ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 26 مرداد 1401
چهارشنبه 26 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

جمعه‌های انتظار؛

محل اقامت و سکونت امام مهدی (ع) در زمان غیبت کجاست؟

 محل اقامت و سکونت امام مهدی (ع) در زمان غیبت کجاست؟ موضوع محل اقامت و سکونت امام مهدی (ع) در زمان غیبت نیز از جمله موضوع‌هایی است که ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول داشته است و معمولاً در مجالس و محافل مهدوی مورد پرسش قرار می گیرد.
جمعه 15 فروردين 1399

جمعه‌های انتظار؛

مردم باید متوجه شوند که غیبت امام عصر(عج) امتحانی برای آنهاست

 مردم باید متوجه شوند که غیبت امام عصر(عج) امتحانی برای آنهاست اگر مردم به درستی متوجه شوند غیبت امتحانی بزرگ برای آنهاست سعی خواهند کرد که در این امتحان سربلند بیرون آیند و این خود زمینه‏‬ ساز ظهور خواهد بود.
جمعه 1 فروردين 1399

جمعه‌های انتظار؛

علت اصلی استمرار غیبت امام عصر (عج) چیست؟

علت اصلی استمرار غیبت امام عصر (عج) چیست؟ علت اصلی استمرار غیبت امام عصر (عج) فراهم نشدن زمینه ظهور ایشان توسط آدمیان بوده است.
جمعه 23 اسفند 1398

جمعه‌های انتظار؛

یکی از دلایل غیبت امام عصر(عج) ستم‏ پیشه بودن انسان‏هاست

 یکی از دلایل غیبت امام عصر(عج) ستم‏ پیشه بودن انسان‏هاست از برخی روایات چنین برمی ‏آید که یکی از علت‌های غیبت، ستم‏ پیشه بودن انسان‏هاست. در روایت داریم که خداوند به دلیل ستم و انصافی که بندگان بر خود روا می دارند، حجتش را از آنها مخفی می‌دارد.
جمعه 16 اسفند 1398

امکان علمی عمر طولانی حضرت مهدی/ نظریه شهیدصدر در عمر طولانی امام

امکان علمی عمر طولانی حضرت مهدی/ نظریه شهیدصدر در عمر طولانی امام موضوع عمر طولانی امام مهدی (ع) موضوعی است که به استناد دلایل نقلی و عقلی به اثبات رسیده است و تردیدی در امکان و وقوع آن وجود ندارد.
جمعه 27 دي 1398

شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست

شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست. ضرورتی که اگر به خوبی درک شود و وجوه مختلف آن چنان‌که شایسته است، تبیین گردد، برکات فراوانی را نصیب جامعه اسلامی ما می‌سازد.
يکشنبه 17 آذر 1398

سلسله مباحث مهدویت-

ظهور چقدر نزدیک است؟/ عدالتی که حضرت ولی عصر(عج) محقق خواهد کرد

 ظهور چقدر نزدیک است؟/ عدالتی که حضرت ولی عصر(عج) محقق خواهد کرد پیامبر(ص) در روایتی می فرمایند: به خدا سوگند که موج دادگستری قائم ما بدان گونه که گرما و سرما نفوذ می‌کند، تا درون خانه‌های آنان راه خواهد یافت.
شنبه 4 آبان 1398

سلسله مباحث مهدویت

انتظار فرج یک تکلیف است/ سیمای انتظار در مبانی دینی

انتظار فرج یک تکلیف است/ سیمای انتظار در مبانی دینی انتظار در دوره غیبت کبری نسبت به امام زمان، یک تکلیف است. معنای اصطلاحی انتظار به معنای چشم به راه بودن برای ظهور واپسین ذخیره الهی و آماده شدن برای یاری او در برپایی حکومت عدل و قسط است.
يکشنبه 28 مهر 1398

سلسله مباحث مهدویت-

دعا برای فرج سبب نجات از فتنه‌های آخرالزمان است

 دعا برای فرج سبب نجات از فتنه‌های آخرالزمان است یکی از وظایف ما نسبت به امام زمان(عج) دعا برای آن حضرت است. از امام عصر(عج) روایت داریم که می فرمایند بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج که آن فرج شما است.
جمعه 19 مهر 1398

سلسله مباحث مهدویت؛

تألیف قلوب یکی از زمینه های ظهور است/ حقوق برادر مومن در احادیث

 تألیف قلوب یکی از زمینه های ظهور است/ حقوق برادر مومن در احادیث یکی از اهداف عالیه پیامبر، الفت است. یکی از راه های ایجاد الفت و همدلی در جامعه، پیوند برادری دینی است. این مسئله، حقوقی با خود به همراه دارد که در مورد آن روایت های مختلفی وجود دارد.
جمعه 12 مهر 1398