ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 17 مرداد 1401
دوشنبه 17 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 خواص گياهان وميوه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

تاثیر روغن ماهی بر کاهش خستگی

تاثیر روغن ماهی بر کاهش خستگی نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد مصرف روغن ماهی می‌تواند خستگی حاصل از فعالیت وامانده‌ساز را کاهش دهد.
چهارشنبه 12 مرداد 1401

پژوهشگران توصیه کردند

آرد هسته خرما، افزونه‌ای برای سالم‌تر کردن نان سفید

آرد هسته خرما، افزونه‌ای برای سالم‌تر کردن نان سفید پژوهشگران کشور در یک تحقیق جالب، با افزودن آرد هسته خرما به نان سفید، شاخص گلیسمی این ماده غذایی پرمصرف را پایین آورده و از این طریق، آن را به غذایی سالم‌تر تبدیل کرده‌اند.
دوشنبه 30 خرداد 1401

در یک مطالعه عنوان شد تاثیر احتمالی عصاره زیره سیاه در پیشگیری از سنگ کلیه

 در یک مطالعه عنوان شد تاثیر احتمالی عصاره زیره سیاه در پیشگیری از سنگ کلیه یافته‌های یک مطالعه در مورد تاثیر زیره سیاه در بیماران مبتلا به سنگ کلیه نشان داد...
شنبه 14 خرداد 1401

در یک مطالعه بررسی شد؛

کپسول زنجبیل می‌تواند درمان کمکی برای بهبود دیابت باشد؟

کپسول زنجبیل می‌تواند درمان کمکی برای بهبود دیابت باشد؟ پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی سمنان با انجام یک کارآزمایی بالینی، تاثیر مصرف کپسول حاوی زنجبیل را بر قند...
جمعه 2 ارديبهشت 1401

دمنوش‌هایی برای مقابله با آلرژی‌های بهاری

دمنوش‌هایی برای مقابله با آلرژی‌های بهاری بسیاری از مردم برای تسکین حساسیت‌های فصلی خود به آنتی‌هیستامین‌های موجود در داروخانه روی می‌آورند. درصورتی که به‌راحتی می‌توان با به‌کارگیری درمان‌های طبیعی، این علائم را بهبود بخشید.
جمعه 26 فروردين 1401

در یک مطالعه مطرح شد

احساس سیری بیشتر با مصرف بیسکویت غنی‌شده با پودر سنجد

 احساس سیری بیشتر با مصرف بیسکویت غنی‌شده با پودر سنجد پژوهشگران با تهیه بیسکویت بدون قند با نسبت‌های مختلف از پودر سنجد، تاثیر این نوع ماده غذایی را در احساس سیری و میزان قند خون، بررسی کردند.
سه شنبه 23 فروردين 1401

مواد غذایی بهبود دهنده و تشدید کننده بیماری نقرس

مواد غذایی بهبود دهنده و تشدید کننده بیماری نقرس نقرس یکی از بیماری‌های التهابی است. علت این بیماری افزایش غیرطبیعی میزان اسیداوریک است. در نتیجه اورات‌های سدیم شکل گرفته و در مفاصل رسوب می­‌کنند و موجب درد در مفاصل می‌شوند.
چهارشنبه 10 فروردين 1401

خون خود را با گیاه "سلمک" تصفیه کنید

خون خود را با گیاه "سلمک" تصفیه کنید خاصیت ملین داشته و تصفیه‌کننده خون است. این گیاه سوءهاضمه را برطرف می‌کند و برای درمان زخم روده مفید است.
يکشنبه 7 فروردين 1401

در یک مطالعه بررسی شد

چه افرادی بیشتر از داروهای گیاهی استفاده می‌کنند؟

 چه افرادی بیشتر از داروهای گیاهی استفاده می‌کنند؟ پژوهشگران با انجام یک مطالعه عنوان کردند عواملی مانند توصیه پزشک، سابقه مصرف داروهای گیاهی در اقوام و میزان تحصیلات، در تمایل به خرید و اقدام به خرید داروهای گیاهی مؤثر است.
شنبه 14 اسفند 1400

افراد دارای فشار خون، دارچین مصرف کنند

افراد دارای فشار خون، دارچین مصرف کنند عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه فشار خون بالا یکی از شایع‌ترین اختلالات دهه‌های اخیر است، گفت: دارچین با بهبود گردش خون و رساندن خون از مرکز بدن به پوست در تنظیم فشار خون نقش دارد.
چهارشنبه 11 اسفند 1400