ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دين و انديشه
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

حجت الاسلام علوی تهرانی:

انسان باید در حد محدود به دنبال روزی مادی برود

انسان باید در حد محدود به دنبال روزی مادی برود حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: یکی از شرایط اجابت دعا، حلال بودن لقمه است. رزق، عطا و بخشش همیشگی است تا بشر از آن برای حیات و ادامه زندگی خود بهره ببرد.
سه شنبه 30 فروردين 1401

سالروز میلاد شیخ الطائفه محمد بن حسن طوسی؛

شیخ طوسی چگونه به ریاست علمی و دینی جامعه شیعه رسید؟

شیخ طوسی چگونه به ریاست علمی و دینی جامعه شیعه رسید؟ شیخ طوسی زندگی پر برکت همراه با مشقت‌های بسیاری داشت، ولی توانستند تحت این شرایط سخت اجتماعی و سیاسی،بیشترین خدمات علمی را به جامعه شیعه بنماید وبه بالاترین مقام و جایگاه علمی زمان خود برسد.
يکشنبه 28 فروردين 1401

پژوهشگر تاریخ اسلام در گفتگو با مهر عنوان کرد؛

نقش معرفت شناسی یاران امام حسن(ع) در مقاومت

نقش معرفت شناسی یاران امام حسن(ع) در مقاومت حجت الاسلام علی نظری منفرد گفت: عملکرد و موضع یاران امام حسن علیه السلام به میزان معرفتی بود که نسبت به ایشان داشتند. اغلب‌شان امام با یک حاکم دیگر برای آنها فرقی نداشت.
يکشنبه 28 فروردين 1401

«منیه الطالبین»، تفسیری نو با انتشاری متفاوت

«منیه الطالبین»، تفسیری نو با انتشاری متفاوت «منیه الطالبین فی تفسیر القرآن المبین»، از جدیدترین تفاسیری است که به قلم یکی از عالمان بزرگ عصر نوشته شده و انتشار آن در شرف اتمام است. این تفسیر جدید، انتشاری متفاوت از دیگر تفاسیر داشته است.
جمعه 26 فروردين 1401

نکات طلایی اخلاقی از استاد فاطمی نیا/

شیطان قوی نیست ما به شیطان رو می‌دهیم

شیطان قوی نیست ما به شیطان رو می‌دهیم هر ماه نوری دارد و هر روز نوری دارد که مجانی به در خانه آدم می‌آیند. این ما هستیم که باید این نورها را حفظ بکنیم.
چهارشنبه 24 فروردين 1401

سیدعباس قائم‌مقامی:

نسبت خاص هر انسانی با خدا تعیین‌کننده نحوه تأدیب اوست

نسبت خاص هر انسانی با خدا تعیین‌کننده نحوه تأدیب اوست جت‌الاسلام سیدعباس قائم‌مقامی ضمن اشاره به عمومیت و ضرورت تأدیب انسان از سوی خداوند، گفت: انسان‌ها در نسبت خاصی که با خدا دارند شیوه خاص تربیتی پیدا می‌کنند و این شیوه‌ها لزوماً یکسان نیست.
چهارشنبه 24 فروردين 1401

حجت‌الاسلام شهاب مرادی در گفت‌وگو با ایکنا:

حضرت خدیجه(س)؛ بانوی اسلام که مورد غفلت مسلمانان قرار گرفته است

حضرت خدیجه(س)؛ بانوی اسلام که مورد غفلت مسلمانان قرار گرفته است حجت‌الاسلام شهاب مرادی، با بیان اینکه باید نسبت به حضرت خدیجه(س) ادای دین کنیم، گفت: ایشان مهم‌ترین زن در خلقت و در واقع ملکه اسلام است که فقط سه زن دیگر یعنی حضرت زهرا(س)، آسیه و حضرت مریم در خلقت همانند او هستند.
سه شنبه 23 فروردين 1401

آیت‌الله هادوی تهرانی تشریح کرد:

سرنوشت سه‌گانه انسان‌ها در برزخ و دوگانه در قیامت

 سرنوشت سه‌گانه انسان‌ها در برزخ و دوگانه در قیامت آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی، استاد سطح خارج حوزه علمیه، گفت: انسان‌ها در برزخ سه دسته هستند، برخی در بهشت برزخی، برخی در جهنم برزخی و برخی هم در حالت خواب هستند، ولی در قیامت مردم دو گروه هستند یا جهنمی و یا بهشتی.
دوشنبه 22 فروردين 1401

مجالس ماه رمضان علامه شیخ جعفر شوشتری/

مراقب ماه خدا هستی؟

 مراقب ماه خدا هستی؟ علامه شیخ جعفر شوشتری در مجلس چهارم کتاب «فوائد المشاهد» می‌گوید: آیا اعتقاد داری که خداوند صاحب جلال و اکرام، نعمت‌های زیادی به تو بخشیده است...
يکشنبه 21 فروردين 1401

آیت‌الله محقق‌داماد:

دعا نتیجه درک صحیح از خداوند است

دعا نتیجه درک صحیح از خداوند است آیت‌الله سیدمصطفی محقق‌داماد ضمن اشاره به رابطه معرفت به خدا و ارتباط با خدا به توضیح درباره داستان چهار نفر از انبیای الهی که دعای آنها موجب اجابت قرار گرفت پرداخت.
شنبه 20 فروردين 1401