ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 8 بهمن 1398
سه شنبه 8 بهمن 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 تربيت فرزند
کلمه کلیدی
جستجو

نگذارید كودكان اخبار تلخ را بشنوند

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی هشدار داد: كودكان نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض آسیب‌های روانی قرار می‌گیرند و با رزیتا داوری آشتیانی، فوق‌تخصص روانپزشكی كودكان و نوجوانان افزود: در بسیاری از مواقع فكر كودكان در مواجهه با اخبار زلزله، سیل، جنگ و مسائلی از این قبیل تا مدت‌ها مشغول می‌شود.
چهارشنبه 25 دي 1398

بازی‌هایی برای کشف استعدادهای کودک

بازی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی‌ست که می‌تواند به رشد کودک در همه زمینه‌ها کمک کند. در خلال بازی والدین می‌توانند علاوه‌بر لذتی که به کودک می‌دهند به او نکاتی را یاد دهند که یاد گرفتنش به‌صورت معمولی زمان‌گیر و سخت است.
دوشنبه 23 دي 1398

امسال بچه چندکیلویی مد است؟

ما نباید کاری کنیم که مراحل رشد و بلوغ کودکان به‌خطر بیفتد. خانواده‌ها باید سلامت کودک و نوجوان‌شان را در اولویت قرار دهند و در این زمینه اشتباه نکنند.
جمعه 20 دي 1398

پیامدهای روانیِ نادیده گرفتن کودکان

یک مطالعه جدید نشان داده است زندگی دوران کودکی که پر از بی‌توجهی، محرومیت و دشواری باشد باعث کاهش رشد مغزی در افراد می‌شود.
پنجشنبه 19 دي 1398

در قالب یک پژوهش دانشگاهی پیشنهاد شد

روشی برای رهایی نوجوانان از "بحران هویت"

دختران و پسران نوجوان، نقشی بی‌بدیل در ساختن آینده هر کشوری دارند و توجه ویژه به روح و روان آن‌ها در کنار توجه به جسمشان، از مهم‌ترین وظایف هر خانواده و جامعه‌ای است.
يکشنبه 15 دي 1398

محققان توصیه کردند

سبک‌های ارتباطی مفید و موثر به والدین آموزش داده شود

خانواده یکی از مؤثرترین عوامل محیطی در رشد و تحول شناختی کودک است و بسیاری از مشکلات کودکان از خانواده‌های آن‌ها ناشی می‌شود.
جمعه 13 دي 1398

یک روانشناس: کودکان دروغگویی را قبل از 6 سالگی می آموزند

متخصص روانشناسی کودک و نوجوانان گفت: گاهی کودکان 3 تا 6 سال در عین سادگی زمانی که تحت فشار والدین و اطرافیان قرار می گیرند یا برای دستیابی به خواسته خود یا رفع مشکل، به دروغگویی پناه می برند.
پنجشنبه 5 دي 1398

پژوهشگران بررسی کردند

دلایل قلدری دانش‌آموزان پسر در مدارس

در حال حاضر قلدری در مدارس یک پدیده همه‌گیر است که میلیون‌ها دانش‌آموز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
دوشنبه 2 دي 1398

نشانه‌های اختلال یادگیری در کودکان

اگر کودک شما قادر به بستن بند کفش نیست، نمی تواند زیپ لباسش را ببندد یا در تلفظ کلمات ناتوان است، بدانید مبتلا به اختلال یادگیری است و باید برای رهایی وی از این اختلال اقدام کرد.
جمعه 29 آذر 1398

تحقیقات نشان داد:

والدین افسرده، فرزندان افسرده تر

افسردگی معمولا در دوره بزرگسالی در افراد بروز می کند. با آنکه این بیماری علل متعدد و پیچیده ای دارد، دانشمندان کشف کرده اند که داشتن والدین افسرده در کودکی یکی از عوامل ایجاد کننده افسردگی در بزرگسالی است.
سه شنبه 19 آذر 1398