ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 17 بهمن 1401
دوشنبه 17 بهمن 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 2 آذر 1401     |     کد : 199751

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

کتابخانه‌ها باید مرکزی برای رشد مهارت‌ها و ارتقاء تعاملات فکری باشد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقاء تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد...

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقاء تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، گفت: کتابخوانی جذاب باید هدایت کننده اوقات فراغت و توسعه دهنده فرهنگ مطالعه و افزایش کتابخوانی بویژه در میان جوانان، نوجوانان و کودکان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، شامگاه، سه‌شنبه، اول آذرماه،در دیدار مدیران و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب، افزود: کتابخانه‌های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند و در این زمینه تشکیل گروه‌های مطالعاتی برای نقد و بررسی سیر مطالعاتی دوره‌های تاریخی و سیاسی ایران و جهان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقاء تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، افزود: کتابخوانی جذاب باید هدایت کننده اوقات فراغت و توسعه دهنده فرهنگ مطالعه و افزایش کتابخوانی بویژه در میان جوانان، نوجوانان و کودکان باشد.

وی عزم جدی نهاد کتابخانه‌های عمومی برای کمک به بالندگی فکری جامعه را خواستار شد و خطاب به مسئولان این نهاد گفت: سعی کنید ارتقا دهنده آگاهی عمومی باشید و دسترسی آسان و عادلانه برای همه جامعه فراهم کنید.

آل‌هاشم، با تاکید بر نقش مهم کتابخوانی در سعادت جوامع بشری،گسترش و تعمیم فرهنگ کتابخوانی را ضرورت اجتماعی خواند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در همین زمینه با اشاره به اینکه کتاب به فرد یا گروه خاصی تعلق ندارد و عموم مردم باید کتابخوانی و حضور در کتابخانه را نیاز پایان ناپذیر خود بدانند، تصریح کرد: در این میان همه سازمان‌ها و برنامه ریزان فرهنگی وظیفه دارند برای ایجاد میل و انگیزه به کتاب خوانی و تسهیل شرایط دسترسی به کتاب به ویژه کتاب خوب در جامعه گام بردارند.

وی توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به موضوع کتاب و کتابخوانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: با وجود پیشرفت های دیجیتالی و گسترش روزافزون شبکه ها و فضاهای مجازی هیچ چیز جای کتاب و انس با کتاب را نمی گیرد.


نوشته شده در   چهارشنبه 2 آذر 1401  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode