ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 21 مرداد 1401
جمعه 21 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 3 آذر 1400     |     کد : 197335

تولید ابرپردازشگر با قابلیت ۶هزار میلیارد عملیات در ثانیه

محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان موفق به تولید ابرپردازشگری با قابلیت ۶ هزار میلیارد عملیات در ثانیه شدند.

محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان موفق به تولید ابرپردازشگری با قابلیت ۶ هزار میلیارد عملیات در ثانیه شدند.

به گزارش ایسنا، هادی ده‌دست، مدیرعامل این شرکت از توانمندی در انجام پردازش‌های فوق سنگین داده با کمک این ابرپردازشگر گفت و ادامه داد: پردازش برای تمامی اطلاعات از جمله داده، تصاویر و سایر داده‌ها، در کوتاه ترین زمان و توسط این ابرپردازشگر ممکن شده است.

وی افزود: بردهای پردازنده امروز در تولید خودروها یا پرنده‌های بدون سرنشین، ژنتیک، سی تی اسکن، شبیه سازی هواشناسی و سایر صنایع کاربرد دارند. طراحی به این شکل سبب شده تا ابرپردازنده ۶ هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام دهد و معادل ۱۶۰ سیستم ۷ هسته ای قابلیت انجام عملیات دارد.

وی ادامه داد: برد ایران‌ساخت یک محصول منحصربفرد است که نمونه خارجی ندارد، اما بردهای پردازنده مشابه همچنان گرانتر از پردازنده داخلی هستند. کاربرد ابرپردازنده به قدری زیاد است که می‌تواند نیاز صنایع مختلف را برطرف کند و مانع خروج ارز از کشور شود. این ابرپردازنده می‌تواند قطعه خام بسیاری از محصولات باشد. سیستم کنترل پرواز یکی دیگر از صنایعی است که از این ابرپردازنده استفاده می کند.

ده‌دست خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در برد پردازشی تولید شده در این شرکت از تراشه‌هایی با آخرین فناوری استفاده شده، بنابراین سرعت و حجم اطلاعات پردازش، بیش از بیش نسبت به محصولات قبل افزایش یافته است و در صنایع مختلف از جمله صنایع هواپیمایی، فضایی، پزشکی، آزمایشگاه‌های مخابرات، صنایع الکترونیک، دیتاسنترها، ارتباطات بی سیم و سیستم‌های امنیتی کاربرد دارد.

این فعال دانش‌بنیان با اشاره به این که خدمات پس از فروش و دسترسی آسان به تعمیرات از جمله مزیت‌های ابرپردازنده داخلی است، توضیح داد: با تولید ابرپردازنده‌ها، ۳۲ فرصت شغلی در این شرکت ایجاد شده است، اما اگر اعتماد لازم به شرکت‌های دانش بنیان صورت گیرد، اشتغال‌زایی ابرپردازنده‌ها می‌تواند بیش از این باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که نهمین نمایشگاه تجهیزات ایران ساخت بزودی برگزار می شود، این ظرفیت وجود دارد تا با معرفی ابرپردازنده، از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت ۲۳ آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح خواهد شد و تا ۲۶ آذرماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت‌کنندگان بوده و در طول سال به صورت مجازی برقرار خواهد بود. تولیدکنندگان، بیش از ۹هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت را در قالب این رویداد ارائه می‌دهند که جزئیات این محصولات و شرکت‌ها در وب‌سایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به نشانی https://iranlabexpo.ir  قابل مشاهده است. در این برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را براساس سطح بندی تجهیزات در نمایشگاه پرداخت می کند.


نوشته شده در   چهارشنبه 3 آذر 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode