ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 22 مرداد 1401
شنبه 22 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 پزشک خانواده
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

پژوهشگران پاسخ دادند

چه افرادی کنترل قند خون بهتری دارند؟

 چه افرادی کنترل قند خون بهتری دارند؟ پژوهشگران با انجام یک مطالعه فاکتورهای موثر در بهبود کنترل قند خون بیماران مبتلا به دیابت نوع دو را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که زنان، افراد تحت درمان با انسولین تزریقی و یا طول مدت دیابت کم‌تر از پنج سال کنترل قند خون مطلوب‌تری داشتند.
دوشنبه 7 تير 1400

چقدر احتمال دارد پس از واکسیناسیون کرونا بگیریم؟

چقدر احتمال دارد پس از واکسیناسیون کرونا بگیریم؟ «یکی از سؤالاتی که تقریبا تمام افراد پس از دریافت واکسن مطرح می‌کنند، این است که از این به بعد چقدر در معرض خطر خواهیم بود.»
يکشنبه 23 خرداد 1400

عملکرد غیرمنتظره فلز "روی" در تنظیم فشار خون

عملکرد غیرمنتظره فلز "روی" در تنظیم فشار خون گروهی از پژوهشگران استرالیایی و آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که فلز روی می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در کنترل فشار خون داشته باشد.
چهارشنبه 19 خرداد 1400

کافئین مصرف کنیم یا نه؟

 کافئین مصرف کنیم یا نه؟ کافئین یک محرک طبیعی است که مصرف آن در بین همه‌ مردم رواج دارد. این ماده خواب‌آلودگی و استرس را از بین می‌برد و مزایایی در حوزه‌ سلامتی دارد.
چهارشنبه 12 خرداد 1400

مروری بر نتایج یک پژوهش؛

گرمای هوا چه تاثیری بر بیماران قلبی دارد؟

 گرمای هوا چه تاثیری بر بیماران قلبی دارد؟ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور درباره‌ نتیجه‌ یک مطالعه بر روی بیماران قلبی گفت:
دوشنبه 10 خرداد 1400

رژیم غذایی برای کاهش استرس و آسیب قلبی

رژیم غذایی برای کاهش استرس و آسیب قلبی نتایج یک تحقیق نشان می دهد: نوعی رژیم غذایی موسوم به "دَش" (DASH) مناسب برای جلوگیری از فشارخون بالا می‌تواند استرس و آسیب قلبی را کاهش دهد.
چهارشنبه 5 خرداد 1400

۵ دردی که نباید نادیده گرفته شود

۵ دردی که نباید نادیده گرفته شود با شایع‌ترین دردهایی که می‌توانند نشانه یک مشکل جدی سلامت باشند، آشنا شوید.
سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

بایدها و نبایدهای خوراکی پس از دریافت واکسن کووید-19

بایدها و نبایدهای خوراکی پس از دریافت واکسن کووید-19 هنگامی که با یک عفونت مبارزه می کنید، بدن شما به مواد مغذی و انرژی برای پشتیبانی از سیستم ایمنی خود نیاز دارد، و برخی مواد غذایی می توانند به روند بهبودی کمک کنند.
پنجشنبه 9 ارديبهشت 1400

۴ توصیه سلامتی برای ایام روزه داری

۴ توصیه سلامتی برای ایام روزه داری مطالعات متعددی نقش موثر روزه داری را در سلامتی به خصوص تاثیر آن بر سطح گلوکز و چربی های خون، فشار خون، کنترل وزن و در نتیجه کنترل یا بهبود بیماری های مختلف نشان داده اند.
پنجشنبه 2 ارديبهشت 1400

متخصص طب سنتی عنوان کرد:

روش هایی برای کاهش عطش روزه داران/ نوشیدنی های افطار

 روش هایی برای کاهش عطش روزه داران/ نوشیدنی های افطار ناصر رضایی پور در گفتگویی گفت: در طول روزه‌ داری نیز روش‌هایی برای کاهش عطش و حرارت وجود دارد که بوییدن سیب گلاب، خیار، لیمو و گلاب، اسپری کردن گلاب خنک در فضای اتاق و شستشوی سر و گردن و سینه با آب یا گلاب خنک از جمله این کارها است.
سه شنبه 31 فروردين 1400