ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 11 آذر 1401
جمعه 11 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 فرمایشات امام راحل
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

شاخص‌های مکتب امام

 شاخص‌های مکتب امام انقلاب اسلامی، شیفت پارادایمی از جهان‌بینی ماتریالیستی به جهان‌بینی توحیدی؛
دوشنبه 12 بهمن 1394

نظریه ولایت فقیه؛ از نظر تا عمل

نظریه ولایت فقیه؛ از نظر تا عمل نظریه‌ امام (ره) از سال ۴۹ تا ۵۷، نزدیک به نُه سال، در معرض افکار مردم قرار گرفت و چنان مقبولیتی عام یافت که شعار استراتژیک مردم ایران، حکومت اسلامی شد، درحالی‌که ایدئولوژی‌های راست‌گرا و چپ‌گرایانه، در بعضی از موارد، دارای امکانات رسانه‌ای بیشتری هم بودند، اما هیچ‌گاه مقبولیت عام نیافتند.
شنبه 3 بهمن 1394

به مناسبت سالگرد ابلاغ پيام امام(ره) به گورباچف؛ سفرنامه نور توحيد در ظلمت الحاد

 به مناسبت سالگرد ابلاغ پيام امام(ره) به گورباچف؛ سفرنامه نور توحيد در ظلمت الحاد آیت الله جوادی آملی در شرح سفر به مسکو و ابلاغ نامه امام(ره) می نویسد: امام(ره) شیوه حضرت سليمان(ع) را به عنوان يکي از روش های تبليغی خود برگزيدند وثابت کردند که ميراث دار انبيای سلف هستند.
سه شنبه 15 دي 1394

استعمار؛ منشأ ملی گرایی/ ناسیونالیسم از نگاه امام خمینی

استعمار؛ منشأ ملی گرایی/ ناسیونالیسم از نگاه امام خمینی از نظر امام خمینی منشأ ملی گرایی و قوم پرستی، استعمار است که در صدد چپاول مخازن کشورهای مسلمان است.
پنجشنبه 3 دي 1394

بسیج در نگاه امام خمینی(ره)

بسیج در نگاه امام خمینی(ره) حضرت امام خمینی(ره) که همیشه بر نقش مردم و اهمیت حیاتی آن در تأمین سلامت و موفقیت نظام تأکید می کردند، با درایت خاصی در آذرماه 1358، طی بیاناتی ضرورت تشکیل مدرسه عشق یا همان بسیج مستضعفان را اعلام فرمودند.
دوشنبه 30 آذر 1394

دستورالعمل تعقيبات نماز مرحوم نخودکي به امام خميني (ره)

دستورالعمل تعقيبات نماز مرحوم نخودکي به امام خميني (ره) وقتی امام خمینی از آیت الله نخودکی کیمیا خواست، چه پاسخی شنید؟ سالک الي الله آيت الله حاج شيخ حسنعلي نخودکي اصفهاني در حرم امام رضا (ع) خطاب به امام خميني: چه اصراري داريد چيزي را که ممکن است موجب خسران شود، ياد بگيريد؟ اما من چيزي را به شما ياد مي‌دهم که برايتان خسارتي ندارد و محتاج ديگران هم نمي‌شويد.
سه شنبه 17 آذر 1394

به مناسبت سالگرد پیام امام خمینی(ره) در جنگ ۱۹۷۳؛ دعوت امام خمینی(ره) از دولت‌های اسلامی به شرکت در جنگ رمضان

 به مناسبت سالگرد پیام امام خمینی(ره) در جنگ ۱۹۷۳؛ دعوت امام خمینی(ره) از دولت‌های اسلامی به شرکت در جنگ رمضان در ۱۶ مهرماه ۱۳۵۲ یعنی دو روز پس از شروع جنگ رمضان، میان اعراب و اسرائیل، امام(ره) در اعلامیه‌ای به دول و ملل اسلامی، از همگان خواستند همه قوا و نیروی خویش را بسیج سازند و در این جهاد مقدس شرکت کنند.
پنجشنبه 16 مهر 1394

مرور اجمالی40ویژگی شخصیتی امام(ره)

مرور اجمالی40ویژگی شخصیتی امام(ره) پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، در یادداشتی بر اساس خاطرات و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بیان ویژگی های شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) پرداخت.
چهارشنبه 15 مهر 1394

عکس حضرت امام خمینی(ره) در عراق

عکس حضرت امام خمینی(ره) در عراق در سیزدهمین روز از مهر ماه 1344،رژیم شاه زیر فشار افکار عمومی،صلاح خویش در آن دید که محل تبعید امام خمینی را از ترکیه به عراق تغییر دهد.
سه شنبه 14 مهر 1394

مستندات نظریه «ولایت فقیه» امام خمینی(ره) در قرآن و روایات

مستندات نظریه «ولایت فقیه» امام خمینی(ره) در قرآن و روایات دیدگاه امام خمینی(ره) به عنوان تئوریسین ولایت فقیه در کتب «کشف اسرار»، «تحریر الوسیله» و «البیع» تنظیم و انتشار یافته است.
سه شنبه 7 مهر 1394