ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 2 مهر 1399
چهارشنبه 2 مهر 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
جستجو

تحقق دولت مهدوی نیازمند علم و قدرت است/ در استمرار عصرغیبت مقصریم

حجت الاسلام جعفری، استاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: امت های پیشین، دلیل بوجود آمدن غیبت امام عصر(عج) بوده اند و ما نیز متأسفانه؛ باعث تداوم و عدم پایان عصرغیبت ایشان هستیم.
شنبه 13 آبان 1396

جمعه های انتظار؛ عزت دولت مهدوی در آیات و روایات

عزّت و عزّت‌خواهی واقعی در دولت امام زمان (عج) ،مصداق پیدا خواهد کرد و به دست او، وعده‌های الهی تحقق خواهد یافت.
جمعه 21 مهر 1396

شیعیان در زمان غیبت امام عصر (عج) چه وضعیتی دارند؟

از امیر مؤمنان(ع) نقل است که رسول خدا(ص) فرمود:«ای ابا الحسن بر خدا محقّق است این‌که اهل ضلال (گمراهان) را به بهشت داخل نماید» منظور رسول خدا(ص) از این گفتار، مؤمنانی هستند که در زمان فتنه (فساد) بر امامت امام غایب و پوشیده شده از چشم‌ها، پابرجا بمانند، کسانی که به امامت امام زمان(ع) اقرار کنند و به ریسمانش چنگ زنند و منتظر ظهورش باشند.
جمعه 9 تير 1396

رابطه حضرت ولی عصر (عج) با شب قدر

«لیلةالقدر، شب ولایت است. هم شب نزول قرآن است، هم شب نزول ملائکه بر امام زمان است، هم شب قرآن و شب اهل بیت است، هم شب قرآن و هم شب عترت است.
جمعه 26 خرداد 1396

جمعه های انتظار؛ درجات معرفت به امام عصر(عج)/ حدیث امام سجاد درباره مردم عصر غیبت

امام سجاد(ع) فرموده اند: همانا اهل زمان غیبت او از مردم همۀ زمانها بهترند، زیرا خدای تبارک و تعالی چنان عقل و فهم و معرفتی به آنها عنایت فرموده که غیبت برای آنها به منزلۀ دیدن حضوری شده است.
جمعه 19 خرداد 1396

راههای ارتباط با امام عصر(عج) در بیانات علما

رابطه‌ بین شیعیان با مقام ولایت و مهدی موعود، یک رابطه‌ دائمی است و چه‌قدر خوب و بلکه لازم است که یکایک ما، قلباً هم این رابطه را با توجه و توسل و حرف زدن با آن حضرت حفظ کنیم.
جمعه 12 خرداد 1396

شیوه‌ ارتباط گفتاری والدین با کودکان در مورد امام زمان(عج)

یکی از راه‌های مؤثر در ایجاد ارتباط فرزندان با امام زمان (ع)، رعایت ادب و حفظ احترامی است که درهنگام نام بردن از امام زمان (عج)، توسط والدین مراعات می‌شود و نشان دهنده جایگاه امام معصوم است.
جمعه 5 خرداد 1396

برخورد حضرت مهدی(عج) با آحاد بشریت/ محبت؛ شعار جامعه مهدوی

حضرت مهدی (عج) با توده‌های مردم، با همه بشریّت و با انسانهای مظلوم و محروم چنان متواضع است که گویی با دست خود-این عین روایت است-عسل در دهان محرومان جهان می‌نهد. تعبیر نمادین که در روایت آمده، در عین‌حال، واقعی است و درواقع، تیپ برخورد حضرت حجت (عج) با توده‌های مردم را نشان می‌دهد و این چهرۀ دیگرمهدی (عج) است که آن را به توده‌های بشریّت در شرق و غرب عالم، نشان خواهد داد.
جمعه 29 ارديبهشت 1396

ولادت امام مهدی(عج) به روایت دانشمندان اهل سنت

آیت الله صافی در یکی از آثار خود از ۶۲ نفر از علما و دانشمندان اهل سنت یاد کردند که همگی به ولادت دوازدهمین امام نور، تصریح می‌کنند.
جمعه 22 ارديبهشت 1396

مهدویت مسئله مشترک دنیای اسلام است/ امام زمان(عج) از منظر سهروردی

حجت الاسلام احمد عابدی گفت: ابن ابی الحدید در قصیده ششم خودش در مورد امام زمان(عج) می گوید امیدوارم، در آن روز، از خاندان ابی الحدید نیز در میان لشکر مهدی، شمشیر زنان به هم رسند.
جمعه 22 ارديبهشت 1396