ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 4 تير 1401
شنبه 4 تير 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 10 خرداد 1392     |     کد : 54611

فسیل زنده کوسه فسیلی

انسان بندرت به کوسه Frilled برخورد می کند. این مخلوق شگفت انگیز در اعماق اقیانوس ها زندگی می کند. شما برای دیدن او باید زحمت رفتن به عمق 5000 فوتی یعنی معادل 1500 متر را به جان بخرید. این کوسه فسیلی زنده از دوران دایناسور ها است که مشخصات فیزیکی اجداد باستانی خود را داراست.انسان بندرت به کوسه Frilled برخورد می کند. این مخلوق شگفت انگیز در اعماق اقیانوس ها زندگی می کند. شما برای دیدن او باید زحمت رفتن به عمق 5000 فوتی یعنی معادل 1500 متر را به جان بخرید. این کوسه فسیلی زنده از دوران دایناسور ها است که مشخصات فیزیکی اجداد باستانی خود را داراست.

این نمونه یک کو سه 5.3 فوتی (1.6متری) بوده که در سال 2007 در آبهای کم عمق ژاپن یافت و به یک پارک دریایی منتقل می شود .این موجود ساعتی بعد از این انتقال می میرد.

کو سه فسیلی


کوسه چین‌دار یا کوسه لبه‌دار (نام علمی: Chlamydoselachus anguineus)، نام یکی از دو کوسه موجود از خانواده ی کوسه‌های لبه‌دار است. توزیع و پراکندگی این نوع کوسه بسیار وسیع است و به صورت تکه تکه در اقیانوس‌های آرام و اطلس یافت می‌شود.

این گونه ی نادر معمولاً در قسمتهای بالایی فلات‌های قاره‌ها یاقت می‌شوند. هرچند این کوسه در عمق 1570 متری سوروگا بی در ژاپن نیز در دام افتاده ولی غالباً در عمق 50 تا 200 متری زندگی می‌کند. این ماهی را معمولاً فسیل زنده می‌نامند.

طول بدن این ماهی به 2 متر می‌سد و شکل آن مارماهی شکل است. رنگ پوستش قهوه‌ای تیره می باشد و برای تنفس دارای 6 آب گذر (برخلاف کوسه‌های دیگر که 5 آب گذر دارند) است. این جانور تخم گذار است و در هربار بین 2 تا 15 کوسه جوان متولد می‌شوند.

دوران بارداری ممکن است تا 3,5 سال طول بکشد که طولانی‌ترین مدت در بین مهره‌داران به شمار می‌آید. تغذیه این حیوان از ماهی‌های دریا و کوسه‌های دیگر است


نوشته شده در   جمعه 10 خرداد 1392  توسط   مدیر پرتال   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode