ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 26 مرداد 1401
چهارشنبه 26 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 جهان زير آب
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

ماهی هایی که چشم جعلی می سازند

ماهی هایی که چشم جعلی می سازند یافته های جدید دانشمندان علوم دریایی نشان می دهد، ماهی های زیبای کوچک می توانند برای فرار از دست شکارچیان، نقطه «چشمی» بزرگ تری را در باله عقبی خود رشد و اندازه چشم واقعی خود را کاهش دهند.
چهارشنبه 30 مرداد 1392

کشف گونه جدید کوسه در آبهای آمریکا

کشف گونه جدید کوسه در آبهای آمریکا دانشمندان گونه جدیدی از کوسه با وزن 181 کیلوگرم در آبهای سواحل کارولینای جنوبی در آمریکا کشف کرده اند.
دوشنبه 28 مرداد 1392

حافظه اجتماعی دلفین‌ها؛ طولانی‌ترین حافظه در بین حیوانات

حافظه اجتماعی دلفین‌ها؛ طولانی‌ترین حافظه در بین حیوانات محققان دانشگاه شیکاگو در پژوهش جدیدی نشان دادند که حافظه اجتماعی دلفین‌ها می‌تواند تا پایان عمر باقی‌مانده و اینکه این حیوانات از طولانی‌ترین حافظه در میان موجودات غیر انسان برخوردارند ...
شنبه 19 مرداد 1392

فسیل زنده کوسه فسیلی

فسیل زنده کوسه فسیلی انسان بندرت به کوسه Frilled برخورد می کند. این مخلوق شگفت انگیز در اعماق اقیانوس ها زندگی می کند. شما برای دیدن او باید زحمت رفتن به عمق 5000 فوتی یعنی معادل 1500 متر را به جان بخرید. این کوسه فسیلی زنده از دوران دایناسور ها است که مشخصات فیزیکی اجداد باستانی خود را داراست.
جمعه 10 خرداد 1392

وال کوهان‌دار

وال کوهان‌دار مدیر عامل سازمان ملی اقیانوس و جو آمریکا، جو پیکا، در یک غواصی در جمهوری دومینیکن یکی از ساکنان محلی را ملاقات می‌کند.
دوشنبه 16 ارديبهشت 1392

بزرگ‌ترین مفت‌خور جهان!

بزرگ‌ترین مفت‌خور جهان! کوسه‌نهنگ، بزرگ‌ترین ماهی جهان است که علی‌رغم طول نزدیک به 10 متری‌اش کاری به انسان ندارد. این شکارچی عظیم‌الجثه برای سیرکردن شکم بزرگش روش ساده و پربازدهی را پیدا کرده و آن چیزی نیست جز کمک گرفتن از انسان!
يکشنبه 8 ارديبهشت 1392

بزرگترین آکواریومجهان کجاست؟+عکس

بزرگترین  آکواریومجهان کجاست؟+عکس بزرگترین آکواریوم جهان که صاحب رکورد رسمی از دو رکوردهای جهانی گینس است در سنگاپور قرار دارد.
چهارشنبه 21 فروردين 1392

جانوری كه قلبی به اندازه خودرو سواری دارد

جانوری كه قلبی به اندازه خودرو سواری دارد گروهی ازدانشمندان بین المللی موفق شدند با فناوری صوتی محل و مسیر بزرگترین مخلوق روی كره زمین به نام نهنگ آبی را در قطب جنوب كه تاكنون درهاله ای ازابهام بوده است مشخص كنند.
شنبه 10 فروردين 1392

دلفینها یکدیگر را با اسم صدا می زنند

دلفینها یکدیگر را با اسم صدا می زنند محققان با مطالعه صدای سوت و ناله دلفین هایی که با یکدیگر صحبت می کنند می گویند احتمالا این موجودات یکدیگر را با اسم صدا می کنند.به گزارش خبرگزاری مهر، یک دلفین می تواند یک دلفین خاص دیگر را با تلقید صدای منحصر به فرد آن دلفین خاص صدا بزند.
يکشنبه 20 اسفند 1391

تصویری از بزرگترین ماهی قرمز جهان با وزن 2 کیلوگرم

تصویری از بزرگترین ماهی قرمز جهان با وزن 2 کیلوگرم محققان یک نوع ماهی قرمز غول پیکر را در آبهای عمیق دریاچه تاهو، سیرا نوادا در آمریکا با وزن 2 کیلو و طول 45 سانتیمتر کشف کردند.
يکشنبه 6 اسفند 1391