ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 احکام حقوقي خانواده
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

چرا حق قانونی طلاق به یک بحران اجتماعی تبدیل می‌شود؟

چرا حق قانونی طلاق به یک بحران اجتماعی تبدیل می‌شود؟ در طول دهه‎‌های گذشته، اندیشمندان، متفکران و مسئولان حوزه مسائل اجتماعی مکرراٌ از وقوع بحران طلاق در کشور ابراز نگرانی کرده‌اند.
پنجشنبه 9 ارديبهشت 1400

روزه خواری در ملاءعام جرم است اما شرایطی هم دارد!

روزه خواری در ملاءعام جرم است اما شرایطی هم دارد! روزه خواری در ملا عام علاوه بر اینکه از نظر شرعی حرام و ممنوع است از نظر قانونی نیز جرم تلقی می شود و مطابق قواعد فقهی و قوانین ایران روزه خواری در ملأ عام مجازات خواهد داشت.
يکشنبه 5 ارديبهشت 1400

چرا و چگونه می‌توان «سیاست جنایی ایران» را بازنگری کرد؟

چرا و چگونه می‌توان «سیاست جنایی ایران» را بازنگری کرد؟ حجت الاسلام رییسی رئیس قوه قضاییه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ در جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور گفت:
پنجشنبه 2 ارديبهشت 1400

در تصادف با وسایل نقلیه عابر پیاده تحت حمایت قانون است اما نه همیشه!

در تصادف با وسایل نقلیه عابر پیاده تحت حمایت قانون است اما نه همیشه! وقتی صحبت از خودرو و تصادف با عابر پیاده باشد، در اکثر تصادفات حق به عابر داده شده و راننده مقصر اصلی حادثه قلمداد می ‎‎شود.اما گاهی عابران با بی‎ توجهی باعث بروز حوادث رانندگی می‎ شوند و قوانین و مقررات در برخی شرایط حق را کاملا به راننده می‎ دهد.
شنبه 28 فروردين 1400

چه اصول و قواعدی بر معاملات نیابتی حاکم است؟

چه اصول و قواعدی بر معاملات نیابتی حاکم است؟ گاهی ممکن است اشخاصی غیر از خود فرد اقدام به انجام معامله کند که به این‌گونه معامله، معاملات نیابتی گفته می‏ شود.
پنجشنبه 26 فروردين 1400

برای مطالبه طلب چه زمانی می‎توان اقامه دعوا کنیم؟

برای مطالبه طلب چه زمانی می‎توان اقامه دعوا کنیم؟ وقتی شخصی وجه یا پولی را به کسی قرض می‌دهد و توافق می‎کند که قرض‎گیرنده، در تاریخ معینی آن را پس بدهد...
دوشنبه 16 فروردين 1400

هشدار بانک مرکزی؛

مردم چکی را که در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند

 مردم چکی را که در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند سخنگوی اجرای قانون جدید چک اعلام کرد: مردم نباید به هیچ عنوان چک ثبت نشده در سامانه صیاد را از طرف مقابل دریافت نمایند.
يکشنبه 15 فروردين 1400

نوآوری‌های قانون جدید چک و تغییراتی که باید جدی گرفته شود؟

نوآوری‌های قانون جدید چک و تغییراتی که باید جدی گرفته شود؟ یک از مهمترین نوآوری‌های قانون جدید چک، خروج صدور دسته‌چک از حیطه اختیار بانک‌های تجاری و تمرکز آن در سامانه صیاد بانک مرکزی است.
شنبه 7 فروردين 1400

شمارش معکوس برای اجرای قانون جدید چک

شمارش معکوس برای اجرای قانون جدید چک اگرچه برخی مدعی آماده نبودن زیرساخت‌های اجرای کامل قانون جدید چک از فروردین ماه جاری هستند اما بانک مرکزی بر آمادگی شبکه بانکی برای اجرای قانون تاکید دارد.
چهارشنبه 4 فروردين 1400

چرا "مهریه"‌ به تضمینی برای دستیابی زنان به خواسته هایشان تبدیل شد؟

 چرا "مهریه"‌ به تضمینی برای دستیابی زنان به خواسته هایشان تبدیل شد؟ مدت‌هاست که نمایندگان مجلس به تعیین مهریه‌های سنگین از سوی زنان هنگام ازدواج توجه نشان داده و برای کاهش زندانیان مهریه و جلوگیری از تعیین مبالغ سنگین...
سه شنبه 3 فروردين 1400