ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 10 آذر 1401
پنجشنبه 10 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 3 مهر 1400     |     کد : 196868

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

مراسم اربعین امروز یک جریان ادامه دار از نهضت عاشورا است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت مراسم اربعین گفت: مراسم اربعین امروز یک جریان ادامه دار از نهضت عاشورا است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت مراسم اربعین گفت: مراسم اربعین امروز یک جریان ادامه دار از نهضت عاشورا است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم شامگاه جمعه در اختتامیه کنگره ملی شعر اربعین در تبریز گفت: شعر یکی از هنرهای اصیل بشر است، از آن زمانی که بشر خود را شناخته و کلمات و جمله‌ها ایجاد شد شعر نیز پدید آمد.

وی با بیان اینکه نام ایران همواره با شعر همراه و همزاد بوده است، افزود: شاعران بزرگ نیز همواره با بهره گیری از قرآن و سخنان ائمه بهترین شعرها را سروده‌اند.

آل هاشم ابراز داشت: اشعار شاعران متعهد به جامعه تحرک، نشاط، درس زندگی، پند، تجربه، اندیشه، حریت، آزادگی و عدالت خواهی و ظلم ستیزی می‌آموزد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شعر از نظر تأثیرگذاری در بین مردم نقش بسزایی دارد، ادامه داد: شعر وقتی مفید است که از آن بهره گیری شود. شعر وسیله است و معیار ارزیابی آن هدفی است که شعر در راه آن به کار گرفته می‌شود.

مراسم اربعین امروز یک جریان ادامه دار از نهضت عاشورا است

وی با بیان اینکه چه هدفی مقدس‌تر از امام حسین (ع) است که شعر در این خصوص سروده شود، گفت: شاعران زیادی با شعرهایشان نقش خود را در حماسه عظیم پیاده روی اربعین ایفا کرده‌اند و شاهد تنوع بالا و تعداد بالای آن و تأثیرگذاری این نوع شعر در خصوص مراسم اربعین هستیم.

آل هاشم با تاکید بر اینکه اربعین ادامه تاسوعا و عاشورا است، افزود: اربعین امروز یک جریان ادامه دار از نهضت عاشورا است، عاشورا با اربعین کامل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اربعین اسم رمز ظهور امام زمان (عج) است، افزود: مراسم اربعین محلی برای تمرین وحدت و همدلی و آماده سازی برای عاشقان ظهور است.

وی سپس با قدردانی از اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در برگزاری کنگره شعر اربعین گفت: برگزاری این کنگره در تبریز نخستین پایتخت تشیع اقدام بزرگ و مثبتی بود و امیدواریم با برگزاری چنین کنگره‌هایی شاهد افزایش کیفیت شعر مداحی‌ها باشیم.


برچسب ها
نوشته شده در   شنبه 3 مهر 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode