ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 23 مرداد 1401
يکشنبه 23 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

سلسله مباحث مهدویت-

توقیعات امام زمان شامل چه مباحثی است؟/ چرا توقیع اهمیت دارد؟

توقیعات امام زمان شامل چه مباحثی است؟/ چرا توقیع اهمیت دارد؟ توقیعات امام زمان(عج) مجموعه کلمات امام است که به سه مقطع زندگی آن حضرت برمی‌گردد و شامل موضوعاتی از قبیل مسائل اعتقادی، فقهی، ادعیه و... می شود.
جمعه 26 بهمن 1397

به مناسبت آغاز امامت ولی عصر(عج)؛

دوره غیبت، دوره محرومیت از امام نیست/ شرایط ظهور حضرت ولی عصر(عج)

دوره غیبت، دوره محرومیت از امام نیست/ شرایط ظهور حضرت ولی عصر(عج) یک کارشناس دینی در مورد مسئله غیبت امام زمان گفت: مسأله غیبت مسأله محرومیت از امام نیست، بلکه مسأله محدودیت ارتباط است.
شنبه 26 آبان 1397

سلسله مباحث مهدویت

القاب ولی عصر در ادعیه، روایات و زیارات/ ۲۷ لقب در متون اهل سنت

 القاب ولی عصر در ادعیه، روایات و زیارات/ ۲۷ لقب در متون اهل سنت روایات اهل سنت بیشتر حضرت را با نام مهدی یاد می کنند و از القاب و ویژگی های دیگر حضرت کمتر یاد می شود اما در کتاب ها و منابع اهل سنت ۲۷ لقب آمده است.
جمعه 4 آبان 1397

سلسله مباحث مهدویت

منکرین ولادت امام زمان(ع) چه دلایلی برای ادعای خود دارند؟

 منکرین ولادت امام زمان(ع) چه دلایلی برای ادعای خود دارند؟ اختفای ولادت امام زمان امر بدیعی نیست که فقط در مورد ولادت امام زمان رخ داده باشد بلکه در مورد برخی از اولیای گذشته هم اتفاق افتاده است.
جمعه 16 شهريور 1397

امام زمان در روایات/ اهتمام ائمه به بیان ویژگی های حضرت مهدی(عج)

 امام زمان در روایات/ اهتمام ائمه به بیان ویژگی های حضرت مهدی(عج) هر کس که اطاعتش ‌واجب باشد باید صفاتش را شناخت تا با شخص دیگری که به دروغ مقام او را مدعی است اشتباه نشود، بنابراین شناخت و دانستن صفات حضرتش واجب می‌باشد.
جمعه 13 بهمن 1396

جمعه های انتظار؛

آثار و فواید پرداختن به مهدویت در عصر حاضر چیست؟

 آثار و فواید پرداختن به مهدویت در عصر حاضر چیست؟ جامعه می تواند با الگوپذیری از برنامه های جامع و فراگیر وعده داده شده در عصر ظهور به آرمان های واقعی اسلام نزدیک شود.
جمعه 6 بهمن 1396

پذیرش مردمی؛ شرط تحقّق انقلاب مهدوی/ یاران امام عصر چه کسانی‌اند؟

پذیرش مردمی؛ شرط تحقّق انقلاب مهدوی/ یاران امام عصر چه کسانی‌اند؟ اگر ما به دنبال تحقّق حکومت مهدوی هستیم، تا در پناه آن، به بالاترین درجات رشد و کمال دست یابیم، باید او را بر دیگران ترجیح دهیم و با تمام وجود برای استقرار حکومتش تلاش کنیم.
جمعه 29 دي 1396

ویژگی های زمینه سازان ظهور در روایات/ بندگان سخت و نیرومند

ویژگی های زمینه سازان ظهور در روایات/ بندگان سخت و نیرومند زمینه سازان ظهور در روایتی این گونه توصیف شده اند: «لا تزلّهم الریاح العواصف، لا یملّون من الحرب ولا یجبنون و علی اللّه یتوکّلون». آنان را تندبادها نمی لرزاند، از نبرد دلتنگ و ملول نمی شوند.
جمعه 22 دي 1396

ولی عصر(عج) برتری طبقاتی را محو می‌کند/ دادگری؛ ویژگی حکومت مهدوی

 ولی عصر(عج) برتری طبقاتی را محو می‌کند/ دادگری؛ ویژگی حکومت مهدوی امام مهدی (عج) هر نوع طبقه سازی و پدید آمدن برتری های طبقاتی را محو می کنند و عواملی که جوامع را به طبقات گوناگون تقسیم می کند، از بین می برد.
جمعه 8 دي 1396

سرِّ نهفته بقای تشیع در چیست؟/ انتظار فرج از بزرگترین گشایش هاست

سرِّ نهفته بقای تشیع در چیست؟/ انتظار فرج از بزرگترین گشایش هاست انتظار دولت آرمانی و حکومت عادلانه خاتم الاوصیاء امام مهدی(عج) ازجمله موضوعاتی است که در اندیشه شیعی جایگاه مهم و تعیین کننده ای دارد.
شنبه 25 آذر 1396