ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 22 مرداد 1401
شنبه 22 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 20 اسفند 1392     |     کد : 68820

شعرهایی دخترانه در فصل آهو و کبوتر

خواندن هر کتابی لذت خودش را دارد. وقتی رمان و داستان میخوانی خودت را جای قهرمان داستان قرار میدهی و تا انتهای ماجرا با او همراه میشوی.

خواندن هر کتابی لذت خودش را دارد. وقتی رمان و داستان میخوانی خودت را جای قهرمان داستان قرار میدهی و تا انتهای ماجرا با او همراه میشوی.

اما در کنار داستان شعر خواندن هم لذت خودش را دارد و چه خوبه که در بین داستان هایی که میخوانیم گاهی هم سری به کتاب های شعر بزنیم. اگر تا به حال خواندن کتاب های شعر را تجربه نکردید می توانید با خواندن کتاب " فصل آهو و کبوتر" شعر خواندن را هم تجربه کنید.

کتاب «فصل آهو و کبوتر» کتاب شعری است که توسط سودابه امینی سروده شده و به عنوان اثر ویژه شایسته ی تقدیر شورای کتاب کودک در سال شناخته شده است.

کتاب فصل آهو و کبوتر شاید بیشتر برای دخترها جذابیت داشته باشد چون به گفته سودابه امینی این منظومه با همه دختران صحبت می‌کند و شعرهای این کتاب دختران را با ترانه و طراوت پیوند می‌زند و با دیدی اساطیری به دختر ‌نگاه کرده و او را به عنوان مادر و زن، موجودی حیات‌بخش معرفی می‌کند.

با اینکه قهرمان اصلی این کتاب دخترها هستند اما شما آقا پسرها هم به عنوان یک کتاب شعر می توانید خواندن شعرهای این کتاب را تجربه کنید.

سودابه امینی در مورد کتابش میگوید: کتاب «فصل آهو و کبوتر» یک منظومه شعر سپید در قالب 30 قطعه شعر است که صحبت‌های شاعر را با دخترش بیان می‌کند.

در این کتاب دختر پیوندی از عناصر چهارگانه طبیعت شامل آب، باد، خاک و آتش است که بیانگر ارزش و اهمیت دختر و قدر و منزلت او است.

سودابه امینی اشعار این اثر را برای دختران نوجوان سروده است و در آن به شخصیت‌هایی نظیر «سارای» اشاره می‌کند.

کتاب «فصل آهو و کبوتر» با تصویرگری لیلا قیطرانی در 44 صفحه برای گروه سنی «ه» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

از سودابه امینی، شاعر معاصر، تا به حال 14 عنوان کتاب منتشر شده که از آن‌ جمله می‌توان به "لیلی و هزار زن"، "سیب حوا"، "زمهریر"، "گزیده ادبیات معاصر 126" ، "در فضای بی‌نشان" و "زنگ شعرخوانی" اشاره کرد. " در مسیر آفرینش»" نیز از دیگر آثار اوست که خلاقیت ادبی و چگونگی پرورش ذوق ادبی دانش‌آموزان را تقویت می‌کند.

 

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

 

تو را از ابدیت آغاز می‌کنم

از فلک الافلاک

آنجا که آسمان سرشار فرشتگان است

و پریان با تاجی از شکوفه

به سوی نام پرطراوت تو می‌آیند

در جشن نام‌گذاریت به سپهر می‌رسم

به خورشید چشم‌های تو

بر جهان تیره من نورافشانی می‌کند؛ دخترم!


نوشته شده در   سه شنبه 20 اسفند 1392  توسط   مدیر پرتال   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode