ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 14 مرداد 1401     |     کد : 199199

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبرداد؛

۲ برابر شدن تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی موج هفتم کرونا از دو برابر شدن تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی موج هفتم کرونا از دو برابر شدن تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد احمدیان در شصت و ششمین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونا که با حضور اعضای ستاد فرماندهی مدیریت کرونا برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) با بیان اینکه اخیراً رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک و تزریق دُز یادآور واکسن کرونا کم‌رنگ‌تر شده است بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق دُز یادآور واکسن کرونا بر طبق آئین‌نامه‌های وزارتی، به‌خصوص برای کادر درمان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در موج هفتم کرونا هستیم و آمارها حاکی از سیر صعودی بیماران سرپایی، بستری، افزایش موارد مثبت و فوتی است، گفت: ضروری است، دستورالعمل‌های لازم جهت اختصاص و توزیع ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی به بیماران کرونایی در مراکز آموزشی و درمانی دولتی، خصوصی، دانشگاهی و غیر دانشگاهی در سطح استان از سوی مسؤولان به صورت جدی اجرایی شود.

احمدیان با اشاره به همه‌گیری کرونا در شرایط فعلی در بین گروه‌های سنی مختلف یادآور شد: گرو ه‌های سنی ۷۹-۶۰ بیشترین آمار مراجعه، بستری و به دلیل وجود بیماری‌های زمینه‌ای در اکثر بیماران میزان فوتی نیز در این گروه سنی بیشتر است.

در این جلسه، معاونت‌های درمان، بهداشت، مسؤول کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا و مدیران مراکز بهداشتی و درمانی به ارائه گزارش عملکرد واحدهای تحت مدیریت خود در خصوص مقابله با بیماری کرونا پرداختند و مسائل و مشکلات مراکز خود را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در این جلسه، در حال حاضر از ۲۱ شهرستان استان، ۴ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی (آذرشهر، سراب، عجب‌شیر و ملکان)، ۶ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی (جلفا، مراغه، شبستر، مرند، میانه و هوراند) و بقیه ۱۱ شهرستان از جمله تبریز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

همچنین در حال حاضر ۴۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۸۴ نفر از این بیماران در بخش‌های ویژه، ۳۰ نفر از این بیماران نیز تحت ونتیلاسیون مکانیکی و ۳ نفر از این بیماران نیز متأسفانه فوت کرده‌اند.


نوشته شده در   جمعه 14 مرداد 1401  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode