ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 سلامت و تغذيه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

بررسی امواج مغز انسان با کمک قهوه!

بررسی امواج مغز انسان با کمک قهوه! پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با کمک الکترودهایی که از قهوه پوشیده شده‌اند، به بررسی امواج مغز انسان بپردازند.
چهارشنبه 3 فروردين 1401

حساسیت بهاره است یا کرونا؟

حساسیت بهاره است یا کرونا؟ از آنجا که کرونا علائمی شبیه علائم حساسیت دارد، ممکن است مطمئن نباشید که به کدام یک از این مشکلات مبتلا شده‌اید.
سه شنبه 2 فروردين 1401

دانشمندان پاسخ می‌دهند؛

نشانه‌های مغز بیش فعال کدامند؟

نشانه‌های مغز بیش فعال کدامند؟ ممکن است گاهی برای شما پیش آمده باشد که کارهای بسیاری برای انجام دادن دارید اما حس می‌کنید دیگر توان انجام رسیدگی به امور را ندارید گویی مغزتان با شما یاری نمی‌کند.
دوشنبه 1 فروردين 1401

کشف یک مزیت جدید داروهای سینولیتیک در مقابله با پیری

کشف یک مزیت جدید داروهای سینولیتیک در مقابله با پیری دانشمندان با کشف یک ساز و کار جدید داروهای سنولیتیک می‌گویند، این داروها پروتئین‌های محافظ را تقویت می‌کنند که در نهایت می‌تواند به محدود کردن برخی از نشانه‌های پیری کمک کند.
شنبه 28 اسفند 1400

بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای در ایام نوروز

بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای در ایام نوروز یک متخصص تغذیه به تشریح رژیم غذایی سالم در ایام تعطیلات عید نوروز پرداخت.
جمعه 27 اسفند 1400

محافظت در برابر کروناویروس با کمک یک اسپری بینی

محافظت در برابر کروناویروس با کمک یک اسپری بینی استفاده از یک ترکیب مورد تایید "سازمان غذا و داروی آمریکا" به صورت اسپری بینی ممکن است به محافظت در برابر کروناویروس کمک کند.
پنجشنبه 26 اسفند 1400

سود و زیان در معرض خورشید بودن

سود و زیان در معرض خورشید بودن خورشید یکی از بهترین منابع ویتامین D برای بدن انسان است. عوامل متعددی بر میزان ویتامین D بدن افراد که از قرارگرفتن در معرض نور خورشید به‌ دست می‌آید، تأثیرگذارند؛ عواملی چون ساعت قرارگیری در معرض نور، موقعیت جغرافیایی، رنگ پوست و استفاده از ضد آفتاب.
چهارشنبه 25 اسفند 1400

درمان موثر ام‌اس با کمک بینش جدیدی در مورد سلول‌های مغز

درمان موثر ام‌اس با کمک بینش جدیدی در مورد سلول‌های مغز پژوهشگران آمریکایی، به بینش جدیدی در مورد سلول‌های مغز دست یافته‌اند که ممکن است به ارائه درمان موثری برای بیماری‌های عصبی مانند ام‌اس کمک کند.
يکشنبه 22 اسفند 1400

مصرف پروتئین از چندین منبع غذایی خطر ابتلا به فشار خون را کاهش می‌دهد

مصرف پروتئین از چندین منبع غذایی خطر ابتلا به فشار خون را کاهش می‌دهد بر اساس تحقیقات جدیدی که در مجله‌ی معتبر انجمن قلب آمریکا منتشر شده است داشتن یک رژیم غذایی معتدل که در آن از چندین منبع پروتئین استفاده شود می‌تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش دهد.
شنبه 21 اسفند 1400

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ممنوع

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ممنوع محققان کشور با انجام پژوهشی اعلام کردند که باید از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها اجتناب شود.
جمعه 20 اسفند 1400