ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 10 تير 1401
جمعه 10 تير 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 كودك و نوجوان
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

قلعه‌ی اسرارآمیز

قلعه‌ی اسرارآمیز نوجوانی است و هیجان و ماجراجویی‌اش. ویژگی‌هایی که «اُرزولا ایسبل»، رمان‌نویس آلمانی، در نوشته‌هایش به‌خوبی مورد توجه قرار داده و با نوشتن چندین رمان هیجان‌انگیز برای نوجوان‌ها عنوان «استاد داستان‌های ترسناک» را به‌دست آورده است.
جمعه 5 آذر 1395

درِگوشی‌هایی درباره‌ی مخترع‌ها!

درِگوشی‌هایی درباره‌ی مخترع‌ها! در دنیای فناوری، عادت کرده‌ایم که همیشه به آینده نگاه کنیم. اما شاید نگاهی به گذشته هم بی‌فایده نباشد.
يکشنبه 30 آبان 1395

قصه‌ی دوستی

قصه‌ی دوستی زنگ اول: صف صبحگاهی...
يکشنبه 30 آبان 1395

کوچک‌ترین مار جهان

کوچک‌ترین مار جهان مقامات جزیره مارتینیک در کارائیب کوچک‌ترین مار جهان را کشف کرده‌اند که طول آن کوچک‌تر از یک مداد است.
سه شنبه 18 آبان 1395

تمشک

تمشک تمشک‌ها برق می‌زدند! مامان‌بزرگ به تمشک‌ها نگاه کرد و لبخند زد. پرستار در زد و گفت: «خانوم مثه این‌که سر حال اومدین؟!» خند‌ه‌ی مامان‌بزرگ گشادتر شد. تمشک‌ها را گذاشت روی میز کنار‌‌‌ی‌اش. پرستار پرده‌ها را کنار زد.
جمعه 14 آبان 1395

این پرنده ۱۰ ماه در آسمان است

 این پرنده ۱۰ ماه در آسمان است محققان با کمک گرفتن از ریزبرچسب‌های الکترونیکی دریافتند که نوعی پرنده به نام بادخورک معمولی،‌از خانواده پرستوسانان، می‌تواند برای ۱۰ ماه یکسره در آسمان پرواز کند بدون اینکه حتی یک ثانیه روی زمین فرود بیاید.
يکشنبه 9 آبان 1395

رازی که کشف شد: چرا پرندگان به هم برخورد نمی‌کنند

رازی که کشف شد: چرا پرندگان به هم برخورد نمی‌کنند دانشمندان موفق به کشف این موضوع شدند که چرا پرندگان با یکدیگر برخورد نمی‌کنند.
شنبه 17 مهر 1395

جنگ و صلح

 جنگ و صلح خانم اردک لنگ های حمام روی طنابی که عنکبوت بافته بود پهن می کند تا خشک شوند. خاله خرسه با توله هایش عرق ریزان به خانم اردک می رسد و می گوید:
چهارشنبه 24 شهريور 1395

تامارین

 تامارین تامارین که به شیر طلایی معروف است،حدودا 30 قد آن به سانتی متر می رسد و متاسفانه در حال انقراض است. این میمون جالب و زیبا در زمین های پست و جنگل بارانی در برزیل زندگی می کند. تامارین ها در مناطقی که درختان مو و میوه زیاد دارد ساکن هستند.
چهارشنبه 24 شهريور 1395

آشنایی نوجوانان با سرگذشت ابن هیثم

آشنایی نوجوانان با سرگذشت ابن هیثم کتاب «ابن هیثم: دانشمند نورشناس» از مجموعه دانشوران دیروز و امروز که به تازگی از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده، نوجوانان را با سرگذشت ابن هیثم و پژوهش‌های نورشناسی آشنا می‌کند.
چهارشنبه 24 شهريور 1395