ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 21 فروردين 1399
پنجشنبه 21 فروردين 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
جستجو

گفتاری از آیت الله وحید خراسانی درباره امام زمان

امام عصر(عليه السلام) وجود مقدسي است كه خداوند به دست با كفايت ايشان جهان را پر از عدل و داد مي‌نمايد...
شنبه 17 مرداد 1388

رجعت در آخرالزمان در كتب مقدس

گذشته از دلايل عقلي مبني بر صحت اعتقاد شيعيان به رجعت در ‏آخرالزمان اين مفهوم در كتب مقدس پيامبران قبل از اسلام عهد عتيق و عهد جديد نيز ‏بارها تكرار شده است.‏..
شنبه 17 مرداد 1388

رد پای انگلیس در ایجاد مسأله «سرزمین موعود»

وی با استناد به آیات قرآن کریم و برخی از اسفار تورات نشان داده است که «ارض موعود یهود»، تنها یک مفهوم مذهبی است و در هر نقطه‌ای از جهان که پیروان ادیان الهی اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان به عبادت خدا و آبادانی آن سرزمین اقدام کنند، همان نقطه سرزمین موعود است و...
پنجشنبه 8 مرداد 1388

منافع وجود امام عصر(ع) در عصر غیبت

اگر امام، پیشوای مردم است باید ظاهر باشد. بر وجود امام ناپیدا چه فایده‏ای می‏توان یافت؟...
پنجشنبه 25 تير 1388

فلسفه تاریخ و دکترین ظهور از منظر شهید صدر

درباره ظهور، سه نظریه طرح شده است..
يکشنبه 31 خرداد 1388

علائم ظهور

رواياتى كه در مورد حوادث قبل از ظهور و علائم ظهور رسيده بسيار و متنوع است‏برخى از اين روايات جو اجتماعات و بويژه وضع جوامع اسلامى را پيش از ظهور تشريح مى‏كند و برخى ديگر حوادثى را كه نزديك به ظهور واقع مى‏شوند شرح مى‏دهد و برخى هم بروز امورى عجيب را بيان مى‏نمايد.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

تعيين وقت ظهور

پس از وفات جناب ابوالحسن سمرى چهارمين نائب خاص امام زمان عليه السلام دوره غيبت كبرى آغاز شد و تا كنون ادامه دارد ظهور و قيام امام عليه السلام در پايان اين دوره و به فرمان خداى متعال خواهد بود پيشوايان معصوم ما در روايت‏بسيار تصريح فرموده‏اند كه براى ظهور تعيين وقت نميشود و خدا مى‏داند. و ناگهان و به فرمان خدا واقع خواهد شد و هر كس تعيين وقت كند دروغگوست.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

نواب اربه

در زمان غيبت صغرى چهارتن از بزرگان شيعه وكيل و سفير و نايب خاص امام زمان عليه السلام بودند كه خدمت آن حضرت مى‏رسيدند و وكالتشان به خصوص مورد تاييد بود و پاسخهاى امام در حاشيه نامه‏هاى سوالى توسط آنان بدست مردم مى‏رسيد.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

علت غيبت امام عصر (ع) با وجود آمادگى شرايط ظهور

علت غيبت امام عصر عليه السلام با وجود آمادگى شرايط ظهور سؤال: «دوايت م.نلدسن‏»خاور شناس،پيرامون غيبت‏حضرت مهدى عليه السلام بياناتى دارد و در آن به مناسبات متعدد اشاره كرده است.
جمعه 11 ارديبهشت 1388

چگونگى غيبت‏حضرت مهدى عليه السلام

سؤال: غيبت‏حضرت صاحب الامر عليه السلام چگونه است؟آيا جسم شريف ايشان از نظرها پنهان است؟و جسم حضرت اگر شناخته نشوند،ديده نمى‏شود؟يا اينكه جسم آن حضرت ديده مى‏شود،ولى كسى ايشان را نمى‏شناسد؟
جمعه 11 ارديبهشت 1388