ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 14 آذر 1401
دوشنبه 14 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

رد پای انگلیس در ایجاد مسأله «سرزمین موعود»

رد پای انگلیس در ایجاد مسأله «سرزمین موعود» وی با استناد به آیات قرآن کریم و برخی از اسفار تورات نشان داده است که «ارض موعود یهود»، تنها یک مفهوم مذهبی است و در هر نقطه‌ای از جهان که پیروان ادیان الهی اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان به عبادت خدا و آبادانی آن سرزمین اقدام کنند، همان نقطه سرزمین موعود است و...
پنجشنبه 8 مرداد 1388

منافع وجود امام عصر(ع) در عصر غیبت

منافع وجود امام عصر(ع) در عصر غیبت اگر امام، پیشوای مردم است باید ظاهر باشد. بر وجود امام ناپیدا چه فایده‏ای می‏توان یافت؟...
پنجشنبه 25 تير 1388

فلسفه تاریخ و دکترین ظهور از منظر شهید صدر

فلسفه تاریخ و دکترین ظهور از منظر شهید صدر درباره ظهور، سه نظریه طرح شده است..
يکشنبه 31 خرداد 1388

علائم ظهور

علائم ظهور رواياتى كه در مورد حوادث قبل از ظهور و علائم ظهور رسيده بسيار و متنوع است‏برخى از اين روايات جو اجتماعات و بويژه وضع جوامع اسلامى را پيش از ظهور تشريح مى‏كند و برخى ديگر حوادثى را كه نزديك به ظهور واقع مى‏شوند شرح مى‏دهد و برخى هم بروز امورى عجيب را بيان مى‏نمايد.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

تعيين وقت ظهور

تعيين وقت ظهور پس از وفات جناب ابوالحسن سمرى چهارمين نائب خاص امام زمان عليه السلام دوره غيبت كبرى آغاز شد و تا كنون ادامه دارد ظهور و قيام امام عليه السلام در پايان اين دوره و به فرمان خداى متعال خواهد بود پيشوايان معصوم ما در روايت‏بسيار تصريح فرموده‏اند كه براى ظهور تعيين وقت نميشود و خدا مى‏داند. و ناگهان و به فرمان خدا واقع خواهد شد و هر كس تعيين وقت كند دروغگوست.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

نواب اربه

نواب اربه در زمان غيبت صغرى چهارتن از بزرگان شيعه وكيل و سفير و نايب خاص امام زمان عليه السلام بودند كه خدمت آن حضرت مى‏رسيدند و وكالتشان به خصوص مورد تاييد بود و پاسخهاى امام در حاشيه نامه‏هاى سوالى توسط آنان بدست مردم مى‏رسيد.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

علت غيبت امام عصر (ع) با وجود آمادگى شرايط ظهور

علت غيبت امام عصر (ع) با وجود آمادگى شرايط ظهور علت غيبت امام عصر عليه السلام با وجود آمادگى شرايط ظهور سؤال: «دوايت م.نلدسن‏»خاور شناس،پيرامون غيبت‏حضرت مهدى عليه السلام بياناتى دارد و در آن به مناسبات متعدد اشاره كرده است.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

چگونگى غيبت‏حضرت مهدى عليه السلام

چگونگى غيبت‏حضرت مهدى عليه السلام سؤال: غيبت‏حضرت صاحب الامر عليه السلام چگونه است؟آيا جسم شريف ايشان از نظرها پنهان است؟و جسم حضرت اگر شناخته نشوند،ديده نمى‏شود؟يا اينكه جسم آن حضرت ديده مى‏شود،ولى كسى ايشان را نمى‏شناسد؟
جمعه 11 ارديبهشت 1388

بحثى پيرامون امكان شرفيابى به خدمت‏حضرت امام عصر (ع )در غيبت كبرى

بحثى پيرامون امكان شرفيابى به خدمت‏حضرت امام عصر (ع )در غيبت كبرى سؤال: چنانكه مى‏دانيم اشخاص جليل القدر و مورد وثوق و اعتماد،در حكايات بسيارى كه از حد تواتر هم گذشته است،تشرف بسيارى را به فيض حضور انور حضرت مهدى عليه السلام نقل نموده‏اند كه با سندهاى معتبر،در كتابهاى مشهور ثبت و ضبط است.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

پيرامون ظهور جزئى حضرت مهدى عليه السلام در ايام غيبت كبرى

پيرامون ظهور جزئى حضرت مهدى عليه السلام در ايام غيبت كبرى سؤال: چرا حضرت ولى عصر-عجل الله تعالى فرجه-براى رفع ظلم و ارشاد مردم،تا حدودى كه ممكن است، ظاهر نمى‏شوند؟مگر امكان ندارد كه تا وقت ظهور كلى كه در شرايط خاص و آماده شدن طبيعت جهان و جهانيان واقع مى‏شود،امام عليه السلام در مناسبات و فرصتهائى ظاهر شوند و راهنمائيهائى بنمايند؟و به دوستان و شيعيان و حق پرستان مددهائى بدهند،و هر زمان خطرى براى ذات شريفشان جلو آمد،يا مصلحتى اقتضا كرد،غايب شوند؟و به همين نحو،ظهورهاى جزئى،يكى بعد از ديگرى داشته باشند تا آن ظهور كلى فرا رسد؟
جمعه 11 ارديبهشت 1388