ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 6 فروردين 1402
يکشنبه 6 فروردين 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 فرمایشات امام راحل
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

امام(ره) در هشداری به آحاد جامعه

حالا روزی است که باید مملکت حفاظت شود

 حالا روزی است که باید مملکت حفاظت شود محمدرضا پهلوی که به امید نفوذ آمریکایی ها و اسراییلی ها در ساختار سیاسی، امنیتی و نظامی ایران، کشور را سه روز بعد از تشکیل شورای سلطنت در 26 دی 1357 ترک کرد...
چهارشنبه 22 بهمن 1399

سیفی:

در نگاه امام خمینی، استقلال فرهنگی عامل اصلی توسعه است

 در نگاه امام خمینی، استقلال فرهنگی عامل اصلی توسعه است معاون مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در نگاه امام خمینی، استقلال فرهنگی عامل اصلی توسعه و در نقطه مقابل وابستگی فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی است.
دوشنبه 12 خرداد 1399

چرا امام گفت ای کاش من هم یک پاسدار بودم؟

چرا امام گفت ای کاش من هم یک پاسدار بودم؟ سخنان امام خمینی در ۲۶ دی ۱۳۶۰ شگفتی ساز گشت و این شگفتی فردای آن روز به تیتر اول روزنامه‌های چاپ تهران تبدیل شد. امام خمینی گفته بود: ای کاش من هم یک پاسدار بودم.
شنبه 9 فروردين 1399

منِ سرمست ز میخانه کُنم رو به خدا

منِ سرمست ز میخانه کُنم رو به خدا شاید این سوال به ذهن شما هم خطور کرده باشد که رابطه علمای دین با مناسبتهای ملی و نحوه رفتار آنان با این مناسبتها چگونه بوده است؟
جمعه 1 فروردين 1399

محور تأکیدات امام(ره) در دو پیام روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ چه بود

محور تأکیدات امام(ره) در دو پیام روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ چه بود با تحلیل دو پیام صادره از سوی امام خمینی(ره) در روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ می‌توان متوجه نگاه انسانی، باعطوفت و در عین حال عقلانی ایشان در جریان رهبری انقلاب آن هم در حساس‌ترین ساعات و لحظات آن شد...
سه شنبه 22 بهمن 1398

۱۳ بهمن روز ««تفکر دینی، فرهنگ و هنر انقلابی، تمدن نوین اسلامی»/

الزامات فردی و اجتماعی تمدن اسلامی از نگاه امام خمینی(ره)

الزامات فردی و اجتماعی تمدن اسلامی از نگاه امام خمینی(ره) در اندیشه امام خمینی(ره) طی مسیر نهضت اسلامی تا تمدن اسلامی هم نیازمند رشد اخلاقی و معنوی فرد و هم مستلزم آن است که این جامعه اخلاقی از «آزادی» و «استقلال» برخوردار باشد تا به تعبیر ایشان «همه با هم به جلو برویم.
دوشنبه 14 بهمن 1398

امام خمینی (ره) بهمن 57 در بهشت زهرا:

وحدت کلمه رمز پیروزی است

وحدت کلمه رمز پیروزی است هیچ جمله‌ای نمی‌توانست بار مصیبت و اندوهِ پدران و مادرانِ جوان از دست داده را سبک کند؛ همان‌هایی که بعد از 14سال مبارزه انقلاب‌شان در 12 بهمن 57 به ثمر رسید، اما همدردی و تسلیت پدرِ دلسوخته و جوان از دست دادهِ؛ رهبری عارف و وارسته که توانست غم ملتش را درک کند، مرحمی بر دل این خانواده‌ها گذاشت.
شنبه 12 بهمن 1398

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:

شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید

شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید پنج‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۸ جمعی از نمایندگان گروههای جهادی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار بر «پیشرفت بدون حد در اندیشه و کار جهادی»، «لزوم تبدیل حرکتهای جهادی به گفتمان عمومی» و «لزوم ثبات قدم در صراط مستقیم» تأکید کردند.
چهارشنبه 23 مرداد 1398

بی‌اعتمادی به دشمن، درس بزرگ عقلانیت امام

بی‌اعتمادی به دشمن، درس بزرگ عقلانیت امام عقلانیت واقعی هم در انقلابی‌گری است. نگاه انقلابی است که می‌تواند حقایق را به ما نشان بدهد.
يکشنبه 14 بهمن 1397

به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس؛

بازخوانی روز قدس در مکتب امام (ره)

بازخوانی روز قدس در مکتب امام (ره) آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف از روزهای اولیه آغاز نهضت اسلامی، جزء مؤلفه‌های مهم انقلاب اسلامی به شمار می‌رفته است.
پنجشنبه 17 خرداد 1397