ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 2 مهر 1399
چهارشنبه 2 مهر 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دين و انديشه
کلمه کلیدی
جستجو

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

اقرار دشمنان به فضائل امام کاظم/ توسل اهل سنت به موسی بن جعفر(ع)

حجت الاسلام اختری گفت: از القاب معروف امام موسی کاظم(ع)، باب‌الحوائج است؛ در اهمیت این کنیه همین بس که علمای اهل سنت نیز حضرت را با عنوان باب‌الحوائج نام می‌بردند و مورد خطاب قرار می‌دادند.
دوشنبه 20 مرداد 1399

بابی كه خداوند برای حوائج مردم گشود / شیوه مبارزاتی امام موسی كاظم(ع)

امام هفتم شیعیان باب گشوده خدا بر حوائج مردمان و رشته پیوند زمین و آسمان است و حتی بردن نام این بزرگوار کلید گشایش گره‏‌های فرو بسته و یادش، مایه آرامش دل‏‌های شکسته است.
دوشنبه 20 مرداد 1399

رجبی دوانی:

هیچ حدیثی به اندازه حدیث غدیر راوی و تواتر ندارد

محقق و نویسنده حوزه تاریخ گفت: حدیثی مهمتر است که راوی بیشتری داشته باشد و اصطلاحا تواتر بیشتری داشته باشد. هیچ حدیثی به اندازه حدیث غدیر راوی و تواتر ندارد.
دوشنبه 20 مرداد 1399

سیمای امیرالمؤمنین علی (ع) در خطابه غدیر

در غدیر، خطّ روشن رسالت نبوی به طغرای ولایت علوی کمال یافت و اسلام، دین برگزیده خدا گردید: الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا: امروز دینتان را کامل و نعمت خود را بر شما تمام نمودم، و رضا دادم که آیینتان، اسلام باشد.
يکشنبه 19 مرداد 1399

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

احیای تمدن اسلامی در سایه غدیر/ اگر به پیمان غدیر عمل می شد!

یک کارشناس دینی گفت: اگر مشکلات امروز جوامع اسلامی به درستی رصد شود روشن می شود که چقدر امت اسلام از فراموشی محتوای غدیر که همانا اجتماع و انسجام امت، پیرامون امامت بود زیان دیده اند.
شنبه 18 مرداد 1399

/هجدهم ذی‌الحجه؛

روز بخشش گناهان/ اعمال و فضلیت‌های عید غدیر

روز هجدهم ماه ذی‌الحجه، یادآور روز مهمی در تاریخ است. این روز را باید به‌حق از عظیم‌ترین اعیاد نامید؛ همان‌گونه که در روایات بر اهمیت این روز و برتری آن بر سایر اعیاد تاکید شده است.
شنبه 18 مرداد 1399

عبدالحسین خسروپناه:

فلسفه‌های مضاف، شرط پویایی تمدن اسلامی است

فلسفه‌های مضاف در حوزۀ تمدن‌سازی بسیار به ما کمک می‌کنند. اگر می‌خواهیم فقه ما از فقه‌الفرد به فقه‌الاجتماع و از فقه‌الاجتماع به فقه‌النظام تعالی پیدا کند، حتماً باید در فلسفه فقه کار شود.
جمعه 17 مرداد 1399

کارشناس مسائل مذهبی:

غدیر را از غربت خارج کنیم

کارشناس مسائل مذهبی گفت: نباید تبلیغ غدیر را فراموش کنیم، چراکه این روز حیات عاشورا است و باید کاری کنیم که این روز بزرگ از غربت خارج شود.
پنجشنبه 16 مرداد 1399

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد مطرح کرد:

زیارت غدیریه و جامعه کبیره؛ دو یادگار ارزشمند از امام هادی(ع)

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت بیان کرد: ما دو یادگار مهم از امام هادی(ع) داریم که یکی زیارت غدیریه است که بیش از ۳۰ آیه قرآن در آن است و یادگار دیگر زیارت جامعه کبیره است که زیارت بسیار ارزشمندی است و مداومت بر آن مریض‌های زیادی را شفا داده است.
چهارشنبه 15 مرداد 1399

پیوند علم و دین در افق فقاهت شیعی/ توجه مراجع به نظرات کارشناسی

فقهای شیعه همواره به داده‌های علمی در سطح احکام فقهی توجه خاصی داشته‌اند و نزد فقهای بزرگ شیعه هیچ گاه تضاد میان علم و دین آنگونه که در مسیحیت جریان داشته، سابقه ندارد.
سه شنبه 14 مرداد 1399