ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دين و انديشه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

حجت‌الاسلام شکیبافر:

حرکت انسان در قیامت اعم از حرکت مادی است

حرکت انسان در قیامت اعم از حرکت مادی است حجت‌الاسلام امیرحسین شکیبافر با اشاره به اینکه نفس موجودی نیمه‌مجرد است و در اثر رشد به تجرد تام می‌رسد، بیان کرد:
چهارشنبه 17 فروردين 1401

مرتضی واعظ‌جوادی در شرح دعای افتتاح:

اصلاح سه رابطه موجب کمال انسان می‌شود

اصلاح سه رابطه موجب کمال انسان می‌شود حجت‌الاسلام مرتضی واعظ‌جوادی معتقد است که انسان در سه موطن تأسیس می‌شود، رشد می‌کند و به کمال دست پیدا می‌کند، که این سه عبارت از موطن طبیعت، موطن انسانیت و موطن الهیت و در مقابل معبود قرار گرفتن هستند.
چهارشنبه 17 فروردين 1401

آیت‌الله میلانی بیان کرد:

کسانی دم از عرفان می‌زنند ولی حرف‌هایشان توهمات است

 کسانی دم از عرفان می‌زنند ولی حرف‌هایشان توهمات است آیت‌الله میلانی ضمن بیان این نکته که ادعیه مهمترین منبع شناخت خداست گفت: خیلی جای تعجب است با وجود این دعاها برویم حرف‌های دیگرانی که هیچ‌گونه ارتباطی با اهل بیت(ع) ندارند بلکه قسمت کثیری از حرف‌هایشان تخیلات و توهمات است را به عنوان عرفان معرفی کنیم.
سه شنبه 16 فروردين 1401

شرح دعای افتتاح

حمد و ثنای الهی ارج گذاشتن به همه خیرات، کمال‌ها و جمال‌ها است

 حمد و ثنای الهی ارج گذاشتن به همه خیرات، کمال‌ها و جمال‌ها است استاد حوزه علمیه گفت: آن ثنا و ستایشی دارای ارزش است که ریشه دار بوده و به حمد الهی متصل باشد چرا که این ریشه بیانگر عمق معرفت انسان‌ها نسبت به خداوند متعال است.
يکشنبه 14 فروردين 1401

سیدمحمدناصر تقوی در گفت‌وگو با ایکنا:

پیوند بین روزه‌داری و رسیدن به مقام انسانیت در همه ادیان وجود دارد

پیوند بین روزه‌داری و رسیدن به مقام انسانیت در همه ادیان وجود دارد حجت‌الاسلام سیدمحمدناصر تقوی معتقد است ضرورت خودسازی و اینکه انسان‌ قدرت را داشته باشد ...
يکشنبه 14 فروردين 1401

اعمال شب و روز اول ماه رمضان/ امشب آسمان را نظاره کنیم

اعمال شب و روز اول ماه رمضان/ امشب آسمان را نظاره کنیم نگاه کردن به آسمان و تلاش برای دیدن هلال ماه رمضان از اعمال توصیه شده شب اول رمضان است.
شنبه 13 فروردين 1401

گزارش ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری:

یکشنبه اول ماه رمضان خواهد بود

یکشنبه اول ماه رمضان خواهد بود ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب با اعلام اینکه امشب ماه نو دیده نشده است، خبرداد که یکشنبه اول ماه رمضان خواهد بود.
شنبه 13 فروردين 1401

انسان و سیرِ آفاقی و انفسی

انسان و سیرِ آفاقی و انفسی امام خمینی (قدس سره) که افزون بر فقه و اصول، در قامت حکیم و متکلم، و نیز عارفی متخلق و محقق، آثاری شگرف از خود بر جای نهاده، در این زمینه نیز اندیشه‏‌ای راه‏گشا از خود بر جای نهاده است.
جمعه 12 فروردين 1401

غلامعلی در گفت‌وگو با ایکنا:

آیت‌الله ری‌شهری نظریه‌پرداز تفسیر روایی بود

آیت‌الله ری‌شهری نظریه‌پرداز تفسیر روایی بود حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی، حدیث‌پژوه، عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه آیت‌الله ری‌شهری از نظریه‌پردازان تفسیر روایی بود، گفت: اگرچه نام ایشان در جوامع علمی همیشه با دانش حدیث قرین است، اما نگاه حدیثی استاد بر تمام پژوهش‌های قرآنی، سایه افکنده است.
پنجشنبه 11 فروردين 1401

توصیه های اخلاقی امام خمینی در نامه به فرزندشان؛

عزیزم! از جوانی استفاده کن که در پیری همه چیز از دست می‌رود

 عزیزم! از جوانی استفاده کن که در پیری همه چیز از دست می‌رود از جوانی به اندازه‌ای که باقی است استفاده کن که در پیری همه چیز از دست می‌رود، حتی توجه به آخرت و خدای تعالی. از مکاید بزرگ شیطان آن است که جوانان را وعده صلاح و اصلاح در پیری می دهد.
سه شنبه 9 فروردين 1401