌شود

 مراسم معنوی اعتکاف امسال در سراسر کشور برگزار نمی‌شود رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از لغو برگزاری مراسم "اعتکاف" در ماه رجب خبر داد و گفت: این تصمیم از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به ما اعلام شده است.
دوشنبه 4 اسفند 1399

آیت‌الله الهی قمشه‌ای و اعتقاد به برزخی بودن تجرد خیال

 آیت‌الله الهی قمشه‌ای و اعتقاد به برزخی بودن تجرد خیال حسن بلخاری با اشاره به نظر آیت‌الله الهی قمشه‌ای در باب تجرد خیال بیان کرد: ایشان معتقد است که حکمای مسلمان به تجرد خیال معتقد بودند...
شنبه 2 اسفند 1399

آیت‌الله مبلغی:

نظریه فقهی نمایانگر نحوه مواجهه شریعت با واقعیات زندگی است

 نظریه فقهی نمایانگر نحوه مواجهه شریعت با واقعیات زندگی است آیت‌الله مبلغی ضمن تبیین تفاوت قاعده و نظریه فقهی تصریح کرد: نظریه، روحی را بازنمایی می‌کند که این روح در کالبد فقه حضور دارد لذا از رهگذر منطق نظام‌واره فقهی که نظریه آن را کشف می‌کنید می‌توانید نوع تعامل و مواجهه شریعت با واقعیت و پدیده‌ها را به دست بیاورید.
جمعه 1 اسفند 1399