ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 23 مرداد 1401
يکشنبه 23 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 6 مهر 1400     |     کد : 196887

ناسا، دارپا و ام‌آی‌تی به دنبال فناوری ضد جاذبه

به منحصر به فردترین باشگاه ضد جاذبه جهان خوش آمدید، چرا که ناسا، دارپا و ام‌آی‌تی در پی دستیابی به فناوری ضد جاذبه هستند تا آینده پیشرانه‌ها را متحول کنند.

به منحصر به فردترین باشگاه ضد جاذبه جهان خوش آمدید، چرا که ناسا، دارپا و ام‌آی‌تی در پی دستیابی به فناوری ضد جاذبه هستند تا آینده پیشرانه‌ها را متحول کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، مفهوم ضد گرانش، پدیده‌ای فرضی مبنی بر ایجاد مکان یا جسمی عاری از گرانش است که چندی است در مجامع علمی مورد بحث است. اما از نوامبر 2020 این موضوع بسیار جدی‌تر شده است، زیرا دانشمندان آژانس فضایی آمریکا(ناسا)، موسسه تحقیقات دفاعی پیشرفته آمریکا(دارپا-DARPA) و موسسه فناوری ماساچوست(MIT) به همراه نیروی هوایی آمریکا در حال بررسی فناوری‌های پیشرانش آینده ، از جمله فناوری ضد گرانش هستند.

البته این تلاش ممکن است در ابتدا چندان چشمگیر به نظر نرسد، اما باید در نظر گرفت که این مفهوم فعلا کاملاً فرضی است.

"تیم ونتورا" از اعضای این تیم می‌گوید: حوزه پیشرانش بسیار میان‌رشته‌ای است و بین هوافضا، تحقیقات دفاعی، مهندسی برق، فیزیک و حتی بشقاب پرنده‌ها قرار دارد. ما در تیم خود افرادی از همه این رشته‌ها را داریم.

تاکنون 22 جلسه در مورد توسعه فناوری ضد گرانش برگزار شده است که طی آن دانشمندان، موضوعات مختلفی از پیشرانه غیر نیوتنی تا اجسام پرنده ناشناس(UFO) را مورد بررسی قرار داده‌اند و البته هر کسی نمی‌تواند در این جلسات شرکت کند.

16 نفر از 71 شرکت کننده در این جلسات از کارکنان فعلی یا سابق ناسا هستند و 14 نفر دیگر نیز از موسسات علمی و فناوری قابل توجهی مانند MIT و دانشگاه هاروارد هستند که همگی به دنبال امکان یافتن راه حلی قابل قبول برای دستیابی به فناوری ضد گرانش هستند.

با این حال، در حال حاضر هنوز هیچ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای حاصل نشده است.

موسسه تحقیقات جاذبه "بنیاد علمی گود" یک میلیون یورو پاداش برای یک آزمایش ضد جاذبه قابل تکرار در نظر گرفته است، اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است که این سوال را مطرح می‌کند که آیا فناوری ضد گرانش در سیاره ما قابل دستیابی است یا تنها یک رویای دور از دسترس است؟


برچسب ها
نوشته شده در   سه شنبه 6 مهر 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode