ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 شگفتي هاي طبيعت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

گياه سخنگو

گياه سخنگو گونه‌اي تاك در جنگل‌هاي كوبا با انتشار پژواك صوتي قوي از برگ‌هاي بشقابي شكل خود براي جذب خفاش‌هاي شهدخوار و انجام فرآيند گرده‌افشاني‌اش استفاده مي‌كند.
يکشنبه 3 مهر 1390

قورباغه اي که مي‌تواند10نفر را بكشد

قورباغه اي که مي‌تواند10نفر را بكشد قورباغه نیزه سمی به عنوان یکی از زهرآگین ترین جانداران بر روی کره زمین شناخته می شود زیرا سم یکی از این قورباغه های پنج سانتیمتری برای کشتن 10 مرد بزرگسال کافی خواهد بود.
پنجشنبه 24 شهريور 1390

ماهي که روزهايش2برابر انسان است

ماهي که روزهايش2برابر انسان است نوعی ماهی نابینا و ساکن غارهای اعماق آب در سومالی با وجود نابینایی زمان را تشخیص می دهد اما روز برای این ماهی ها دو برابر روز انسانها است.
يکشنبه 20 شهريور 1390

غول چوبخوار دنياي حشرات

غول چوبخوار دنياي حشرات سوسك تايتان با نام علمي (Titanus giganteus) به عنوان درازترين سوسك شناخته شده جنگل‌هاي باراني آمازون و همچنين يكي از درازترين گونه‌ها در دنياي حشرات به حساب مي‌آيد. اين سوسك بزرگ جثه با طولي كه تا حدود 167 ميلي‌متر نيز اندازه‌گيري شده است، به خانواده سوسك‌هاي شاخك دراز Cerambycidae تعلق دارد.
جمعه 18 شهريور 1390

یوزپلنگ آسیایی از خطر انقراض خارج می‌شود

یوزپلنگ آسیایی از خطر انقراض خارج می‌شود رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ‌از خارج شدن از خطر انقراض یوزپلنگ اسیایی در ایران خبر داد.
پنجشنبه 17 شهريور 1390

صید یک تمساح غول پیکر

صید یک تمساح غول پیکر این تمساح شش متر و 40 سانتی متر طول و یک تن وزن دارد و بزرگترین تمساحی است که تا کنون در فیلیپین دیده شده است.
چهارشنبه 16 شهريور 1390

تصاویری عجیب از ترس یک گربه وحشی

تصاویری عجیب از ترس یک گربه وحشی یک گربه وحشی دم کوتاه در صحرای سونوران آریزونا با دیدن یک شیر کوهستان گرسنه که به طرفش می آمد جهش بلندی زد و بدون اینکه خراش بردارد از یک کاکتوس غول پیکر بالا پرید.
يکشنبه 13 شهريور 1390

يک گونه زنبور غول پيکر کشف شد

يک گونه زنبور غول پيکر کشف شد زیست شناسان آمریکایی در جزیره سولاوزی اندونزی گونه‌ای غول پیکر از زنبوری را شناسایی کردند که طول آن به 6.5 سانتیمتر می‌رسد.
شنبه 5 شهريور 1390

عکسهایی از ۱۶ حیوان عجیب و غریب جهان

عکسهایی از ۱۶ حیوان عجیب و غریب جهان این حیوان شباهت زیادی به دارکوب دارد و برای یافتن غذا درخت را سوراخ می کند.
جمعه 4 شهريور 1390

زمين ميزبان 8.7ميليون گونه زيستي

زمين ميزبان 8.7ميليون گونه زيستي گزارش جدید محققان نشان می دهد زمین میزبان تقریبا 8.7 میلیون گونه زیستی متفاوت است که تاکنون تنها 10 درصد از آنها شناسایی شده اند و 90 درصد باقی مانده هنوز ناشناخته باقی مانده اند.
پنجشنبه 3 شهريور 1390