ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 گل و گياه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

درخت تمر هندی را تابه‌حال دیده‌اید؟

درخت تمر هندی را تابه‌حال دیده‌اید؟ درخت تمر هندی بین ۱۰ تا ۲۰ متر طول دارد. رشد این گیاه کُند، ولی عمر آن بسیار طولانی است. تمر هندی در خاک‌های رسی، ماسه‌ای، ابلیزی و اسیدی به خوبی رشد می‌کند.
يکشنبه 12 ارديبهشت 1395

هیجان انگیزترین درختان مینیاتوری

هیجان انگیزترین درختان مینیاتوری درختان بُن‌سای بسیار جذاب هستند، آن‌ها علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی دارند، در از بین بردن استرس و ایجاد صبر هم موثر هستند و البته به تمیز کردن هوا هم کمک می‌کنند.
دوشنبه 6 ارديبهشت 1395

این درختان سالی ۲۰ متر راه می‌روند؟

این درختان سالی ۲۰ متر راه می‌روند؟ گزارش‌ها و داستان‌های مختلف در اکوادور حاکی از این هستند که گونه‌ای از درختان در این کشور وجود دارند که می‌توانند راه بروند، درختانی از خانواده نخل که با ایجاد ریشه‌های جدید خود را به جلو می‌کشانند تا از خاک تازه بهره ببرند.
شنبه 4 ارديبهشت 1395

مرگبارترین سم‌های جهان کدامند

مرگبارترین سم‌های جهان کدامند وقتی از مردم خواسته‌می‌شود تا سمی خطرناک را نام ببرند، معمولا سیانید، آرسنیک یا استریکنیک را نام می‌برند، اما این سم‌ها زهرآگین‌ترین مواد شناخته شده‌ در جهان نیستند.
شنبه 28 فروردين 1395

درختان و گیاهان دیدنی از انواع میوه ها در مناطق

درختان و گیاهان دیدنی از انواع میوه ها در مناطق در اینجا برای شما همراهان گرامی، تصاویری از برخی درختان را به نمایش می گذاریم؛ تصاویری که شاید برای شما جالب و دیدنی باشد.
شنبه 15 اسفند 1394

گیاهانی که می‌توانند تا 5 بشمارند

گیاهانی که می‌توانند تا 5 بشمارند نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ونوس‌های حشره‌خوار و دیگر گیاهان گوشتخوار توانایی شمردن دارند.
دوشنبه 5 بهمن 1394

خطرناک‌ترین درخت در جهان/عکس

خطرناک‌ترین درخت در جهان/عکس درخت سیبچه مرگ یا انجیر زهری (Hippomane mancinella) که گاهی اوقات به نام سیب ساحلی نیز شناخته می شود بومی مناطق گرمسیری جنوب آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی، کارائیب و بخش هایی از شمال آمریکای جنوبی است.
پنجشنبه 17 دي 1394

میوه ای عجیب اما زیبا + عکس

میوه ای عجیب اما زیبا + عکس هالا نام یک میوه عجیب و غریب در استرالیا است که در جزایر اقیانوس آرام یافت می‌شود.
پنجشنبه 3 دي 1394

درختان در کاستاریکا راه می‌روند

درختان در کاستاریکا راه می‌روند درختانی درکاستاریکا با نام علمیSocratea در جست‌و‌جوی نور ‌خورشید روزی تا ۳ سانتی‌متر و سالی تا ۲۰ سانتی‌متر حرکت می‌کنند.
پنجشنبه 3 دي 1394

گیاهی که در یک قرن فقط یک بار گل می‌دهد

گیاهی که در یک قرن فقط یک بار گل می‌دهد گیاه Queen of the Andes عجیب تنها چند هفته قبل از مرگش گلدهی را آغاز می کند، اما تا قبل از گل دادن نیز حضوری با ابهت در میان طبیعت دارد زیرا این گیاه در زیستگاهی خشن و کوهستانی در پرو و بولیوی رشد کرده و گاه ارتفاع آن به 12 متر نیز می رسد.
دوشنبه 16 آذر 1394