ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 19 بهمن 1401
چهارشنبه 19 بهمن 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 12 بهمن 1400     |     کد : 197941

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

فرامین قرآن کریم باید در جامعه اسلامی حاکم شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فرامین قران کریم گفت: فرامین قرآن کریم باید در جامعه اسلامی حاکم شود.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فرامین قران کریم گفت: فرامین قرآن کریم باید در جامعه اسلامی حاکم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح سه شنبه در همایش اهمیت تفسیر قران در بیانیه گام دوم انقلاب که با همکاری ستاد تفسیر استان و اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: متأسفانه در سایه موازی کاری‌های شدید بین نهادها و ادارات مختلف در ارتباط با قران و فعالیت‌های قرانی شاهد برخی کاستی‌ها و بی توجهی‌ها به قران هستیم.

وی با اشاره به توصیه اکید و توجه مقام معظم رهبری به حفظ قران گفت: طبق اعلام مقام معظم رهبری باید ۱۰ میلیون نفر حافظ قران در کشور داشته باشیم.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید سهم هر استان از این ۱۰ میلیون حافظ قران مشخص شود و برنامه ریزی برای تحقق آن انجام شود، افزود: متأسفانه شاهدیم که قران کریم صاحب و متولی اصلی ندارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: حفظ و آشنایی با مفاهیم و مبانی و قواعد و تلاوت قران مقدمه‌ای برای عمل به فرامین قرانی است، باید تلاش کنیم تا قران در جامعه حاکم شود.

آل هاشم با تاکید بر اینکه باید در کنار آشنایی با قران به آن عمل شود، ادامه داد: گسترش فرهنگ قرانی در جامعه ضروری است. قران کریم به همت و به برکت امام راحل (ره) از مهجوریت درآمد، مقام معظم رهبری نیز توجه ویژه ای به قران دارند.

وی با اشاره به اینکه همه ما وظیفه داریم در این خصوص تلاش کنیم، گفت: آشنایی با معانی و تفسیر قران نیز اهمیت فراوانی دارد.

امام جمعه تبریز سپس به اجرای طرح دوشنبه‌های قرانی و سه شنبه‌های مهدوی در استان اشاره کرد و گفت: این اقدام بسیار ارزشمند و پربرکت است و باید پیگیری و دنبال شود.


نوشته شده در   سه شنبه 12 بهمن 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode