ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 18 بهمن 1401
سه شنبه 18 بهمن 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 شگفتي هاي طبيعت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

معرفی گیاه فیکوس (ficus) و روش نگهداری از آن

معرفی گیاه فیکوس (ficus) و روش نگهداری از آن برای معرفی گیاه فیکوس باید بگوییم که یکی از گیاهان خانواده موراسه گیاه خانگی فیکوس است که زادگاه آن آسیای استوایی می باشد. این گیاه در هوای آزاد ارتفاعی به اندازه سی متر هم خواهد داشت.
چهارشنبه 4 فروردين 1400

گیاه گوشت‌خواری که میدان مغناطیسی تولید می‌کند!

گیاه گوشت‌خواری که میدان مغناطیسی تولید می‌کند! محققان در کشفی که برای اولین بار تأیید شده است، دریافته‌اند که یک نوع گیاه گوشت‌خوار به نام "ونوس مگس‌خوار" هنگامی که طعمه خود را گیر می‌اندازد، میدان مغناطیسی تولید می‌کند.
سه شنبه 21 بهمن 1399

گیاهان آپارتمانی

معرفی بامبو چتری و روش نگهداری از آن

معرفی بامبو چتری و روش نگهداری از آن بامبو چتری علاوه‌بر مقاومت بالا، زیبا و کمیاب است. این گیاه اصالتا متعلق به کوه‌پایه‌های چین بوده و تحمل بالایی در برابر تغییرات آب‌وهوایی مقاوم است؛ به‌طوری‌که میتوانیم بگوییم تحمل هوای متغیر انگلستان برای آن هیچ است!
پنجشنبه 9 بهمن 1399

آفتاب پرستی که پس از یک قرن از گور برخاست

آفتاب پرستی که پس از یک قرن از گور برخاست محققان یک گونه از آفتاب پرست ها را که بیش از یک قرن بود منقرض شده انگاشته می شدند و اثری از وجودشان نبود، دوباره در ماداگاسکار کشف کرده اند.
چهارشنبه 14 آبان 1399

پژوهشگران دانمارکی:

گیاهان، دوست و دشمن خود را می‌شناسند!

 گیاهان، دوست و دشمن خود را می‌شناسند! پژوهشگران دانمارکی در بررسی جدید خود دریافتند که گیاهان، این توانایی را دارند که دوست و دشمن خود را تشخیص دهند!
يکشنبه 19 مرداد 1399

/25 خرداد، روز ملی گل و گیاه/

همنشینی با آرامش، در میزبانی از گل‌ها

همنشینی با آرامش، در میزبانی از گل‌ها طبیعت و زیبایی‌های آن همیشه الهام بخش برای خلق آثار بدیع، لطیف و مأمنی برای فرار از هیاهوی درونی و بیرونی انسان بوده و هست.
يکشنبه 25 خرداد 1399

گیاهانی که در تاریکی می درخشند

گیاهانی که در تاریکی می درخشند محققان با استفاده از دی ان ای قارچ، گیاهی پرورش داده اند که در تاریکی می درخشند.
چهارشنبه 10 ارديبهشت 1399

عجیب ترین گیاهان جهان

عجیب ترین گیاهان جهان گیاهان نقش مهمی در اکوسیستم جهان بازی می کنند. گیاهان نه تنها نوعی از زیبایی های طبیعی جهان هستند، بلکه باعث می شوند تنفس ما انسانها در جهان نیز ساده تر شود. اما برخی از گیاهان نسبت به سایر گیاهان منحصر به فرد هستند.
پنجشنبه 19 دي 1398

گیاهان هنگام استرس جیغ می‌کشند!

گیاهان هنگام استرس جیغ می‌کشند! پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که گیاهان هنگام قرار گرفتن در شرایط استرس‌زا صداهایی را تولید می‌کنند.
يکشنبه 17 آذر 1398

چیز‌هایی که درباره جغد‌ها نمی‌دانستید

چیز‌هایی که درباره جغد‌ها نمی‌دانستید جغد‌ها با چشمان درشت، پنجه‌های تیز و سر انعطاف پذیرشان، موجودات اسرارآمیزی هستند. این مطلب را بخوانید تا آن‌ها را بهتر بشناسید.
يکشنبه 6 مرداد 1398