ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 1 خرداد 1401
يکشنبه 1 خرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 سلامت و تغذيه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

پیرچشمی و درمان آن

 پیرچشمی و درمان آن پیر چشمی یا اختلال دید نزدیک در افراد بالای ۴۰ سال بخشی از روند طبیعی سن است که به‌ دلیل سفت‌شدن عدسی چشم و بروز اشکال در تطابق رخ می‌دهد. این اختلال پیش‌رونده است و با افزایش سن شدت آن بیشتر می‌شود.
چهارشنبه 14 ارديبهشت 1401

علائم هشدار دهنده سکته قلبی را جدی بگیرید

علائم هشدار دهنده سکته قلبی را جدی بگیرید محققان کشور با انجام پژوهشی دریافتند که شایع‌ترین علایم هشداردهنده در بروز سکته قلبی، درد یا ناراحتی در قفسه سینه، خستگی غیرمعمول و اختلالات خواب بودند.
شنبه 10 ارديبهشت 1401

«پارکینسون» چه علائم و نشانه‌هایی دارد؟

«پارکینسون» چه علائم و نشانه‌هایی دارد؟ طبق گزارش انجمن بیماری پارکینسون ایالات متحده، حدود یک میلیون نفر در این کشور و بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پارکینسون دچار هستند.
جمعه 9 ارديبهشت 1401

تحقیقات جدید نشان می‌دهد

چرا بی‌تفاوتی اولین علامت آلزایمر است؟

چرا بی‌تفاوتی اولین علامت آلزایمر است؟ حقیقات جدید این فرضیه را مطرح می‌کند که انحطاط ناحیه‌ای از مغز به نام "هسته اکومبنس"(nucleus accumbens) که می‌تواند باعث بی‌تفاوتی و بی‌انگیزگی شود، اولین علامت روانپزشکی بیماری آلزایمر است.
چهارشنبه 7 ارديبهشت 1401

کاهش ۶۱ درصدی احتمال ابتلا به سرطان تنها با مصرف ۲ ویتامین و ورزش

کاهش ۶۱ درصدی احتمال ابتلا به سرطان تنها با مصرف ۲ ویتامین و ورزش براساس مطالعه‌ای جدید که در مجله‌ی "Frontiers in Aging" منتشر شده است،
سه شنبه 6 ارديبهشت 1401

آیا گروه خونی می‌تواند ما را از بیماری قلبی نجات دهد؟

آیا گروه خونی می‌تواند ما را از بیماری قلبی نجات دهد؟ پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" به بررسی گروه‌های خونی پرداخته‌اند که بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.
دوشنبه 5 ارديبهشت 1401

عمر طولانی با خوردن شام در ساعت ۷ عصر!

عمر طولانی با خوردن شام در ساعت ۷ عصر! مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد صرف شام در ساعت هفت عصر ممکن است به شما کمک کند عمری طولانی‌تر داشته باشید.
شنبه 3 ارديبهشت 1401

وقتی هوش مصنوعی، خطر ابتلا به زوال عقل را تشخیص می‌دهد

وقتی هوش مصنوعی، خطر ابتلا به زوال عقل را تشخیص می‌دهد پژوهشگران فنلاندی سعی دارند تا هوش مصنوعی را برای تشخیص خطر ابتلا به زوال عقل آموزش دهند.
شنبه 3 ارديبهشت 1401

در یک مطالعه بررسی شد؛

کپسول زنجبیل می‌تواند درمان کمکی برای بهبود دیابت باشد؟

کپسول زنجبیل می‌تواند درمان کمکی برای بهبود دیابت باشد؟ پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی سمنان با انجام یک کارآزمایی بالینی، تاثیر مصرف کپسول حاوی زنجبیل را بر قند...
جمعه 2 ارديبهشت 1401

شلیک «دیابت» به ایرانیان

شلیک «دیابت» به ایرانیان عداد مبتلایان به دیابت در کشور، سال ۹۵، ۱۱ درصد بود و سال گذشته به ۱۴.۵ درصد رسید. مدیر برنامه کشوری پیگیری و کنترل دیابت وزارت بهداشت می‌گوید کرونا در افزایش ابتلا به دیابت تأثیر داشته است.
چهارشنبه 31 فروردين 1401