ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401
پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 18 دي 1400     |     کد : 197726

نمایشگاه CES ۲۰۲۲؛

نگاهی به یک "کارکوپتر" پیشرفته

شرکت فرانسوی "Maca " طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد امسال "کارکوپتر" (carcopter) هیدروژنی سازگار با محیط زیست ۶۶۵ هزار پوندی خود را در میدان‌های مسابقه آزمایش کند.

شرکت فرانسوی "Maca " طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد امسال "کارکوپتر" (carcopter) هیدروژنی سازگار با محیط زیست ۶۶۵ هزار پوندی خود را در میدان‌های مسابقه آزمایش کند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۲ که از روز دوشنبه بازدید از آن به طور اختصاصی برای خبرنگاران آغاز شده بود، روز گذشته (چهارشنبه) برای بازدید عموم افتتاح شد. در این نمایشگاه بزرگ‌ترین برندهای جهان به فعالیت می‌پردازند و با شرکای جدید دیدار می‌کنند و زیرک‌ترین مبتکران پا به عرصه می‌گذارند.

شرکت فرانسوی Maca نیز طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد امسال "کارکوپتر" (carcopter) هیدروژنی سازگار با محیط زیست  ۶۶۵ هزار پوندی خود را در مسیرهای مسابقه آزمایش کند. به گفته این شرکت، حداکثر سرعت این کارکوپتر، ۱۵۵ مایل در ساعت خواهد بود و هیچ گونه دی‌اکسید کربن ایجاد نمی‌کند و کاملا قابل بازیافت است.

این کارکوپتر از سه پیش‌ران کم سر و صدا، یک شاسی فلزی و یک قاب ساخته شده از کربن، کتان و چوب که شبیه وسایل نقلیه پرنده در بازی" Wipeout " است، بهره می‌برد.

"تیری د بویس ویلیرز" (Thierry de Boisvilliers)، مدیر عملیاتی این شرکت گفت: شرکت‌های زیادی در حال کار بر روی چنین پروژه‌هایی هستند. در حالی که اکثر شرکت‌ها برای تامین انرژی وسایل نقلیه خود به برق یا سوخت فسیلی سنتی متکی هستند، اما شرکت Maca از سلول‌های سوختی مبتنی بر هیدروژن با سوخت پاک استفاده می‌کند که این موضوع زمان پرواز طولانی‌تر و پاکتری را ممکن می‌کند.

پیل سوختی یا سلول سوختی یک مبدل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی است. این تبدیل مستقیم بوده و از بازده بالایی برخوردار است. معروف‌ترین نوع پیل سوختی حال حاضر پیل سوختی هیدروژنی است.

شرکت Maca که برای توسعه این کارکوپتر با ایرباس همکاری کرده است، می‌گوید این کارکوپتر تا ماه ژوئن ۲۰۲۳ وارد بازار خواهد شد.


برچسب ها
نوشته شده در   شنبه 18 دي 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode