ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 7 بهمن 1400
پنجشنبه 7 بهمن 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 سلامت و تغذيه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

مطالعات جدید نشان داد؛

چه کسانی بیشتر در معرض کرونای طولانی مدت هستند

چه کسانی بیشتر در معرض کرونای طولانی مدت هستند دو مطالعه جدید بر روی نشانگرهای زیستی کلیدی انجام شده که می‌تواند به شناسایی نقطه عفونت اولیه و کسانی که بیشتر در معرض خطر ابتلاء به کووید طولانی هستند، کمک کند.
پنجشنبه 7 بهمن 1400

در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد

کشور در شاخه بالا رونده موج «اُمیکرون»

 کشور در شاخه بالا رونده موج «اُمیکرون» دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید۱۹ با هشدار نسبت به روند افزایشی ابتلا به کرونا در کشور و شدت گرفتن آن در چند روز اخیر،....
چهارشنبه 6 بهمن 1400

معاون علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

احتمال وقوع موج ششم کرونا در آذربایجان‌شرقی

احتمال وقوع موج ششم کرونا در آذربایجان‌شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در روزهای اخیر با افزایش مبتلایان و به خصوص موارد سرپایی کرونا در استان مواجه هستیم که نشان می‌دهد احتمال وقوع پیک ششم افزایش یافته است.
سه شنبه 5 بهمن 1400

یک کارشناس تغذیه مطرح کرد:

کرونا و افزایش خطر پوکی استخوان و راه مقابله با آن

 کرونا و افزایش خطر پوکی استخوان و راه مقابله با آن یک کارشناس تغذیه با تاکید براینکه شیوع همه گیری کروناویروس، منجر به افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان شده است، لزوم توجه به راهکارهای مطرح شده از سوی متخصصان برای مقابله با این بیماری غیرواگیر خطرناک را مورد تاکید قرار داد.
سه شنبه 5 بهمن 1400

تشخیص سریع کرونا با کمک اشعه ایکس

تشخیص سریع کرونا با کمک اشعه ایکس گروهی از دانشمندان در اسکاتلند راهی برای تشخیص حضور ویروس کرونا (کووید-۱۹) در بدن افراد با استفاده از اشعه ایکس پیدا کرده‌اند. در این روش تشخیصی از هوش مصنوعی (AI) برای پیش‌بینی وجود ویروس در داخل بدن فرد استفاده می‌شود.
شنبه 2 بهمن 1400

راه توقف و کنترل فرآیند مرگ سلولی کشف شد

راه توقف و کنترل فرآیند مرگ سلولی کشف شد محققان دانشگاه "ایلینوی" در شیکاگو در مطالعه اخیرشان راز چگونگی توقف و کنترل فرآیند مرگ سلولی را کشف کردند.
پنجشنبه 30 دي 1400

ایران دومین تولیدکننده داروی ضدسرطان؛

ساخت دارویی که به‌عنوان پادزهر در برابر سرطان عمل می‌کند

ساخت دارویی که به‌عنوان پادزهر در برابر سرطان عمل می‌کند گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نانو دارویی را برای درمان سرطان متاستاتیک پستان عرضه کردند...
چهارشنبه 29 دي 1400

نقش قابل‌ توجه یک مولکول در پیشگیری از سکته قلبی

نقش قابل‌ توجه یک مولکول در پیشگیری از سکته قلبی به گفته‌ی دانشمندان، یک مولکول آران‌ای(RNA) به نام CARMN که به وفور در سلول‌های ماهیچه صاف سالم یافت شده است...
سه شنبه 28 دي 1400

تاثیر شگفت‌انگیز سلول‌های بنیادی بر درمان کووید-۱۹

 تاثیر شگفت‌انگیز سلول‌های بنیادی بر درمان کووید-۱۹ سلول‌های بنیادی، قابلیت‌های بسیاری دارند که آنها را به عوامل مهمی در مقابله با کووید-۱۹ تبدیل می‌کند.
دوشنبه 27 دي 1400

کشف جدیدی در مورد ارتباط میان رشد سلول‌های مغز و ابتلا به اسکیزوفرنی

کشف جدیدی در مورد ارتباط میان رشد سلول‌های مغز و ابتلا به اسکیزوفرنی دانشمندان "دانشگاه کاردیف" در بررسی جدید خود، از ارتباط میان نحوه رشد سلول‌های مغز و ابتلا به اسکیزوفرنی پرده برداشته‌اند.
يکشنبه 26 دي 1400