ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 15 تير 1401     |     کد : 199044

برخی موارد "وبا" بدون علامت است

یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه بیماری "وبا" درمان پذیر است، گفت: در بسیاری موارد این بیماری خفیف بروز پیدا کرده و در برخی موارد بدون علامت است.

ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه بیماری "وبا" درمان پذیر است، گفت: در بسیاری موارد این بیماری خفیف بروز پیدا کرده و در برخی موارد بدون علامت است.

دکتر فیض الله منصوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شناسایی مواردی از بیماری وبا در استان گفت: این بیماری از طریق آب و غذای آلوده انتقال پیدا می کند و بهترین راه پیشگیری از آن رعایت بهداشت فردی است.

وی افزود: اگر افراد قبل و بعد از غذا دست‌های خود را با دقت با آب و صابون بشویند، تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری پیشگیری می شود.

منصوری گفت: نکته مهم دیگر در بحث پیشگیری از این بیماری عدم مصرف خوراکی های خام مانند میوه و سبزی قبل از ضدعفونی و گندزدایی است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یکی از مهمترین راه های انتقال این بیماری را مصرف آب آلوده عنوان و توصیه کرد: افراد به هیچ عنوان از آبی که از سلامت آن مطمئن نیستند مصرف نکرده و حتما از آب لوله کشی شهری یا آب معدنی استفاده کنند.

منصوری اسهال را نشانه بارز ابتلا به وبا دانست و افزود: طیف علائم در بیماری وبا گسترده  است و ممکن است در برخی افراد علائم خفیف بروز پیدا کرده و بعد از مدتی خودبخود خوب شود و در برخی این علائم بصورت شدید ظاهر شود.

وی افزود: مواردی هم داریم که افراد مبتلا هیچ علامتی از خود بروز نمی دهند.

منصوری گفت: در هر صورت توصیه می شود افراد با مشاهده علامت اسهال(خفیف یا شدید) حتما در سریعترین زمان ممکن به مراکز درمانی مراجعه کنند.

این متخصص بیماریهای عفونی گفت: در حال حاضر درمان های مناسبی برای این بیماری وجود دارد و اگر فرد به موقع مراجعه کند، بیماری به راحتی درمان می شود و خطری وجود ندارد.

منصوری گفت: ترس از بیماری وبا ریشه تاریخی دارد، اما در حال حاضر با وجود مراکز درمانی بسیار و درمان مناسب برای این بیماری، جای نگرانی نیست.


برچسب ها
نوشته شده در   چهارشنبه 15 تير 1401  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode