ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 3 خرداد 1401
سه شنبه 3 خرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 خواص گياهان وميوه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

پژوهشگران چینی:

چای توان مغز را برای انجام کارهای پیچیده افزایش می‌دهد!

 چای توان مغز را برای انجام کارهای پیچیده افزایش می‌دهد! پژوهشگران چینی در بررسی جدیدی دریافتند که نوشیدن چای می‌تواند قدرت مغز را افزایش دهد و به بهبود عملکرد در انجام دادن کارهای خلاقانه کمک کند.
دوشنبه 15 شهريور 1400

ماست پرچرب سالم‌تر است یا کم‌چرب؟

ماست پرچرب سالم‌تر است یا کم‌چرب؟ بسیاری از ما طعم مطلوب لبنیات پرچرب را ترک کرده‌ایم؛ به امید این‌ که در طولانی‌مدت تاثیر مثبت آن را بر سلامت خود شاهد باشیم. اما آیا واقعا با مصرف لبنیات کم‌چرب از سلامت بیشتری برخوردار خواهیم بود؟
يکشنبه 14 شهريور 1400

تأثیر آلوئه‌ورا در دیابت/ کمک به تعادل و تنظیم قند خون

تأثیر آلوئه‌ورا در دیابت/ کمک به تعادل و تنظیم قند خون گیاه آلوئه‌ورا می‌تواند تا ۷۰ درصد قند خون را کاهش دهد و از این رو، گیاهی مؤثر در درمان دیابت محسوب می‌شود؛ همچنین بهترین نرم‌کننده پوست پا در بیماران دیابتی به شمار می‌رود.
چهارشنبه 10 شهريور 1400

در یک مطالعه آزمایشگاهی بررسی شد

بررسی تاثیر سه نوع عسل در رشد نوعی قارچ بیماری‌زا

بررسی تاثیر سه نوع عسل در رشد نوعی قارچ بیماری‌زا پژوهشگران در یک مطالعه آزمایشگاهی تاثیر دو نوع اصل بومی و یک نوع اصل تجاری را در رشد قارچ «کاندیدا آلبیکنس» بررسی کردند.
چهارشنبه 3 شهريور 1400

رازیانه و خواص آن

رازیانه و خواص آن رازیانه به درمان بیماری‌های زیادی مانند تنظیم فشار خون یا افزایش شیر مادران کمک می‌کند.
سه شنبه 12 مرداد 1400

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بررسی کردند

بررسی تاثیر کاکل ذرت در دفع سنگ‌ کلیه

بررسی تاثیر کاکل ذرت در دفع سنگ‌ کلیه پژوهشگران با انجام یک مطالعه تاثیر کاکل ذرت را در دفع سنگ‌های کلیه بررسی کرده و اثربخشی آن را با داروی تامسولوسین خوراکی مورد ارزیابی قرار دادند.
شنبه 9 مرداد 1400

نمک طول عمر را افزایش می‌دهد؟

نمک طول عمر را افزایش می‌دهد؟ «توصیه کردن در این‌ باره سخت است. نمی‌دانم می‌توانیم بگوییم که مصرف نمک باعث افزایش طول عمر می‌شود یا نه. اما نتایج پژوهش ما این را نشان می‌دهد.»
شنبه 26 تير 1400

۵ ماده غذایی گیاهی که التهاب بدن را نابود می‌کنند

 ۵ ماده غذایی گیاهی که التهاب بدن را نابود می‌کنند التهاب بخشی طبیعی پاسخ ایمنی بدن شما است. هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما متوجه مشکلی می‌شود، باعث التهاب شده و آن را به سمت یک میکروب، ماده شیمیایی یا آلرژن مهاجم هدایت می‌کند تا از سلامتی شما محافظت کند.
يکشنبه 20 تير 1400

مطالعه‌ای بر روی موش‌ها نشان داد

تاثیر عصاره "مریم گلی خاردار" بر افسردگی و اضطراب

تاثیر عصاره "مریم گلی خاردار" بر افسردگی و اضطراب یافته‌های یک مطالعه بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان داد که تزریق گیاه مریم گلی خاردار می‌تواند اثرات ضد افسردگی و ضد اضطرابی در موش‌ها داشته باشد، البته برای استفاده از نتایج این مطالعه در انسان نیاز به مطالعات بیشتری است.
جمعه 11 تير 1400

پژوهشگران عنوان کردند

کاهش سرب چای، با 5 دقیقه دم کردن

 کاهش سرب چای، با 5 دقیقه دم کردن بررسی‌های میزان سرب 500 نمونه چای سیاه و چای سبز موجود در بازار نشان داد که میزان سرب چای دم کرده کم‌تر از حد مجاز است و پنج دقیقه دم کردن، بهترین زمان برای کاهش میزان سرب و حفظ عطر و طعم چای است.
پنجشنبه 10 تير 1400