ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 24 فروردين 1400
سه شنبه 24 فروردين 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دانستنيها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

روایت روزنامه نگار ایرانی از زادگاه نخستین فضانورد جهان/معمای سقوط هوایی قهرمان ملی شوروی

روایت روزنامه نگار ایرانی از زادگاه نخستین فضانورد جهان/معمای سقوط هوایی قهرمان ملی شوروی پرونده زندگی نخستین فضانورد جهان در 34 سالگی او با سقوط حین پرواز تمرینی با یک فروند هواپیمای «میگ 15» بسته شد.
چهارشنبه 13 آبان 1394

برای آن‌ها که سرِ نترسی دارند + تصاویر

برای آن‌ها که سرِ نترسی دارند + تصاویر اگر شما هم جزو ماجراجویانی هستید که به تفریحات معمولی رضایت نمی‌دهید و سرتان درد می‌کند برای هیجانات غیرمعمول، با ما همراه شوید...
سه شنبه 12 آبان 1394

راز چشمک زدن ستاره ها را بدانید

راز چشمک زدن ستاره ها را بدانید بشر هزاران سال است که چشم به اعماق فضا و ستارگانش دوخته و همواره این پرسش را از خود پرسیده که چرا ستاره ها چشمک می زنند.
دوشنبه 27 مهر 1394

جنگل های پنهان چاله ای (عکس)

 جنگل های پنهان چاله ای (عکس) جنگل ها یکی از زیباترین نقاط روی زمین هستند و باعث ارامش روان انسان می شوند. درختان هر کجا که رشد کنند باعث دگرگونی آن نقطه خواهند شد و این مسئله حتی در عمیق ترین چاله ها نیز به چشم می خورد.
پنجشنبه 9 مهر 1394

نخستین مسافران هوایی جهان + عکس

نخستین مسافران هوایی جهان + عکس 232 سال پیش در روز 19 سپتامبر سال 1783 میلادی اتین دو مون گلفیه یک بالون هوای گرم به نام «مارسیال» را در کاخ ورسای در مقابل دیدگان لویی شانزدهم ، پادشاه فرانسه و خیل انبوه درباریان به هوا فرستاد که یک خروس ، یک اردک و یک گوسفند سرنشینان آن بودند.
يکشنبه 29 شهريور 1394

آیا می دانستید؟ اما اینها واقعیت دارند!

 آیا می دانستید؟ اما اینها واقعیت دارند! همه ما از زمان که به دنیا آمده ایم، یکسری اطلاعات اکتسابی از جهان پیرامون خود به دست آورده ایم که یا خود به آن رسیده ایم و یا در مراکز عملی و آموزشی به ما آموخته اند، غافل از آنکه یکسری دانستنی هایی در پیرامون ما هستند که خود قادر به دست آوردن آن نیستیم و دنیای علم و دانش بشری به آن دست یافته است.
يکشنبه 22 شهريور 1394

آیا میدانید گیاهان هنگام بیماری گریه میکنند؟

آیا میدانید گیاهان هنگام بیماری گریه میکنند؟ گیاهان گروه بزرگی از گونه‌های زندگی هستند و شامل موجودات زندهء آشنایی چون درختان، علف، بوته، سبزه، درخت مو، سرخس، خزه و خزه دریایی می‌شوند.
پنجشنبه 19 شهريور 1394

دانستنی ها

دانستنی ها اگر در شب با یک تلسکوپ به آسمان نگاه کنی، می توانی ستاره ها، سیاره ها، کهکشان ها، ستاره های دنباله دار، ابرها و گرد و غبارهای فضا را ببینی.
چهارشنبه 11 شهريور 1394

ماجراهای رابینسون کروزوئه آغاز شد + عکس

ماجراهای رابینسون کروزوئه آغاز شد + عکس 364 سال پیش در روز اول سپتامبر سال 1651 میلادی رابینسون کروزوئه برای 28 سال ماجراجویی سوار کشتی می شود و روانه دریاهای ناشناخته می گردد. دستکم این همان چیزی است که دانیل دوفوئه خالق شخصیت رابینسون کروزوئه در رمانش که در سال 1719 میلادی منتشر کرد ، روایت کرده است.
چهارشنبه 11 شهريور 1394

زیستگاه بلندترین درخت جهان کجاست؟

زیستگاه بلندترین درخت جهان کجاست؟ موقعیت دقیق بلندترین درخت جهان برای عموم مردم ناشناخته است، چرا که دانشمندان نمی‌خواهند که این درخت به واسطه هجوم گردشگران مورد تخریب قرار بگیرد.
دوشنبه 9 شهريور 1394